Çocuklarımıza Peygamberimizi Nasıl Anlatalım? Timaş

Fiyat:
200,00 TL
İndirimli Fiyat (%31,5) :
137,00 TL
Kazancınız 63,00 TL
Havale / EFT:
132,89 TL
Aynı Gün Kargo
Arka kapak
O’nun hakkında onlarca kitap okumuşuzdur şimdiye kadar. Adını onlarca kez ibadetlerimizde ve dualarımızda zikretmişizdir gün içerisinde. Yaptıklarını ve söylediklerini uygulayabilmek için sarf ettiğimiz çaba ise hiç gözümüze görünmez. Her şey ama her şey insanların en güzeline, en iyisine biraz daha yaklaşabilmek, gül kokusunu biraz daha hissedebilmek için…

Peki ama biz bu kadar Peygamber sevgisi ile doluyken ve O’nun yolunda ilerlemek için gayret ederken çocuklarımızı nasıl dahil edeceğiz bu kutsal havaya?

O’nun huzur veren gül kokusunu nasıl sindireceğiz evimizin odalarına?

“Biliyor musun yavrum, Peygamberimiz seni çok seviyor,” deyince çocuğumuzun tarif edilemez bir mutluluk yaşamasını, bunun ne demek olduğunu anlamasını nasıl sağlayacağız?

Eğitimciler ve ebeveynler bütün bu soruların cevabını ve daha fazlasını siyer ödüllü yazar Salih Suruç’un sımsıcak anlatımı ve Kudret Eren Yavuz’un pedagojik danışmanlığı ile kaleme alınan Çocuklarımıza Peygamberimizi Nasıl Anlatalım'da bulabilirler.

Var mısınız, Peygamberimizi geleceğe taşıyan zincirin kuvvetli bir halkası olup gül kokulu çocuklar yetiştirmeye?

Editörün görüşü
İslam tarihi üzerine yaptığı çalışmalarla öne çıkan, özellikle Efendimizin hayatını anlattığı kitabı ile Dünya Siyer Ödülü'nü kazanan Salih Suruç, bu kitapta Kainatın Efendisinin çocuklarımıza nasıl anlatılması gerektiği üzerine bilgiler paylaşıyor. Onun Rahmet Peygamberi olduğunu çocukların dünyasına uygun örneklerle anlatmak isteyen ebeveynler için harika bir kaynak. Eserde aynı zamanda Psk. Dan. Kudret Eren Yavuz da işin psikolojik boyutu hakkında metne katkıda bulunuyor.

En önemli cümle

Bu kitabın kaleme alınış gayesi, çok sevdiği çocuklara O’nu tanıtmak, sevdirmek ve O’na benzer yaşamaya onları özendirmektir. Bu hedefin gerçekleşmesinde asıl görev anne ve babaya aittir.

Bu kitap neden önemli

Salih Suruç, bu kitapta bütün kâinata en güzel örnek olan Sevgili Peygamberimizi çocuklarımıza nasıl anlatıp sevdirebileceğimize dair bilgiler paylaşıyor. Sevgili Peygamberimizin çocuklara gösterdiği özeni, onların hukukunu nasıl gözettiğini, nasıl bir sevgi ve şefkat timsali olduğuna dair örnekleri, onun çocuğundan önemli sahneleri de aktararak anlatıyor. Efendimizin sadece insanları değil, kuşları, karıncaları, develeri, doğayı ve bilumum varlıkları da nasıl koruduğunu, insanlığa nasıl güzel bir öğretmen olduğunu aktarıyor.
Dünya Siyer Ödüllü yazardan çocuklara Peygamberimizi nasıl anlatacağımıza dair harika bir kitap.

Marka:                    Timaş Yayınları
Diziler:                     Aile Eğitimi
Sayfa / Ebat:           304s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı:     Mart’12 / Kasım’21
Baskı Sayısı:             6
Kapak Tasarım:       Ravza Kızıltuğ
Barkod :                   9786050801170

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786050801170
MarkaTimaş Yayınları
Stok DurumuVar
9786050801170
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.