• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Asrı Saadet Dersleri 3

   Asrı Saadet Dersleri 3
   Görsel 1
   Fiyat:
   60,00 TL
   İndirimli Fiyat (%41,7) :
   35,00 TL
   Kazancınız 25,00 TL
   35.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

           Stoktan kargo

   Kitap             Asrı Saadet Dersleri 3
   Yazar             Necmeddin Salihoğlu
   Yayınevi        Ravza Yayınları
   Etiket Fiyatı   60 TL
   Kağıt Cilt       2.Hamur, Kalın Ciltli
   Sayfa Ebat    776 sayfa - 17x 24 cm
   Yayın Yılı       2013
   ISBN              9786054411428

                                
   Ravza Yayınları Asrı Saadet Dersleri 3 adlı kitabını incelemektesiniz.
   Necmeddin Salihoğlu Asrı Saadet Dersleri 3 kitap hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

     
   Önsöz

   İnsanı mahlûkatın en şereflisi kılan ve ona kalemle yazmayı öğreten Rabbimize hamd, üzerine aldığı tebliğ vazifesini en güzel şekilde ifa ederek bizlere her konuda usve-i hasene (en güzel örnek] olan Resulullah (sav) Efendimize, onun âline ve bütün ashabına salât ve selam olsun.

   Hiç şüphesiz ki, bu dinin kök salması ve yeryüzüne yayılması kolay olma­mıştır. Bu uğurda ilk müminler topluluğu çok büyük çile ve meşakkatlere göğüs germişler, bir avuç iman edenler topluluğu olmalarına rağmen hiçbir baskıya boyun eğmemişler, islami hayatı yaşamaktan asla taviz vermemişlerdir.

   Elbetteki bu direnç ve direniş durduk yerde başarılmış değildir. Onun önce­sinde imani bir olgunluk, ruhi bir terbiye ve sürekli bir eğitim vardır. Allah Re­sulü gelecekte kurulacak ve yeryüzünün süper gücü olacak İslam devletinin sağ­lam temeller üzerine oturması için imani eğitime büyük ağırlık vermiş, Mekke döneminin ilk yansında Erkam b. Ebil Erkam'ın evinde, Medine döneminde ise Mescidi Nebevi'de sürekli olarak ashabını eğitmiş ve onları muarakabe altında tutmuştur. Resulullah (sav)'in tek bir sözü, tek bir bakışı bile mü'minleri olgun­laştırmaya ve kemal derecesinde bir imana sahip olmalarına yetmesine rağmen o, ashabının üzerinden elini asla çekmemiş; taki Refik-i Alaya yükselinceye ka­dar eğitmeye ve bilinçlendirmeye devam etmiştir. O hal de bizim içinde eğitim sürekli olmak zorundadır.

   Tarih boyunca süregelen iman küfür savaşında hep inananlar çaresiz bıra­kılarak diz çöktürülmek istenmiştir. Ancak küfrün bu isteği asla gerçekleşme­miş, belki bir dönem için sokaklar cahiliye düzenine terk edilmiş ama sonunda Hak mutlaka galip gelmiş ve hayatın her alanına hükmetmiştir.
   Nitekim Firavun'un zulmü ve saçtığı dehşet tablosundan ürken İsrail oğul­larına Yüce Allah şu emri vermiştir:

   "Mûsâ'ya ve kardeşine, "Kavminiz için Mısır'da (sığınak olarak) evler hazırlayın ve evlerinizi namaz kılınacak yerler yapın. Namazı dosdoğru kı­lın. Mü'minleri müjdele" diye vahyettik. (Yunus, 87)

   Burada "evlerinizi namaz kılacak yerler yapın." tabirine özellikle dikkat et­meliyiz. Demek ki bıkma, yılma ve vazgeçme asla olmayacak. Her ev bir mescid
   ve bir davet merkezi haline getirilecek ve yeniden diriliş ve ayağı kalkma bu­ralarda eğitilecek fertlerle başarılacaktır. Evlerde yapılan çalışmalar sonucu mü'minlerin sayısı gün be gün artmış ve Firavun'un sonunu getirmiştir. Nitekim Mescid-i Haram'da ibadet etmesi engellenen Allah Resulü (sav) peygamberlğinin altıncı yılında Hz. Ömer'in Müslüman olmasına kadar Erkam b. Ebil Erkam'ın evine yerleşmiş, tebliğ ve davet faaliyetleriyle birlikte ashabının eğitim faaliyet­lerini bu evde koordine etmiştir.

   Asn Saadet Dersleri başlığı altında hazırladığımız bu kitaplar mü'minlerin başta kendi şahıslarına İslamı bütün yönleriyle öğretmeyi ve yaşamayı hedef­lemektedir. İkinci olarak aile fertlerine islami hayatı öğretmeyi hedeflemekte­dir. Üçüncü olarak da yarın ahirette sorguya çekileceği insanlara yani akraba ve komşularına iş arkadaşlarına İslamı öğretebilmelerine yardımcı olmayı hedefle­mektedir. Kısaca derdi İslâm olan bir nesil yetişsin istenmektedir.

   Daha önceki ciltlerde olduğu gibi bu 3.ciltte de 52 hafta ve dört ders şeklinde düzenleme yapılmıştır.

   Derslerin hazırlanmasında ana kaynak olarak aşağıda isimleri belirtilen eser­lerden istifade edilmiştir. Ancak çoğunlukla aynıyla alma yerine mefhum olarak ya da çok kısa bir özet şeklinde alınmıştır. Bunun için de genel olarak dipnot gös­terme yolu tercih edilmemiştir. Ancak davet fıkhı bölümü tek bir kitaptan alındığı için o kitabın kendi dipnotları muhafaza edilmiştir. Eserlerinden ve makalelerin­den istifade ettiğimiz muhterem âlimlerimize ve hocalarımıza Cenab-ı Hak'dan sadaka-i cariye sevabı ihsan etsini diliyor, bizlere de onların eserlerinden istifade ederek Ehli Sünnet yolunda yürümeyi nasip etmesini temenni ediyoruz.

   Derslerin Hazırlandığı Kaynaklar:

   Tefsir: Nesefi Tefsiri- Elmalı (Azim Dağ Sadeleştirmesi) - Ömer Nasuhi Bilmen Tefsiri - Et-Tefsirul - Münir
   Hadis: Sahih-i Buhari Tecrid-i Sarih ve Tercümesi (Ravza Yayınları)
   Davet Fıkhı: Fıkhu'n-Nasr ve't Temkin (M. Ali Sallabi )
   Mezhepler Tarihi: İslam İnancı (Ali Nar) - İtikadi Mezhepler Tarihi (M. Ebu Zehra), Şerhul Akaid (Taftazani) - EI-Milel Ve'n-Nihal (Şehristani) Ebu Hanife (M.Ebu Zehra)
   Tasavvuf: Tasavvuf (Mahir İz), Tasavvuf (Yunus Kaya), Kalplerin Keşfi (İmam Gazali), El fethur Rabbani (Abdulkadir Geylani) ve muhtelif makaleler.

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054411428
   MarkaRavza Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786054411428
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.