• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Celaleyn Tefsiri, 3 Cilt

   Celaleyn Tefsiri, 3 Cilt
   Celaleyn Tefsiri, 3 Cilt
   Celaleyn Tefsiri, 3 Cilt
   Celaleyn Tefsiri, 3 Cilt
   Celaleyn Tefsiri, 3 Cilt
   Celaleyn Tefsiri, 3 Cilt
   Celaleyn Tefsiri, 3 Cilt
   Celaleyn Tefsiri, 3 Cilt
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Görsel 6
   Görsel 7
   Görsel 8
   Fiyat:
   200,00 TL
   İndirimli Fiyat (%52,5) :
   95,00 TL
   Kazancınız 105,00 TL
   5.0 4
   95.00 www.goncakitap.com.tr
   23,75 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
            Stoktan Kargo 

   Kitap              Celaleyn Tefsiri
   Yazar             Celaluddin el-Mahalli - Celaleddin es-Suyuti
   Tercüme         Ali Rıza Kaşeli - Mehmet Talu
   Yayınevi         Sağlam Yayınevi
   Kağıt - Cilt      Sarı şamua - 3 Cilt, Lüks bez cilt
   Sayfa - Ebat   1.754 Sayfa - 17x24
   Yayın Yılı        2016 Yeni Baskı
   ISBN               9789759180638
   Not                  Mavi renkli olan ilk resimdeki kitap son baskıdır, Bu ürün biri gönderilecektir.

    
   Sağlam Yayınları, Celaluddin el-Mahalli, Celaleddin es-Suyuti tarafından yazılan Celaleyn Tefsiri adlı kitabı incelemektesiniz.
   3 Cilt Celaleyn Tefsiri kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    


            ESERİ TETKİK VE TAKDİM
    
   Hamd, alemlerin rabbi Allah-u Teâlâ'ya, salât ü selâm Resûlullah'a, Allah Teâlâ'nın rızası da bil-cümle mü'minlerin üzerine olsun.
    
   Muhterem okuyucu!
    
    
   Elinizdeki bu eser CELALEYN tefsirinin bir tercümesidir.
    
   Bu esere Celâleyn denmesinin sebebi: İsimleri CELAL olan iki âlim tarafından yazılmış olmasıdır ki, Celâleyn, tesniye (iki varlığı ifâde eden kelime) olup iki Celâl demektir.

   Şöyle ki: Kur'an-ı Kerim'in: Bakara Sûresi'nden itibaren İsrâ Sûresi'nin sonuna kadar tefsirini: Celâlüddin el-Mahallî (791-864) yazmış, vefat edince bunu bilâhare Celâluddin es-Suyûtî (849-911) aynı tarz üzere ikmal etmiştir. İşte bu sebeble TEFSİR-İ CELALEYN ünvanıyla ma'rûf bu mübarek tefsir, gayet muhtasar ve çok faydalı bir eserdir. Şafiî mezhebine mensûb olan her iki müfessir aynı üslûbu takib etmiştir. Garib keli­melerin manaları gösterilmiş, kıraat farklılıklarına dikkat çekilmiş ve tercih edilen görüşlere itimad edilmiştir. Sadece İmam-ı Şafii'ye ait fikhî fetvalara yer verilmiştir. Bu veciz tefsire Lübbu't-Tefâsir = Tefsirlerin özü, denilse lâyıktır. Allah-u Teâlâ her iki müfessire rah­met eylesin. Amin.
    
   İşte böyle kıymetli bir eserin, I. cildinin Ali Rıza KAŞELİ Hocaefendi tarafından yapılan elinizdeki bu tercemesini başından sonuna kadar satır satır kontrol ettim. Mütercimin usul ve üslûbunu bozmadan ikmal ettim. Hatasız bir tercüme olabilmesi için mevcud bütün güç ve gayretimi sarf ettim. Ancak şunu da unutmayalım ki: Hatasız, eksiksiz tek kitab, Kitabullah'dır = Kur'an-ı Kerim'dir. Binaenaleyh gözden kaçabilen ufak-tefek hatalar, eksiklikler müteakip baskılarda telâfi edilecektir, inşaallah. Bu sebeble ilim erbabının yapıcı tenkidlerini beklemekteyiz.
    
   Celâleyn Tefsiri, günümüzde İmam-Hatib Liselerinde, İlâhiyyât Fakültelerinde ve Kur'an-ı Kerim Kurslarında ders kitabı olarak okutulmaktadır. Bu bakımdan bu terceme, öğrenci kardeşlerimize yardımcı bir ders kitabı olacak ve büyük bir boşluğu dolduracaktır, kanaatindeyiz.
    
   Bu vesile ile bu eseri yayın hayatımıza kazandıran Ali Rıza KAŞELİ hocaefendiyi, neşri yapan Fatih Enes Yayınevi sahibi Ahmet BOZER kardeşimizi tebrik ediyor, müteakib çalışmalarda muvaffakiyetler temenni ediyorum.
   Mehmet TALÛ
   İstanbul-1997-Nisan
    
    
                  TAKDİM
    
    
   Bismillâhirrahmânirrahîm
    
   Bütün sena vechi üzerine olan övgüler âlemlerin Rabbi olan Allah-u Teâlâ'ya mahsustur. Salât ve selâm O'nun nebisi olan Hz. Muhammed (s.a.v.) ve bütün âlinin üzerine olsun.
    
    
   İlk insan ve ilk Peygamber olan Hz. Adem'den günümüze kadar insanlık târihi incelendiğinde görürüz ki; meydana gelen felâketlerin ve huzursuzlukların baş sebebi cehalettir. Allah-u Teâla tarafından gönderilen bütün kitaplar insanlarda mevcut olan bu büyük hastalığı imha etmek için Peygamberlere indirilmiştir. Ve bu yüce kitaplar, insanlara ilk etapta, akıllarını kullanıp kendilerine dünyada ve âhirette menfaatli şeyleri talep etmelerini emretmektedir.

   Yüce Kitabımız olan Kur'ân-ı Azîmüşşân' da, birçok âyette insanların akıllarını kullanıp vaazlanmalarını ve hidâyet yolundan ayrılmamalarını emretmektedir.
    
   Bu güzel kitabımızı, nazil olduğu günden beri, ilimde rüsuh sahibi olan kişiler, etraflarındaki Müslümanlara, anlayacakları şekilde açıklamaya, tefsir etmeye çalışmışlardır. Ayrıca birçok tefsirler yazılmış ve ve bunların arasında bazıları günümüze kadar medreselerde ders kitabı olarak okutula gelmiştir.Bunların arasında kısa ve faydalı olanlarından bir tanesi de Celâleyn isimli tefsirdir. Bu tefsiri ilim talebinde bulunan kardeşlerimize bir kolaylık olsun için aslına uygun olarak tercüme etmeye çalıştık. Tefsirin tercümesinde mümkün olduğu kadar kolay için anlaşılır bir lisan kullandık.
    
   Tefsirin özelliklerinden şunları sayabiliriz:
    
   1-   Tefsir, âyetlerdeki kapalı kelimeleri, mümkün olduğu kadar arapçada çokça kullanılan uygun bir kelimeyle açıklamıştır.
   2-   Ayetteki bazı kelimelerin ve cümlelerin irabını yapmıştır.
   3-   Eğer bir kelime hakkında, muhtelif kırâatlar varsa mümkün olduğu kadar ondan zikretmiştir.
   4-   Birçok âyetin iniş sebebini zikretmiştir.
    
   Tercüme yapılırken müracaat edilerek faydalanılan eserler:
    
   1-  Nesefî Tefsiri
   2-  Bahru'lMuhît Tefsiri
   3-  İrâbul Kur'ân.
   4-  Sâvi ( Celâleyn tefsiri haşiyesi )
   5-  Cemel ( Celâleyn tefsiri haşiyesi )
   6-  Tefsiri Kebir.
    
   Faydalanılan Türkçe eserler:
    
    
   1-  Ömer Nasûhi Bilmen'in Kuran Tefsiri
   2-  Hasan Basri Çantay'ın Kur'ân Meali.
   3-  Hak Dini Kur'ân Dili (Elmalılı M. Hamdi Yazır)
    
    Eseri okuyan kişinin dikkat edeceği hususlar:
    
   1-  Ayetler, tefsirin içinde siyah yazıyla belirtildi.
   2-  Ayetleri tefsir eden cümle ya da kelimeler beyaz yazıyla yazıldı.
   3-  Tefsir esnasında bazı kelimelerin irabı, kıraati ile ilgili hususlar ise italik denilen yan yazı türü ile belirtildi.
    
   Eserin kontrolünü yapan muhterem Mehmet TALU hocamıza ve eserin basımı ve dağıtımıyla uğraşan ve talebelerle hocaların kaynaşmasını sağlayan Ahmet BOZER kardeşimize teşekkürlerimi sunarım.
   İlim erbabını, ilim talebelerini tercümeyle başbaşa bırakıyorum, değerlendirmeyi onlara havale ediyorum.Ve eserden büyük ölçüde istifâde edileceğine inanıyorum. Rabbim hepimizi muvavvak eylesin.
    
   Ali Rıza KAŞELİ
    
    
               TEŞEKKÜR
    
    TEFSİR-İ CELÂLEYN adlı Tefsir kitabının baskı öncesi tercüme ve şerh kontrolünü üstlenip değerli vaktini bu eseri titiz bir şekilde kontrol ederek ilmi bir eser olmasında büyük katkısı bulunan Sayın Mehmet TALU hocamıza (Kayseri ilahiyat Fakültesi Arapça Öğretim Üyesi) sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hayatının geri kalan kısmında İslâm'a ve tüm müslüman kardeşlerimize hizmetlerinin devamını yüce Allah (c.c.) 'tan dua ve niyaz ederiz.
    
    
            TEŞEKKÜR
    
   TEFSİR-İ CELÂLEYN adlı Tefsir eserinin tercüme edilip Türkçeye çevrilmesinde büyük gayret sarfeden Ali Rıza KAŞELİ hocamıza teşekkürlerimi bir borç bilir, bu alanda eserlerinin devamını bekler ve gayretli çalışmalarında başarılar dileriz.  ( celaleyn tefsiri kitap, 3 cilt tefsiri, celaleynsağlam yayınları, 3 cilt tefsir, CELALEYN TEFSİRİ, celaleyn tefsiri tercümesi, ali rıza kaşeli tercümesi, mehmet talu, Celaleyn Tefsiri türkçe tercümesi  )
    
   Sağlam Yayınevi
    
    
    
   Sağlam Yayınları, Celaluddin el-Mahalli, Celaleddin es-Suyuti tarafından yazılan 3 Cilt Celaleyn Tefsiri adlı kitabı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789759180638
   MarkaSağlam Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9789759180638
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.