• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Büyük Tefsir Tarihi, Tabakatül Müfessirin

   Fiyat:
   125,00 TL
   İndirimli Fiyat (%36) :
   80,00 TL
   Kazancınız 45,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap          Büyük Tefsir Tarihi Tabakatül Müfessirin
   Yazar         Ömer Nasuhi Bilmen
   Tercüme     Prof. Dr. Abdülaziz Hatip
   Yayınevi     Semerkand Yayınevi
   Kağıt Cilt     2.Hamur, 2 Cilt Takım, Kalın Ciltli
   Sayfa Ebat  1.096 Sayfa, 17x24 cm.
   Yayın Yılı    2018   Semerkand Yayınevi Büyük Tefsir Tarihi Tabakatül Müfessirin 2 cilt kitap seti ni incelemektesiniz.
   Büyük Tefsir Tarihi Tabakatül Müfessirin kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2        TAKDİM


   Merhum Ömer Nasuhi Bilmen, özellikle, Ehl-i sünnet ilkelerine sadakatteki titizliğiyle dikkat çeker. Bu özelliği yanında, eserlerine sin­miş olan gönül adamlığı da anılmaya değerdir. Birçok eseri, onun bu yönünü belirgin kılan şiirler, ifadeler ve yaklaşımlarla bezelidir. Yine merhum Bilmen, akademik ve ilmî eserler yanında, halkın pratik ihti­yaçlarını karşılamaya yönelik eserleriyle de önemli hizmetler etmiştir.

   Biz de yayınevi olarak, merhum Ömer Nasuhi Bilmen'in bütün eserlerini yeni bir anlayışla ele alarak yayımlama ihtiyacı hissettik. Eserleri, muhtevaları bakımından güncelliklerini korumakla beraber dil bakımından bir sadeleştirmeye ihtiyaç duyuyorlardı. Bunun yanın­da, bu eserlerdeki akademik yöntemi de güncelledik, yeni notlar ve açıklamalarla eserleri daha da donanımlı olarak sunmayı arzu ettik. Buna göre, eserler günümüz Türkçe'sine aktarılmaya çalışıldı. Ger­ekli görülen açıklamalar dipnotlarla verildi. Yine dipnotlarda, yazar tarafından çeşitli kitaplara yapılan atıflar ele alınarak o kitapların güncel baskılarındaki sayfa numaraları tesbit edilip gösterildi. Had­is tahriçleri yapıldı, indeksler oluşturuldu, hazırlıkta kullanılan kay­nakça eserin sonunda yer aldı.

   Tabakat eserleri bir ilimle meşgul olan kişilerin hayatlarını ve o il­imle ilgilerini ele alır. Fıkıh, tefsir, hadis gibi islâmî ilimlerde tabakat ki­taplarına büyük değer verilmiştir. Bilgi kadar bilginin kimden alındığı üzerinde durulmuştur. Böylece ehil veya güvenilir olmayan kişilerin görüşleri elenmiştir. Ömer Nasuhi Bilmen'in yüzlerce müfessiri işley­en bu kıymetli eseri de tabakat geleneğini devam ettirmektedir.

   Günümüzde tefsir çalışmalarının niceliği artarken geleneğimizdeki hassasiyet, incelik maalesef korunamamaktadır. Bu sahadaki çalışma­lara eski âlimlerin gösterdiği özen gösterilmemektedir.

   Tabakâtül Müfessirin güncel tefsir araştırmalarına geleneksel nitelikte katkı sağlayacak nadide bir eserdir.


   SEMERKAND

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786051590691
   MarkaSemerkand Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786051590691
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.