• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Büyük İslam İlmihali

   Büyük İslam İlmihali
   Büyük İslam İlmihali
   Büyük İslam İlmihali
   Büyük İslam İlmihali
   Büyük İslam İlmihali
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Fiyat:
   100,00 TL
   İndirimli Fiyat (%52) :
   48,00 TL
   Kazancınız 52,00 TL
   48.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              Büyük İslam İlmihali
   Yazar             Ömer Nasuhi Bilmen
   Sadeleştirme Hüsameddin Vanlıoğlu, Abdullah Hiçdönmez, Fatih Kalender, Emin Ali Yüksel
   Yayınevi         Yasin Yayınları
   Tercüme        Talha Alp
   Kağıt  Cilt       Sarı Şamua - Kalın Ciltli
   Sayfa  Ebat    756 sayfa - 17x24 cm.
   Yayın Yılı        2019   Yasin Yayınları Büyük İslam İlmihali kitabını incelemektesiniz.
   Ömer Nasuhi Bilmen Büyük İslam İlmihali kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Elinizdeki bu kitap uzun yıllar İslam'a hizmet etmiş büyük devlet Osmanlı'nın bakiyesi, sonrasında gelecek karanlık günlerin aydınlığı, ömrünü hak yolunda tüketen, ulemayı laikiyle anlayıp gereğiyle şerh eden, eserleriyle Müslümanları doğruya irşat eden ve tüm halkın kalbinde ayrı bir tahtı olan Erzurumlu Merhum Ömer Nasuhi Bilmen tarafından kalem alınmıştır.

   Bu eser, uzun yıllar tüm Müslümanlar tarafından el kitabı olarak ilk müracaat edilen bir şaheser olmuştur. Fakat günümüzde eski lisanımızı anlamak bir hayli zorlaşmış olduğundan eserden gereği gibi faydalanma imkanı azalmıştır. Daha kolay anlaşılması için sadeleştirilmesi ve birtakım açıklamalar yapılması böylesine muhteşem bir eserin günümüz insanına hitap etmesine ve ellerden düşmemesine yardımcı olacaktır.

   Her Müslümanın günlük hayatında karşılaşabileceği önemli meseleleri ihtiva eden bu kitap, Merhum büyük alim Ömer Nasuhi Bilmen gibi büyük bir şahsiyetin kaleminden öğrenmelerine yardımcı olması gayesiyle sadeleştirilerek tüm Müslümanların hizmetine sunulmuştur.

   Allah Teala, gereği gibi anlayıp amel etmeyi müyesser kılsın..


     ÖNSÖZ

   "İlim talep etmek (gerekli bilgiyi öğrenmeye çalışmak) her Müs­lüman için zorunludur"1 hadis-i şerifiyle insanlığı hak yönde aydınlığa ve öğrenmeye teşvik eden Yüce Peygamberimiz, hayatının birçok yerinde ilim öğrenip-öğretmenin önemini söz ve davranışlarıyla gözler önüne sermiştir.

   Hadis-i şerifteki "ilim" kelimesi "ilm-i hâl" olarak yorumlanmış ve bu­nun kapsamına iman, namaz, oruç, helâl ve haram gibi temel bilgilerin gir­diği belirtilmiştir.
   Gerçekten de her bir Müslümanın, Allah Teâlâ'nın rızası doğrultusun­da yaşamını sürdürmesi için en önemli ihtiyacı nasıl davranacağına dair gerekli olan bilgidir. Bu ihtiyacı karşılamak için önceki âlimler kolları sıva­mış; kimi, geniş kitaplar yazıp ilim adamlarına hitap ederken kimi de halkın içinde bulunduğu durumda lazım olan bilgiyi karşılayabilmek için " ilmihal " adı altında elkitabı denecek eserler yazmışlardır.

   İlm-i hâl, sözlükte "davranış bilgisi" anlamına gelir. Terim olarak "inanç, ibadet, muâmelât (günlük yaşayış), ahlâk konuları, bazen peygam­berler, özellikle de Peygamber Efendimiz (Sellellâhu Aleyhi ve Sellem)'in hayatına dair kısa ve öz bilgiler içerir. İlmihal; günlük hayatta karşılaşılan vakıalarda rehberlik edecek dini bilgiler olarak da tanımlanabilir.

   İlmihallerde muâmelâta dair bilgiler, hitap edilen insanların yaşadığı zaman ve coğrafyaya göre değişebilirse de daha çok herkesin bilmesi gereken hususları içerirler.

   İlk ilmihaller, dokuz ve onuncu yüzyıldan itibaren yazılmaya başla­mıştır. Son yarım asırdır İslam garip, Müslümanlarsa bir yönüyle geçim, diğer yönleriyle de dinlerini muhafaza edebilmenin cabası içerisindedirler. Maneviyatlarının sekteye uğramasının verdiği elem onları, günlük lazım olan bilgileri elde etmekten alıkoymuştur. İşte böyle bir zamanda ihtiyacı çok güzel değerlendiren Merhum Diyanet İşleri Reisi Ömer Nasûhî Bilmen, elinizdeki bu kitabı yani "Büyük İslam İlmihali'ni yazmıştır.

   Son yarım asırdır insanların en sık başvurdukları temel dini kitap olan bu eserin asıl yazılış amacı, halkı aydınlatıp günlük yaşamlarında onlara rehberlik etmek olduğu göz önüne alındığında bu kitabı halkın daha iyi anlaması ve kavrayabilmesi için sade bir Türkçeyle anlatılmasının ihtiyaç olduğu anlaşılmış olacaktır. "Keşf-i kadim, vaz-ı cedidden evladır" prensibi gereği ilmihal noktasında merhum hocamızın eserini günümüz diline kavuşturmanın bu konuda yeniden bir eser telif etmekten daha evla olduğu açık bir gerçektir. Zira içeriğiyle hala güncelliğini koruyan bu kitap, öyle sanıyoruz ki uzun yıllar daha ellerden düşmeyecektir.

   Allah Teâlâ, tüm Müslümanlara günlük hayatlarında karşılaşacakları müşkil ve meçhul durumlarda yardım almaları için salim ve dosdoğru kulplara, rehberlere tutunmayı nasip etsin.


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053460800
   MarkaYasin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786053460800
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.