Benimle Oynar mısın Baba? ALİ ÇANKIRILI

Fiyat:
200,00 TL
İndirimli Fiyat (%32,5) :
135,00 TL
Kazancınız 65,00 TL
Havale / EFT:
130,95 TL
Aynı Gün Kargo
Arka kapak

“Oyun, çocuk için sadece bir oyalanma ve eğlence aracı değildir; fiziksel, zihinsel, dilsel, motor, sosyal-duygusal gelişim alanlarını destekleyici bir role sahiptir. Oyun çocuğun en ciddi işidir” diyerek yola çıkan Ali Çankırılı Benimle Oynar mısın Anne’den sonra Benimle Oynar mısın Baba ile çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmek isteyen anne ve babalara bir destek eli uzatıyor.


Bilgisayar ve internet odaklı oyunların çocuklarımızı adeta işgal ettiği şu dönemde evdeki basit materyallerle bazen de hiçbir malzemeye ihtiyaç duymadan uygulanabilecek oyun ve etkinlikler giderek daha da önem kazanıyor. Çünkü çocuğun duygusal, bedensel, zihinsel olarak aktif biçimde katılacağı oyun ve etkinlikler dikkat, algı, duyusal gelişim ve farkındalık üzerinde olumlu etkilerde bulunuyor.

Bu ihtiyacın farkında olan ama çocuklarıyla basitçe ve gelişimlerine destek olacak içerikte farklı oyunlar ve etkinlikler oluşturmakta zorlanan anne babalar Benimle Oynar mısın Baba’da yaş gruplarına, uygulanacakları mekâna ve kazanımlarına göre gruplandırılmış etkinliklerle çocuklarıyla dolu dolu vakit geçirecek, zaman zaman da geçmişin sokak oyunlarının bugüne taşınan versiyonlarıyla kendi çocukluklarına doğru keyifli bir yolculuğa çıkacaklar.

 


Editörün görüşü


Pedagog Ali Çankırılı'nın yıllar önce yayımladığı ve ebeveynler için klasikleşmiş olan "Benimle Oynar mısın Anne" kitabının devamı mahiyetinde bir çalışma. Başta babalar olmak üzere tüm ebeveynlerin, aynı zamanda çocuklarla kaliteli zaman geçirmek isteyen herkesin istifade edebileceği bir çalışma. Okul öncesi ve ilköğretim çağı çocukları için görsel algı ve dikkat, duyu geliştirme, farkındalık oluşturma temelli oyun ve aktiviteler içeriyor.
En önemli cümle


Oyun çocuğun en ciddi işidir.
Bu kitap neden önemli


Çocuklar için en önemli eğlenme ve öğrenme kaynağı olan oyunlara dair zengin bir içeriğe sahip. Çocuklara araştırma, gözlem yapma, keşfetme, yeni beceriler edinme, farkındalık oluşturma, dikkat ve algı geliştirme, bedensel aktivite gibi kazanımlar sağlayacak oyun ve etkinlikler yaş gruplarına ve kazanımlarına göre tasnif edilmiş olarak aktarılıyor. Teknoloji odaklı oyunların fiziksel, duygusal ve sosyal açıdan hareketsiz hale getirdiği çocuklarımızı tamamı eğlenceli, kimisi bilimsel meraka teşvik edici kimisi kültürel olarak besleyici oyunlarla geliştiren bir içerik sunuyor. Pandemi dönemine uyumlu biçimde temassız oyun alternatifleri içeriyor.

Yayın Tarihi:       08.02.2022

ISBN:                    9786050843798
Dil:                       TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:       256
Cilt Tipi:                Karton Kapak
Kağıt Cinsi:          Kitap Kağıdı
Boyut:                  13.5 x 21 cm

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786050843798
MarkaTimaş Yayınları
Stok DurumuVar
9786050843798
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.