• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Asrı Saadet Hayatüs Sahabe, 6 Cilt

   Asrı Saadet Hayatüs Sahabe, 6 Cilt
   Görsel 1
   Fiyat:
   162,00 TL
   İndirimli Fiyat (%38,3) :
   100,00 TL
   Kazancınız 62,00 TL
   5.0 2
   100.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Kapak, 2.Hamur Kağıt, 482 Sayfa
   35,00 TL
   23,00 TL
   %34,3
   2.Hamur kağıt, 367 sayfa, Karton Cilt
   25,00 TL
   16,00 TL
   %36
   2.Hamur kağıt, 556 sayfa, Karton Cilt
   28,00 TL
   17,50 TL
   %37,5
            Stoktan Kargo 
    
   Kitap             Asrı Saadet Hayatüs Sahabe
   Yazar           A. Ahmed Nedvi - Sahib Ensari
   Tercüme        Ali Genceli    
   Hazırlayan    Eşref Edip - Durali Yılmaz
   Yayınevi        Şamil Yayınları
   Etiket Fiyatı  162 TL
   Kağıt - Cilt     1.Hamur – Ciltli
   Sayfa - Ebat   2.980 Sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı      2008
    ISBN             9789759068332


   Şamil yayınları, A. Ahmed Nedvi - Sahib Ensari tarafından yazılan Asrı Saadet Hayatüs Sahabe adlı kitabı incelemektesiniz.
   6 cilt Asrı Saadet Hayatüs Sahabe kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    

                    ASRI SAADET HAYATÜS SAHABE
                asr-ı saadet hayatü's sahabe


           ÖNSÖZ

    
   Allah’a hamdederek Resulüne, Resulün aline ve Ashabına  salatu selamla deriz ki:

   Elinizdeki bu altı ciltlik seri, bundan böyle Şamil Yayınlarınca neşrolunacaktır. Benim için de özel bir yeri vardır. Şöyleki;
   Gençlik yıllarımda okuduğum ilk tarihi eserdir. Tarih kültürüm bu kitapla başlar, Halka Tebliğ metodum bu serilerle şekilleni
   Ashab’ın destanlaşan kahramanlıkları, secaatları, cesaret ve feragatları fotoğraflaşarak beynime nakşedilen ilk hareketler olmuş, İmamlık devremde tebliğat ve talimat bölümü Cemiyetle bütünleşmeme sebeb olmuştur. Bir başka deyimle; İslam tarihine açılan ilk pencerem bu kitabla olmuştur diyebilirim. Onun için de, satılma teklifini hiç tereddütsüz kabul ettim.
    
   Geçmişte zevkle okuduğum bu seriyi tekrar mütaala edince gördüm ki, bu günün okuyucusu, her kelimesi bülbül nağmeleri güzelliğindeki Osmanlıcayı anlamada zorluk çekecekler ve anlamayacaklar. İlk işimiz ilmine ve uslubuna güvendiğimiz arkadaşlarımıza sadeleştirtip okuyucunun anlamasını sağlamak oldu.
    
   Diğer yaptıklarımıza gelince:
   Ashab’ın hayatını verirken Peygamberimizin Hayatı verilmemişti. Bunu da İlk Ciltte Birinci Bölüm olarak özetledik.
   Ashab’ın hayatına, yeni ilaveler yaparak muhtevasını genişletmeye, okuyucuyu doyurmaya gayret ettik.
    
   Dipnotları, her bölümün sonuna koyarak okuyuş uslubu ve heyecanını bozmamaya çalıştık. Eski baskıların, düzensiz, ayet ve hadislerin yersiz konuşlarını düzelttik. Kitabı yeni bir düzenlemeye sokarak; Peygamberimizin Hayatı, Ashabın Hayatı, Tebliğat ve Telimat bölümü olarak üç ana konuya ayırdık. Evvela Peygamberimizin Hayatı okunmalı, sonra ashabının hayatı daha sonra da, tebliğat ve talimat okunmaladır ki, bir bütünlük kazansın.
    
   Eşref EDİB beyin önsözünün hatırasına binaen de aynen koyduk.
    
   Üzerinde titizlikle durarak hazırlamaya çalıştığımız bu eser, hatasızdır demek “Kul hatasız olur.” manasına gelir ki, Allah’a sığınırız. Ama, hatalarımız tarafımıza iletilirse gelecek baskılar için düzeltmeye gidilir, hayra vesile olursunuz.
    
   Hatamızdan Allah’ın affına, gafletimizden yüce Resulün şefaatine, cüretimizden ümmetinin müsamahasına sığınır, Ümmeti Muhammed’i Allah’a emanet kılarız. ( asrı saadet kitap, 6 cilt asrı saadet, sahabe hayatı, şamil yayınları, hayatüs sahabe oku, kitabı, online satın al, yayın, kitab, ucuz dini kitap, uygun fiyat, kitabı,  islami kitap  satış, gonca kitabevi,  İslam, onlıne satış,  asrı saadet fiyat , şamil )
    

        DURAN KÖMÜRCÜ    
           
   Eser, Hind-Pakistan İslam Akademisinden Ahmet Nedvi, Sahip Ensari ile Seyyid Süleyman Nedvi tarafından yapılıp Eşref Edip Türkçeye kazandırmıştır. Şamil yayınevi Eseri alanında uzman ilahiyatçılara redakte ettirip, noksan yönleri tamamlatmıştır.

   Asr-ı Saadet: Peygamberimizin hayatı, Ashabın hayatı ve Peygamberimizin tebliği ve talimatı; olmak üzere üç bölümden ibarettir.

   Peygamberimizin hayatı bölümü, Durali Yılmaz'a hazırlatılmış bütünlük sağlanması için eserin başına eklenmiştir.
   Bu eserde mevcut olan tebligat ve talimatı aşan başka bir kitap yayınlanmamıştır.
   Dip notlar bölüm sonlarına koyularak okuyucuyu sıkmamaya gayret edilmiştir.
   Sahasının değerli kitaplarındandır.
    
   .......................................................................
    

   20. asrın ilk ve en mühim tahkik heyeti olan ve Hind İslam ulemasınca teşekkül ettirilen Azamgarh Dar-ül Musannifin’inin üç değerli şahsiyeti ve Mevlana Şibli Numani hazretlerinin gözde talebelerinin, ünlü eser Siretün Nebi’ye zeyl olarak yazdıkları şahane bir eser.

   Eşref Edip Bey tarafından Ali Genceli’ye tercüme ettirilen ve şimdi Şamil Neşriyat’ça basılan bu eser, Süleyman Nedvi’nin Tebligat ve Talimat’ı anlattığı ciltlerle, yine Şibli’nin talebelerinden Muinuddin Ahmed Nedevi ve Said Ensari’nin Şibli üslubunda yazdıkları “Usvetü’s Sahabe, Siyer-ül Muhacirin, Siyer-ül Ensar” adlı eserleri bir araya getirilip basılmasıyla vücud bulmuştur.

   1960’larda Sebilürreşad Neşriyatı arasında neşredilen "Asr-ı Saadet" daha sonra Duran Kömürcü tarafından sadeleştirilmiştir.

   Tebliğat ve Talimat bölümü özellikle büyük önem arz ediyor.

   Geçenlerde, çok kıymetli dostum Hidayet Kayapalı ile mütalaa ettiğimiz bu bölüm, İslam’ın akide, ahlak ve muamelatta yaptığı büyük inkılâbı, cahiliyeyi de nazara vererek arz etmesi yönüyle büyük kıymeti haiz. Bu bölümü hazırlayan Süleyman Nedvi hakkında merhum Ebu’l Hasan en Nedevi’nin şu tespiti çok önemli; “Şüphesiz ki Seyyid Süleyman Nedvi, çağımızın en büyük tarihçisi ve araştırmacısı sayılmasına hiçbir zorlamaya ihtiyaç duymadan hak kazanmıştır.”  ( Asrı Saadet Hayatüs Sahabe, A. Ahmed Nedvi, Sahib Ensari, Ali Genceli, Eşref Edip, Durali Yılmaz, Şamil Yayınları, 6 cilt hayatüs sahabe, şamil yayınları, nedvi sahabe hayatı kitap serisi, asrı saadet 6 cilt )
   Şamil yayınları, A. Ahmed Nedvi - Sahib Ensari tarafından yazılan Asrı Saadet Hayatüs Sahabe adlı kitabı incele diniz. 

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789759068332
   MarkaŞamil Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789759068332
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.