• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Celcelutiye ve Hizbül Ekberin Nuri, Türkçe Açıklamalı

   Celcelutiye ve Hizbül Ekberin Nuri, Türkçe Açıklamalı
   Görsel 1
   Fiyat:
   11,00 TL
   İndirimli Fiyat (%18,2) :
   9,00 TL
   Kazancınız 2,00 TL
   9.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde
             Stoktan kargo 

   Kitap             Celcelutiye ve Hizbü'l Ekberi'n Nuri Türkçe Açıklamalı
   Yazar            Bediüzzaman Said Nursi  (ra)
   Tercüme        Ali Erdoğan
   Yayınevi        Nesil Yayınları
   Etiket Fiyatı   11  TL 
   Kağıt - Cilt     Şamua kağıt - 4 renk,  Bez ciltli
   Sayfa - Ebat  170 sayfa - 14x19.5 cm
   Yayın Yılı       2013
   ısbn               9789752695184


   Nesil Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi tarafından yazılan Celcelutiye ve Hizbü'l Ekberi'n Nuri Türkçe Açıklamalı adlı kitabı incelemektesiniz.
   Celcelutiye ve Hizbü'l Ekberi'n Nuri Türkçe Açıklamalı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
    

       
          KASİDE-İ CELCELUTİYE ve HİZBÜ‘L-EKBERİ’N-NURİ


    
   Celcelutiye, ‘bedi, eşsiz, benzersiz‘ anlamına gelir ve ‘Celcelutiye Duası‘, ‘Celceluti­ye Kasidesi‘, ‘Kaside-i Celcelutiye‘ gibi isimlerle de anılır. Hazret-i Ali (r.a.) bu kasideyi, Re­sul-i Ekrem Efendimizin (a.s.m.) derslerinden istifade ederek Arapça olarak yazmış. Yazarken de ebced-cifir hasabını esas almış ve içinde yer yer Süryanice kelimeler kullanmıştır. Üstad Bediüzzaman Risale-i Nur‘un çeşitli yerlerinde Celcelutiye hakkında detaylı bilgiler verir.

   Be­di­üz­za­man bu eser hakkında ‘Risale-i Nur‘un menbaı (kaynağı), Risale-i Nur‘un Zülfikar‘ı‘ gibi ifade­ler kullanır.
    
   Hizbü‘l-Ekberi‘n-Nuri, kainatın bütün alemlerini sayarak Ayet-ül-Kübra‘daki hakikatlerin özetle aynısını açıklamaktadır. Veciz bir Arapça üslub ile yazıldığın­dan, kainatı tefekkür için güzel bir kaynaktır.
    
   Üstad Be­di­üz­za­man, Kastamonu Lahika­sı‘nda, Eski Said‘in Yeni Said‘e inkılap ettiği zamandan itibaren tefekkür mesleğinde git­tiği için ‘Bir saat tefekkür, bir sene nafile ibadetten daha hayır­lıdır‘ sırrını aradığını, her bir-iki senede o sır­rın suret değiştirerek ya Arapça veya Türkçe bir risaleyi netice verdiğini söyler. Arapça telif edilen Katre Risalesi‘nden, ta Ayetü‘l-Kübra Risalesi‘ne kadar, o hakikat devam edip su­retler değiştirdiğini ve en son olarak Hizbü‘l-Ekber-i Nuri suretine girdi­ğini ifade eder.
    

   Celcelûtiye'nin mahiyet ve kıymeti hakkında Bediüzzaman Saîd Nursî Hazretleri'nin bir kısım beyanları:

    
   ...Hem madem Celcelûtiye'nin aslı vahiydir ve esrarlıdır ve gelecek zamana bakıyor ve gaybî umûr-u istikbaliyeden haber veriyor.
    
   Ve madem Kur'ân itibarıyla bu asır dehşetlidir ve Kur'ân he­sabıyla Risale-i Nur bu karanlık asırda ehemmiyetli bir hadisedir.
    
   Ve madem sarahat derecesinde çok karine ve emarelerle Risa­le-i Nur Celcelûtiye'nin içine girmiş, en mühim yerinde yerleşmiş.
    
   Ve madem Risale-i Nur ve eczaları bu mevkiye lâyıktır ve Haz-ret-i İmam-ı Ali'nin (r.a.) nazar-ı takdirine ve tahsinine ve onlar­dan haber vermesine liyakatleri ve kıymetleri var.
    
   Ve madem Hazret-i İmam-ı Ali (r.a.) Siracü'n-Nur'dan, zahir bir surette haber verdikten sonra ikinci derecede perdeli bir tarzda Sözler'den, sonra Mektuplar'dan, sonra Lem'alar'dan (risalelerdeki gibi aynı tertip, aynı makam, aynı nu­mara tahtında) kuvvetli karinelerin şevkiyle kelâm delâlet ve Hazret-i İmam-ı Ali'nin (r.a.) işaret ettiğini ispat eylemiş...
    
   Ben Celcelûtiye'yi okuduğum vakit, şâir münâcâtlara muhalif olarak kendim bizzat hissiyatımla münâcât ediyorum, diye hisse­derdim. Ve başkasının lisanıyla taklitkârâne olmuyordu. Benim için gayet fıtrî ve dertlerime alâkadar ve tefekkürat-ı ruhiyeme hoş bir zemin oluyordu. Birkaç sene sonra kerametini ve Risale-i Nur ile münasebetini gördüm ve anladım ki o halet, bu münase­betten ileri gelmiş.
    
   Hazret-i İmam-ı Ali (r.a.) Celcelûtiyeyi bir hazine-i ulûm ola­rak gösteriyor. Hâlbuki, zahirinde yalnız bir münâcâttır. Hattâ İmam-ı Ali'nin (r.a.) hakikat-feşan sair kasideleri ve ilmî başka münâcâtları gibi, esrar-ı ilmiye ile tam münasebeti görünmüyor.
    
   Benim hususî kanaatim şudur ki: Celcelûtiye, madem Risale-i Nur'u içine almış ve sinesine basıp manevî veled gibi kabul etmiş, elbette fıkrası ile kendi hazinesinin bir kısım pırlantalarım âhirzamanda neşreden Risale-i Nufu şahit gösterip Celcelûtiye1'yi bir hazine-i ulûm ve bir define-i ilmiyedir diye bihakkın medh ü sena edebilir.
    
   *Mahlûkatla ilgili ilimlerin özü ve sırrı onda toplanmıştır.  ( Celcelutiye ve Hizbü'l Ekberi'n Nuri Türkçe Açıklamalı, Bediüzzaman Said Nursi  (ra), Ali Erdoğan, Nesil Yayınları )
    

   Said Nursî
   Nesil Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi tarafından yazılan Celcelutiye ve Hizbü'l Ekberi'n Nuri Türkçe Açıklamalı adlı kitabı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752695184
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789752695184

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.