• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Bu Zamanın Sabrı

   Bu Zamanın Sabrı
   Görsel 1
   Fiyat:
   17,00 TL
   İndirimli Fiyat (%41,2) :
   10,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   10.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

           Stoktan Kargo

   Kitap            Bu Zamanın Sabrı

   Yazar           Nureddin Yıldız
   Yayınevi      Tahlil Yayınları
   Liste Fiyat   17 TL  
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt

   Sayfa Ebat   294 sayfa , 13x 21 cm  - Roman Boy
   Yayın Yılı     2018
   ISBN            9786056139109

    


   Tahlil Yayınları Bu Zamanın Sabrı kitabı nı incelemektesiniz.    
   Nurettin Yıldız Bu Zamanın Sabrı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Bu Zamanın Sabrı için Giriş

   Tekerlek icat edilince insanın hayatında çok şey değişti. Ulaşım kolaylaştı, savaş şartları ağırlaştı. Ama bir şey daha değişti, sabır da farklı bir boyuta taşındı. Tekerleğin icadı ile sabır arasında bağ kurabilenler, tekerleğin getirdiği imtihan çeşidini idrak etmiş oldular ki bu, onların imtihanı kazanma­sına yardım etti. Tekerlekle imtihan arasında bağlantı kura­mayanlar ise imtihanı az veya çok kaybettiler.

   Güneşin doğuşuyla başlayan hiçbir gün, asla öncekinin aynısı değildir. Yeryüzü her gün bir yenilik görüyor, her gün insanlar kendilerini pazara çıkarıyorlar; kurtulan oluyor, yu­varlanan oluyor. İcat edilen her şey, keşfedilen her teknolojik araç, geliştirilen her sistem insan için kolaylık veya zorluk ola­rak ne getirirse getirsin, mükellef olduğunu bilen bir mü'min için kendisine pay çıkarılacak bir gelişme izleniyor demektir. Basit bir çakının icadı da icat edilen bir cep telefonu da imti­hana, dolayısıyla sabra şekil verecektir. Bu Zamanın Sabrı

   İletişim ve ulaşım alanlarında idraki zorlayan gelişmelerin yaşandığı bir çağda, sabrı Bağdat'ta yaşayan sekiz-dokuz asır önceki ulemanın örnekleri ile anlamaya ve uygulamaya ça
   lışmamız bizi imtihanı kavramada geri bırakabilir. Hava, su, oksijen dışında hiçbir şey dünkü Bağdat'a benzemiyor. Hatta "Gökyüzü bile aynı gökyüzü değil." dense bu bile tartışılabi­lecek durumdadır. Ozon tabakasının delindiği söylenen, ku­tuplarındaki buzullarının eridiği iddia edilen bir dünyada ya­şıyoruz. Kendimize yüzde yüz yararlı görmediğimiz bir gıda ile ayakta kalıyoruz. Dünün nesi bugün var ki bizim sabrımız aynı sabır olsun?

   Değişen şey sabrın, imtihan ve kazanç sebebi olması değil­dir. Sabır, dün olduğu kadar bugün de mü'min için sevap ma­kinesi gibidir. Eyyub aleyhisselam hâlâ sabır abidesidir, hâlâ sabır örneğidir. Ancak sabredenlerin kazanacağı bir süreçten geçiyoruz hâlâ. Ama sabrın türü değişti. Yine şehvetler üze­rinden sabır imtihanındayız. Helal ve haram konusunda sabır imtihanındayız. Anne-baba konusunda sabır imtihanındayız.

   Dün şehvetleri zorlayan şeyler köy çeşmesinde, dere ke­narında idi; bugün ise kablolarla evlerimize taşındı. Şehve­timizi kışkırtacak şeyler kol saati düzeyinde bize yakın hâle geldi.
   Dün dağa, inzivaya çekilen kendini kurtarabilirdi. Artık, dünyada inzivaya çekilebileceğimiz bir dağ da yok, gizlene­bileceğimiz bir mağara da yok. Bugün "Değişmeyen bir şey yoktur." dense mübalağa yapılmış olmaz.
   Sabrın rengi ve süresi değişmiştir, mesele budur.

   Kendi doğurduğumuz çocuklarımıza karşı sabrımız, bizim için bir sorun hâlini almıştır. Helal kazanmak, kazandığımızı helale harcamak, aile kurup ailede kalmak, cemaat hâlinde yaşamak, ümmet olma hazzını hissetmek imtihanımızın ve imtihanımızda sabır göstermenin en bariz alanları arasında­dır. Ne zaman, nerede ve nasıl sabredileceğini bilmek zorun­dayız. Oturup tespih çekmenin yetmediği yerler ve zamanlar var önümüzde.
   Bu çalışma, hiçbir iddiası olmayan ama farklılığa işaret et­mek isteyen bir çalışmadır. Allah Teâlâ'nın bunu, mü'min kullarına bir hizmet olarak kabul buyurmasını niyaz ederiz.
   Uzman Psikolog Mehmet Dinç, kitap hakkında mütalaala­rını belirtme ve kitapta kaydedilecek notlar lütfetme nezaketi gösterdi. Kendisine teşekkür ederiz.
   Bu kitabın bu zamanın sabrını yakalayabilmeye vesile ol­masını niyaz ederiz.


   Nureddin Yıldız
   2010 - Bayrampaşa


    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056139109
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786056139109
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.