• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   DHBT 2 Önlisans Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı, 2018

   DHBT 2 Önlisans Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı, 2018
   Görsel 1
   Fiyat:
   55,00 TL
   İndirimli Fiyat (%65,5) :
   19,00 TL
   Kazancınız 36,00 TL
   19.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   1.Hamur, Karton Cilt., 160 Sayfa, 2017
   25,00 TL
   KDV Dahil 10,00 TL
   %60
   Mühürlü, Ahmed Husrev Hattı, Şamua, 2 Renk
   44,00 TL
   KDV Dahil 22,00 TL
   %50
   6 Cilt, 1.Hamur, 3.520 Sayfa
   170,00 TL
   KDV Dahil 90,00 TL
   %47,1
              Stoktan kargo
    
   Kitap              DHBT 2 Önlisans Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı ( İlahiyat ve Önlisans Mezunları İçin )
   Yazar              Komisyon ( Heyet)
   Yayınevi         DDY Yayınları  ( Diyanet akademi )
   Etiket Fiyatı    55 TL
   Kağıt - Cilt      Beyaz kağıt, Karton Kapak
   Sayfa - Ebat   592 sayfa, 16x24 cm.  büyük boy
   Yayın Yılı       2017 Yayın  2018 baskı
   ISBN              9786059836166          

    
    
   DDY Yayınları DHBT 2 Önlisans Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı kitabı nı incelemektesiniz.
   DHBT 2 Önlisans Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
     
   Yaratan Rabbinin adıyla oku. O, insanı " alak "dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
    
   ELİNİZDEKİ DHBT 2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi) HAZIRLIK KİTABI, ÖSYM SINAV SİSTEMİNE % 100 UYUMLUDUR.

   Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavları 2 bölümden oluşmaktadır.
    
   1.DHBT-1: Bu sınavda <<<İHL-ÖNLİSANS-LİSANS>>> mezunlarına aynı sorular sorulacaktır. 40 sorunun 20 tanesi ÖSYM’nin belirlediği kaynaklardan sorulacaktır. Buraya kadar sorun yok...
    
   DHBT 1 için, özel olarak hazırlanmış Konu Anlatımlı Soru Bankası ya da Soru Bankası kaynak kitaplarını bütün adaylar satın alarak çalışabilir. DHBT 1 kaynağı seçilirken sadece DHBT 1 konularının yer aldığı kaynak olmasına dikkat etmelisiniz...
    
   2. DHBT 2: Sınavın ikinci bölümünde ÇOK ÖNEMLİ FARKLAR VARDIR... Bu bölümde 40 sorunun 20 tanesi ÖSYM’nin belirlediği ders müfredatlarından sorulacaktır. 
    
   ÇOK ÖNEMLİ FARKLARI MADDELER HALİNDE YAZALIM:
    
   FARK 1. DHBT 2 sınavı için, İHL mezunları İmam Hatip Liselerinde gördükleri ders müfredatlarından sorumludur. Bu ders müfredatları dışında herhangi bir soru gelmemektedir. Bu bilgileri ÖSYM’nin sitesinden teyit edebilirsiniz...

   http://www.osym.gov.tr/belge/1-21852/2014-kpss-ortaogretimon-lisans-ve-dhbt-ortaogtetimon-li-.html

   TAVSİYEMİZ:  İHL mezunu adaylar kesinlikle İHL Müfredatını birebir işleyen özetleyen ve soru hazırlayan KAYNAK KİTAPLARDAN YARARLANMALIDIR. Aksi halde, hem önlisans hem lisans konularına çalışmak zorunda kalırlar ki, bu da boşa zaman kaybı demektir...
    
   FARK 2: DHBT 2 sınavı için, Lisans-Önlisans Mezunları ise yine okulda gördükleri müfredattan yani derslerden sorumludurlar. Müfredatta gördükleri ders kitapların dışında herhangi bir soru gelmemektedir. Onun için mutlaka ve mutlaka DERS KİTAPLARINA UYGUN KAYNAKLARI SEÇMELİDİRLER...

   Çünkü ÖSYM’nin belirlediği müfredat ders kitaplarıdır. Bu kaynakların dışında soru sormayacaktır. Bu bilgileri ÖSYM’nin resmi sitesinden teyit edebilirsiniz...
    
   http://www.osym.gov.tr/belge/1-21852/2014-kpss-ortaogretimon-lisans-ve-dhbt-ortaogtetimon-li-.html
    
   FARK 3: LİSANS MEZUNLARININ DİKKATİNE: Lisans mezunlarına yönelik piyasada özel olarak hazırlanmış herhangi bir kaynak yoktur. İlahiyat ve Önlisans adaylarının DHBT 2 kaynakları ve sorumlu oldukları dersler hemen hemen birbirine çok yakındır. O açıdan ÖZEL OLARAK ÖNLİSANS konularına YÖNELİK HAZIRLANMIŞ KAYNAK KİTAPLARIN LİSANS adayları tarafından da kullanılmasının yeterli olacağını düşünüyoruz.

   TAVSİYEMİZ: Lisans ve Önlisans adayları KAYNAK SEÇİMİ YAPARKEN, müfredatta belirtilen derslere ait, konu özetleri ve soruların bulunduğu, direk ders kitaplarından hazırlanılmış KAYNAK KİTAPLARI seçmelidirler. Aksi halde, birçok konuya boşuna çalışmış ve zaman kaybı yaşamış olurlar.
    
   FARK 4: Sınava girecek adaylar kaynak araştırması yaparken, belli isimlere takılmamalıdır. Çünkü 2014 itibariyle sınav sistemi değişti lakin bu kişilerin kitapları yüzde 90 oranında değişmedi değişen sadece kapakları oldu. Bu açıdan kaynak seçimini isimlere göre değil, sınavı kim yapıyor? Bu kurumun soru tarzına hangi kaynaklar daha uygun? Kriterlerine dikkat ederek yapmalıyız.

   Kapakları değişen değil, içeriği 2016 sınav sistemine uygun olarak hazırlanmış kitapları tercih etmeniz gerekiyor.
    
   FARK 5. ASPİRİN KİTAPLARLA BAŞARILI OLMA ŞANSINIZ YOK... Yani piyasadaki kitapların hemen hemen hepsi, DHBT-1,DHBT-2, İHL-ÖNLİSANS-LİSANS ve hatta MBSTS hem soru bankası hem de konu anlatımı olarak dizayn edilmiştir. Bu kadar farklı müfredatı veya dersleri 700 sayfalık bir kitapta topladım ve ben size sınavı kazandırıyorum demek gerçekten, bizlerin “ZEKA”sıyla dalga geçmek demektir.
    
   Biz Diyoruz ki!!!
    
   DHBT 1 konuları bellidir. DHBT bir konularını  ve sorularını içeren bağımsız kitaplar alın...
   Ama sadece DHBT 1 konuları ve soruları olsun.
    
   FARK 6. İMAM HATİP LİSESİ MEZUNLARI DİKKAT!!!
    
   (DHBT 2, İMAM HATİP LİSESİ (ORTAÖĞRETİM) DÜZEYİ KONU ANLATIMLI SORU BANKASI
   DHBT 2 İMAM HATİP LİSESİ (ORTAÖĞRETİM) DÜZEYİ SORU BANKASI)
   DHBT 2’de ise, İmam Hatip Lisesi Mezunları direk kendi ders müfredatlarına uygun kaynakları satın almalıdırlar.  Aksi halde ihl,önlisans ve lisans konularının hangileri olduğunu nereye çalışacaklarını bilemeyecekler ve verimsiz ders çalışma sonucunda başarısız olacaklardır.
    
   FARK 7. ÖNLİSANS MEZUNLARI DİKKAT!!!
    
   (DHBT 2, ÖNLİSANS KONU ANLATIMLI SORU BANKASI
   DHBT 2, ÖNLİSANS SORU BANKASI)
    
   DHBT 2’de sizlerin sorumlu olduğu 12 tane ders vardır. ÖSYM’nin sitesinden bakabilirsiniz. Bu 12 dersin dışında herhangi bir soru sorulmayacaktır. Dolayısıyla DHBT 2’ye çalışmak için alacağınız kaynak kitaplarda bu 12 dersin dışında başka hiçbir ders ve konu olmamalı. Önlisans düzeyine özel kaynaklar olmalı... Aksi halde siz de, verimsiz ve gereksiz bir çok bilgiyi öğrenmek zorunda kalacaksınız.
    
   FARK 8. LİSANS-İLAHİYAT MEZUNLARI DİKKAT!!!
   (DHBT 2, ÖNLİSANS KONU ANLATIMLI SORU BANKASI
   DHBT 2, ÖNLİSANS SORU BANKASI)
    
   Lisans mezunlarına yönelik DHBT 2 kaynakları malesef piyasada mevcut değil. Kim var diyorsa en nazik ifadeyle yanlış söylüyorlar. Piyasadaki kitap kapaklarında yazan “Lisans”mezunlarına ait ibarelerine takılmayın. Kitabın içini kontrol edin mutlaka.
    
   Diyoruz ki; Önlisanstaki 12 ders sizlerin de yüzde 90 itibarla sorumlu olduğu derslerdir. Sizler de DHBT 2 Önlisans için hazırlanmış, DHBT 2 ÖNLİSANS KONU ANLATIMI ve SORU BANKASI kitaplarından satın alarak çalışmalısınız. Kaynağa ihtiyacınız varsa....
    
   DİKKAT!!!
    
   Piyasada sınavı % 100 kazandıracağız, 80 sorunun 78’ini bildik tarzındaki slogonik cümlelere inanmayın. ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda % 100 soruları tutturmak imkansızdır. Önemli olan, ÖSYM’nin soru stillerine uygun ve müfredatı kapsayıcı tarzda hazırlanmış kaynaklarla çalışmanızdır.
    
   Bazı arkadaşlar da İlmihal 1-2. Ciltlere çalışın yeter tarzında fikirler öne sürüyor. Ağzı olan konuşuyor. Ama biz ÖSYM’nin klavuzuna göre konuşuyoruz. Lütfen ÖSYM’nin klavuzunu inceleyiniz...
    
   Bu konulardaki yazılarımıza devam edeceğiz inşallah...
    
   Kaynaklarınızı iyi seçerek başlamak başarmanın ilk adımıdır. Aksi halde geçen yıllarda olduğu gibi hüsran kaçınılmaz olacaktır.
    
     Önsöz

   Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Sınavı geçtiğimiz yıllarda, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımlarını “YETERLİK” sınavları sonucuna göre alıyordu. ÖSYM ile yaptığı antlaşma neticesinde artık, her iki yılda bir DHBT-1 ve DHBT 2 sınavlarını yaparak, bu sınavlarda başarılı olan adayları personel olarak bünyesine alacaktır.

   Unutmayınız! Bu sınavda alınan notlar ve başarı sırası iki yıl geçerli olacaktır. Geçtiğimiz yıl sonunda İlahiyat Önlisans mezunu olan veya mezun olabilecek durumda olan arkadaşlarımızın sınava hazırlık sürecinde konu anlatımı konusunda bir özet kitaba ihtiyaç duyduğu ile ilgili pek çok mail ve telefon aldık. Bu nedenle DDY Yayınları olarak mevcut olan DHBT – 2 ÖNLİSANS Soru Bankamızın yanında bir de DHBT – 2 ÖNLİSANS Konu Anlatımlı Soru Bankası çıkarmayı öngördük. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız yaklaşık sekiz aylık titiz bir çalışma sonucunda iki kitabımızı da sizlerin beğenisine sunmuş olduk. Rabbimize şükürler olsun.

   Lütfen bu kitabı çözerken, elinizdeki veya raflardaki diğer kitaplarla karşılaştırınız. İlahiyat Önlisans konu ve kitapları hangi kitapta bu şekilde incelenip, soru bankası haline getirilmiştir. Eğer alternatifi varsa bu kitapla birlikte onu, yoksa bu kitabı herkese tavsiye etmenizi özellikle rica ediyoruz. Önemli olan, sınava girecek 250 bin kişinin doğru yönlendirilmesidir. Malumunuz aşağıdaki 12 dersin hepsinden sorumlusunuz. Bu derslere çalışmadan, bu sınavı kazanmanız mümkün değildir.

   Türkiye’deki DHBT 1 ve DHBT-2 kitaplarının hangisinde buradaki derslere yönelik konu anlatımı ve soruların olduğunu sizlerin takdirine bırakıyoruz.

   DHBT 2 Sınavına önlisans düzeyinden girecek adaylara, aşağıdaki derslerden 20 soru sorulacaktır. Soruların çarpanı 0.40’tır. Katsayısı en yüksek olan bölüm DHBT 2’dir. Önlisans ile ilgili aşağıdaki dersler DHBT 2 müfredatının tamamını oluşturmaktadır.

   1. Tefsir
   2. Tefsir Usulü ve Tarihi
   3. İslam Hukukuna Giriş
   4. Günümüz Fıkıh Problemleri
   5. Hadis
   6. Hadis Tarihi ve Usulü
   7. İslam İnanç Esasları
   8. Kelama Giriş
   9. İlk Dönem İslam Tarihi
   10. İslam Kurumları ve Medeniyeti
   11. İslam Mezhepler Tarihi
   12. Yaşayan Dünya dinleri


   Elinizdeki soru bankası, yukarıdaki 12 derse yönelik hazırlanmıştır. DHBT 2 Önlisans düzeyi sorular yukarıdaki derslerden ve bu derslere ait müfredatlardan gelecektir. Bu yüzden, kesinlikle yukarıdaki derslerin hepsinin yer aldığı soru bankası kitaplarını kaynak olarak alınız. Kaynak seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter, DHBT 2 kitabında yukarıdaki 12 derse ait bilgiler mevcut mu? Eğer DHBT 2 (İlahiyat Önlisans) kaynak kitap alacaksanız ve yukarıdaki dersler yoksa, ya da bir kısmı var bir kısmı yoksa, o kaynağın sizlere çok yararlı olacağını düşünmüyoruz. Kitaplarımızı nerelerde bulabilirsiniz?

   DHBT 1, DHBT 2 ( İhl düzeyi) DHBT 2 ( Önlisans düzeyi) soru bankası kitaplarımızı Türkiye’deki bütün Diyanet Vakıf Yayınevlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca birçok müftülük yayınevinden de alabilirsiniz. Eğer kitapçılarda arayıp bulamıyorsanız, kitapçıları bilgilendirmenizin önemli olduğunu düşünüyoruz. Kitaplarımızda, mail adreslerimiz ve telefon numaralarımız mevcuttur. Ayrıca, telefonla ve web sitemizden kapıda ödemeli, kredi kartı, havale posta çeki yoluyla çok rahat sipariş verebilirsiniz.

   ÇOK ÖNEMLİ

   Şu anda piyasadaki DHBT 1 ve DHBT 2 ile ilgili bütün kitaplar birbirlerinin MUADİLİDİR. Yani birbirlerine çok benzer. Zaten birçoğu da sınava girecek adayların ellerinde olan kaynaklar. Sınava yaklaşık 250 bin kişi girecekse, zaten MUADİL kaynaklar en az 150 bin adayda mevcuttur. Ancak elinizdeki bu DHBT kitabı ve diğer iki DHBT SORU BANKASI kitaplarımız ALTERNATİF kitaplardır. Çünkü bu kitaplar, incelediğinizde göreceksiniz ki, yeni sisteme yönelik hazırlanmıştır. Daha önceki dönemlerde, YETERLİLİK kitaplarımız mevcut olmadığından, dönüşüm söz konusu değildir. Bütün kitaplarımız sıfırdan, direk kaynaklarından hazırlanmış ve sizlere sunulmuştur.
   Unutmayın!!! Elinizdeki ve piyasadaki kitapların, ALTERNATİFİ olan KAYNAK arıyorsanız, DHBT 1 ve DHBT 2 SORU BANKASI kitaplarımızı tercih etmelisiniz. Çünkü bizim MUADİLİMİZ yok… 

   DDY Yayınları olarak çıkardığımız DHBT -2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi), Soru bankası ve Konu anlatımlı soru bankası yukarıdaki dersler ve kaynaklar dikkate alınarak, ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır.

   DHBT 1 Ortak (İlahiyat, Önlisans, İhl), DHBT 2 (İhl Düzeyi), DHBT 2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi) Soru bankası kitaplarımızın alandaki eksikliği doldurmasını ümit ediyor, sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz. ( önlisans konu anlatımlı soru bankası dhbt 2,  önlisans konu anlatımlı soru bankası dhbt kitabı, ddy yayınları, dindersi yayınevi, diyanet işleri başkanlığı din hizmetleri alan bilgisi, diyanet akademi, dhbt önlisans konu anlatımlı soru bankası, 2016 DHBT SINAVI, 2016 dhbt sınav tarihi , önlisans dhbt 2 sınavı ,  İlahiyat ve Önlisans Mezunları için )
    
    
    
   DDY YAYINLARI
    
   DDY yayınları DHBT 2 Önlisans Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059836166
   MarkaDDY Yayınları ( Diyanet Akademi )
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786059836166
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.