• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Ayetler ve İbretler

   Ayetler ve İbretler
   Görsel 1
   Fiyat:
   15,00 TL
   İndirimli Fiyat (%26,7) :
   11,00 TL
   Kazancınız 4,00 TL
   11.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur, Karton Cilt, 289 Sayfa
   36,00 TL
   KDV Dahil 21,00 TL
   %41,7
   2.Hamur, Karton kapak, 344 sayfa
   40,00 TL
   KDV Dahil 22,00 TL
   %45
   Karton Kapak, 1.Hamur, 430 Sayfa, Renkli Resimli
   75,00 TL
   KDV Dahil 43,00 TL
   %42,7

             Stoktan Kargo

   Kitap             Ayetler ve İbretler
   Yazar            Ümit Şimşek
   Yayınevi       Hayat Yayınları
   Liste Fiyat    15 TL
   Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat   288 Sayfa - 13.5x21 cm
   Yayın Yılı      2015
   ISBN            9786051510262         
     

   Ümit Şimşek Ayetler ve İbretler kitabı nı incelemektesiniz.   
   Ayetler ve İbretler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   ÖNSÖZ

   Âyetler ve İbretler isimli bu eserimizin her bir konusun­da, Kuran'ın bir hakikatine ibret gözüyle bakmaya çalıştık. Bunu yaparken özellikle dikkate aldığımız üç nokta var.

   Birincisi: Kur ana, başkaca hiçbir iddia taşımaksızın, sadece öğüt almak niyetiyle yönelmek.

   İkincisi: Âyetleri, özellikle bizim zamanımıza neler an­lattığını düşünerek incelemek. Veya daha başka bir deyişle, âyetleri bugün iniyormuşçasına okumaya çalışmak.

   Üçüncüsü: Her defasında sadece bir nokta üzerinde yoğunlaşarak onu bir nebze olsun anlamaya çalışmak.

   Kur an, hiç kuşkusuz, tüm insanlığa kıyamete kadar yol gösterecek olan kitaptır. Bu itibarla, o, çok yönlü bir merci olarak, pek çok açılardan yaklaşılacak, incelenecek, yorumlanacak kutsal kaynaktır. Bu yaklaşma tarzlarının da her biri, kendisine göre bir altyapı ve yöntemler gerek
   tirir. Ancak bu, Kur anın tüm insanlara hitap ettiği gerçe­ğini gölgelememelidir. Belirli bir alanda uzmanlığı olan veya olmayan tüm insanların da elbette doğrudan doğruya Kur andan alacağı dersler vardır. Ve bu dersler, ancak ku­lun Allah'tan gelen bir hitap karşısında edep ve tevazu ile diz çöküp onun öğütlerine kulak vermesi ile alınır ve anla­şılır. Zaten Kur'ân, kendi kendisini "tüm âlemlere bir öğüt" olarak tanımlamaktadır.

   İnsanın bizzat öğüde muhatap olduğunu bilmesi, o öğüdün etkili olması için önemli bir şarttır. On dört asır­dır dillerde dolaşan Kur an-ı Kerim'in dersleri, bütün çağlara olduğu gibi, bu zamana da doğrudan yöneliktir; bu zamanda yaşamakta olan insanlara da hitap etmekte­dir. Onu asırlardır okunagelen bir kitap olarak değil de, henüz inmiş ve bizim zamanımızı, bizim toplumlarımızı hedef almış bir kitap olarak incelemeye başladığımızda, daha evvel bize kapalı gibi görünen pek çok anlamların parlamaya başladığını görürüz. Bunu bir alışkanlık olarak benimsediğimiz zaman ise, Kur an ile konuşmaya başla­mışız demektir. Biz sorarız, o cevap verir. O bizi çağırır, biz "Emret" diyerek huzurunda diz çökeriz. Derken o, ha­yatımızın üzerindeki ülfet perdelerini birer birer kaldırıp atmaya başlar. Ve biz, Kur an'ın şimşekler gibi aydınlatı­cı ışığı altında, hayatın gerçekleriyle yüz yüze geliriz. O zaman açıkça görürüz ki, kendimizi ve dünyamızı Kur an bize anlatmadan önce, meğer pek aldatıcı bir hayal dün­yasında yaşıyormuşuz. Kısacası, bizzat muhatabı olduğu­muzun bilinci içinde Kur an'ı okumaya başladığımızda, yaşamaya başlamışız demektir.

   Yeni bir bakış açısı, yeni bir hayat tarzı demektir. Bunu sindirmek, âlemimize yeni giren kavramları ve anlamları iyice özümseyebilmek için, bunların üzerinde birer birer yoğunlaşmak ve kendimize zaman tanımak gerekir. Bahis­lerin kısa tutulması, her defasında bir âyetin -yahut âyet içindeki bir cümlenin- gösterdiği bir hakikat üzerinde du­rulması da işte bu amaca yöneliktir. Bu küçük parçalar ve kısa dersler, öyle umuyoruz ki, sebatla devam edildiğinde, çok geçmeden ciddî birikimleri sonuç verecektir.

   Elinizdeki kitap, bir televizyon programı olarak düzen­lenen bu derslerin kalıcı olmasını sağlamak amacıyla ve hayatımızı Kur an ile şekillendirmemize yardımcı olma ni­yazıyla size sunuluyor.


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786051510262
   MarkaHayat Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786051510262
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.