• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Ayet ve Hadislerle İslam İlmihali

   Ayet ve Hadislerle İslam İlmihali
   Görsel 1
   Fiyat:
   25,00 TL
   İndirimli Fiyat (%28) :
   18,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   18.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2 Karton Ciltli, 2.Hamur , 1.184 Sayfa
   130,00 TL
   KDV Dahil 76,00 TL
   %41,5
   Ciltli, 1.Hamur, 986 Sayfa
   120,00 TL
   KDV Dahil 72,00 TL
   %40
   2.Hamur, 2 Cilt, Karton Cilt, 1.148 sayfa
   135,00 TL
   KDV Dahil 78,00 TL
   %42,2
           Stoktan kargo 

   Kitap                 Ayet ve Hadislerle İslam İlmihali
   Yazar                Seyyid Sabık
   Tercüme           Ahmet Sarıoğlu - Tayyar tekin
   Yayınevi            Pınar Yayınları
   Etiket Fiyatı      25 TL 
   Kağıt - Cilt        Sarı şamua kağıt - Ciltli
   Sayfa - Ebat     675 Sayfa - 17x24
   Yayın Yılı          2008
   ISBN                 9789753521758

    

   Pınar Yayınevi ‘nin yayınladığı, Seyyid Sabık tarafından yazılan Ayet ve Hadislerle İslam İlmihali adlı kitabı incelemektesiniz.  
   Ayet ve Hadislerle İslam İlmihali kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
             Ayet ve Hadislerle İslam İlmihali
    
   İslâm, iman ve amel birliğidir. Gerçek bir imana sahip olmadan amel etmenin bir anlamı olmadığı gibi, amelsiz imanın da devamlı ve sıhhatli olması mümkün değildir. Allahu Teâlâ, Ankebût sûresinde ‘İnsanlar imtihandan geçirilmeden, sadece ´iman ettik´ demekle bırakıvereceklerini mi sandılar? " (29/2) buyurarak yalnız iman etmenin yeterli olmadığını bizlere bildirmektedir. Kur´ân´da iman´dan söz edilen hemen her ayette, arkasından "Salih Amel" ifadesi kullanılır. Bunun en güzel örneğini Asr sûresinde görürüz. Bu sûre, hüsrana uğramaktan kurtulmanın sadece iman etmekle değil, buna ilaveten sâlih amellerde bulunup hakkı ve sabrı tavsiye etmekle mümkün olacağını belirtmektedir. Demek ki sâlih ameller olmadan. İslâmi ilkelere uygun bir hayat yaşamadan, yalnızca imanla bu dünya imtihanı kazanılamaz.

   İslâm´ın amel cephesi, yani muamelât; fert ve toplum hayatının tâbi olması gerektiği kurallarla helâl ve haram hudutlarının belirlenmesini zorunlu kılar. Müslüman, yapması ve yapmaması gerekenleri, yani " ilm-i hal "i bilmek zorundadır, ilmihâli bilmeden islam ´ı yaşamak mümkün olamaz.

   Kaldı ki, islâm Fıkhı; teorik kalıplardan, faraziyelerden ve birtakım soyut terimlerden ibaret olamaz. Fıkıh ve ilmihâl; pratik, canlı ve delillere dayalı olmak zorundadır. Kısaca mü´minler, neleri yapmaları gerektiğini, neleri de yapmamaları gerektiğini delilleriyle birlikte öğrenmek zorundadırlar; kendilerini delillere ulaşmaktan alıkoyan taklitçi, kolaycı, bid´atçı, şekilci anlayışlardan da kurtulmak zorundadırlar.

   İşte elinizdeki İslâm İlmihâli, bir Müslümanın günlük hayatında yapması ve yapmaması gerekenleri en ince ayrıntılarıyla, Kur´ân, sünnet ve selef-i sâlihîn´den deliller sunarak ortaya koyan mufassal bir eser. Müslüman, namaz, oruç, hac, zekât konuları başta olmak üzere ihtiyaç duyduğu temel fıkhî konuları bu eserde delilleriyle birlikte bulacaktır. Üstad Seyyid Sabık konuları ele alırken; sahabe, tabiîn ve müctehid imamların ( Ebû Hanife, Mâlik, Şafiî, Hanbel, Evzâî, Sevrîvb ) konuyla ilgili görüşlerine de yer vererek delillerinin kuvvetliliği veya zayıflığını da tartışmıştır. ( İslam İlmihali kitap, seyyid sabık ilmihal oku, pınar yayınları, ucuz ilmihal, İslam ilmihali fiyatı, pınar yayınevi , ayet ve hadislerle eslam ilmihali )
   Pınar yayınları, Seyyid Sabık, Ayet ve hadislerle islam ilmihali kitabının tanıtımı son buldu.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789753521758
   MarkaPınar Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789753521758
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.