• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Belgelerle Osmanlı Tarihi, 4 Cilt

   Belgelerle Osmanlı Tarihi, 4 Cilt
   Belgelerle Osmanlı Tarihi, 4 Cilt
   Belgelerle Osmanlı Tarihi, 4 Cilt
   Belgelerle Osmanlı Tarihi, 4 Cilt
   Belgelerle Osmanlı Tarihi, 4 Cilt
   Belgelerle Osmanlı Tarihi, 4 Cilt
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Görsel 6
   Fiyat:
   250,00 TL
   İndirimli Fiyat (%32) :
   170,00 TL
   Kazancınız 80,00 TL
   170.00 www.goncakitap.com.tr
   56,67 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Belgelerle Osmanlı Tarihi
   Yazar           Ömer Faruk Yılmaz 
   Yayınevi       Ahıska Yayınları
   Kağıt Cilt      1.Hamur Beyaz Kağıt - Kalın Cilt. 4 Cilt takım
   Sayfa Ebat   1.860 Sayfa  - 16.5x24 cm
   Yayın Yılı      2020

    Not                Artık Ahıska yayınlarında çıkmaktadır. İlk resimdeki Ürün Gönderilecektir.


   4 Cilt Ömer Faruk Yılmaz Belgelerle Osmanlı Tarihi kitabını incelemektesiniz.   
   Ahıska Yayınları Belgelerle Osmanlı Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2       TAKDİM

   Hamd ü senâ bizleri hidâyet üzere bulunduran Allâhü Teâlâ hazretlerine, Salât ü selâmın elemeli hidâyetimize vesîle olan Peygamber Efendimiz'e, Al ü Ashâbına ve onun yolunda giden ulemâi râsihûna, her türlü hayır dua da yine onların izleri üzere giden Ümmet-i Muhammed-i merhumeye olsun.

   Târih; hiç şüphesiz ki, her milletin kendi mevcudiyeti için vazge­çemeyeceği değerli bir hazinedir. Bu gaye ile İslâm Târihi'nin devamı olan Belgelerle Osmanlı Târihi'ni neşretmeye Cenâb-ı Hakk'ın yardımı ile muvaffak olduk.

   Târih yazmanın ve neşretmenin me'suliyetinin ne kadar ağır olduğunu biliyoruz. Çünkü târih yazarken nice iyi kimselere kötü ve yine nice kötü kimselere iyi demenin her an mümkün olabileceği bir vâkıadır. Biz bunun me'suliyetinin idrâki ile cam kırıkları üstünde yürürcesine ve kılı kırk yararak kimsenin ruhunu incitmemek gayreti ile Osmanlı Târihi'ni hazırladık. Müteaddit kaynaklara müracaat ederek târihi hiçbir şahsiyete haksızlık yapmamaya çalıştık.

   Osmanlının sadece savaş meydanlarında dolaşan bir devlet olmadığını, aksine ilimde, teknolojide ve sanatta ne derece ileri bir devlet olduğunu da gözler önüne serdik.

   Belgelerle Osmanlı Târihi'nin en büyük husûsiyeti hemen hemen tamamının "Yerli Osmanlı Kaynakları"ndan yani, hâdiseleri bizzat yaşamış târihçilerin eserlerinden ve arşiv vesikalarından istifâde ederek hazırlanmış olmasıdır.

   Biz, Osmanlı'yı sıradan bir aşîret ve devlet olarak kabul etmedik. Onların ilâhî bir vazîfe ve misyonla vazifeli oldukları kanaati ile yola çıktık. Bu telakkimizi âfâkî olarak değil tamamen târihi delillerle ortaya koyduk.

   Osman Gâzi'den itibaren bütün Osmanlı Pâdişâhlarına batı menşeli ve onların yerli uzantılarınca yapılan garazkâr iftirâ ve isnatlara   belgelerle cevaplar verdik. Yer yer vesîka resimleri 
   haritalar, savaş krokileri ve aralara konmuş renkli resimlerle daha güzel bir eser meydana getirmeyi hedefledik.

   Osmanlıların, İslâm dîni için yaptıkları fedakârlıkları, kendilerin­den önceki İslâm büyüklerine karşı gösterdikleri hürmet ve bağlılıkları, İslâmın sahte mensuplarına (fırak-ı dâlle erbâbına) karşı verdikleri mücâdeleleri, milyonlarca insanın ölümü bahasına İslâm dinini yok etmek için çalışan haçlılara karşı gösterdikleri dînî gay­reti, komşu müslüman devletlere karşı gösterdikleri müsâmaha, hoşgörü ve affediciliği, târihi boyunca ne zaman Avrupa'ya sefere çıksa hep arkadan vurmak âdetini bir türlü bırakmayan İran devletine karşı bile imha planı tatbik etmediğini, aynı anda bir çok cephede savaşmak mecburiyetinde kaldığı devrelerde bile adâleti elden bırakmadığını, insanlığa ihânet etmediğini, vahşet göstermediğini, İslâm hukuku çizgisinden çıkmadığını, yaptığı bü­tün savaşları mutlaka ya bir ihânetin karşılığı veya bir anlaşmanın bozulması sebebiyle yaptığını, yıkılırken de, dünyanın bütün devlet­leri, Osmanlının üzerine çullandığı halde onlara hiç unutamı-yacakları bir ders verdiğini (Birinci Dünya Harbi ve Çanakkale zaferi), ancak kendi içindeki hâinlerin devlet ve milletlerine karşı ihânetleri sebebiyle târihe vedâ ettiğini bu eserimizde gözler önüne serdik.

   Okunabilir bir hacimde ve sıkmadan okunabilmesi için fazla uzatmalardan kaçındık. Elinize aldığınız bu eseri, mutlaka ama mutlaka, İslâm Târihi'nin bir parçası olarak, ehemmiyetine binaen okumaya davet ediyoruz.

   Bütün güzelliklerin Allâhü Teâlâ'dan olduğuna inanıyoruz. Bütün hata ve kusurlar ise bizdendir.

   Kusurlarımızın bağışlanmasını ve bu eserimizin Ümmet-i Muhammed'e ve bütün insanlığa hayırlı ve faydalı bir eser olma­sını, Allah'ın rahmet ve mağfiretinin Osmanlı'lar ve bütün müslümanlar üzerine olmasını Cenâb-ı Hakk'tan niyaz ederiz.

   Osmanlı Yayınevi
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944522793
   MarkaAhıska Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9789944522793
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.