• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   DHBT 2 Orta Öğretim Soru Bankası

   Fiyat:
   55,00 TL
   İndirimli Fiyat (%63,6) :
   20,00 TL
   Kazancınız 35,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   1.Hamur, Karton Cilt., 160 Sayfa, 2017
   25,00 TL
   KDV Dahil 10,00 TL
   %60
   1.Hamur , 647 Sayfa, 2020 Son Baskı
   85,00 TL
   KDV Dahil 47,00 TL
   %44,7
   1.Hamur , 647 Sayfa, 2020 Son Baskı
   85,00 TL
   KDV Dahil 47,00 TL
   %44,7
             Stoktan kargo
    
   Kitap             DHBT 2 Orta Öğretim Soru Bankası
   Yazar            Komisyon ( Heyet)
   Yayınevi        DDY Yayınları  ( Diyanet akademi )
   Etiket Fiyatı   55 TL
   Kağıt  Cilt      Beyaz kağıt, Karton Kapak
   Sayfa  Ebat   604 sayfa, 16x24 cm.  Büyük boy
   Yayın Yılı       2018

    ISBN                9786059836197

    
   DDY Yayınları DHBT 2 Orta Öğretim Soru Bankası kitabı
   nı incelemektesiniz.
   DHBT 2 Orta Öğretim Soru Bankası kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
    Yaratan Rabbinin adıyla oku. O, insanı " alak "dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


    
     Orta Öğretim Soru Bankası DHBT 2

   Elinizdeki soru bankası, Din Hizmetleri Alan Bilgisi ( DHBT-2 ihl düzeyi) ortaöğretim müfredatına yönelik hazırlanmıştır. DHBT-2 Soru Bankası, İhl müfredatındaki Tefsir, Hadis, Fıkıh, İslam Tarihi, Kelam, Karşılaştırmalı Dinler Tarihi ve Dini Hitabet derslerinin bütün konu ve kazanımlarını içermektedir.

   Soru bankası hazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış, özetleri çıkarılmış, konular görsel içeriklerle desteklenmiş ve önemli görülen bölümler soru haline dönüştürülmüştür.

   Kitabın Hazırlanmasında Nelere Dikkat Edildi?

   Bizler hem DHBT-1’i hem de DHBT-2’yi hazırlarken, öncelikle ÖSYM’nin sınav sistemlerini ve bu sınavlarda sorduğu soruların nasıl olduğu konusunda yaklaşık bir ay araştırma yaptık. Hazırladığımız konu anlatımlarını önemli gördüğümüz yerlerden seçmeye özen gösterdik. Sorularımızı ise ÖSYM’nin soru tiplerine uygun hazırlamaya çalıştık. Bu soru bankasındaki soruları çözerek, hem bilgi içeriğine hakim olacaksınız, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.
    
   Sınava Nasıl Hazırlanmalıyım?

   Elinizdeki soru bankası, İHL Müfredatına yönelik 7 ders kitabı ve çeşitli kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Bu kaynakların toplamı yaklaşık olarak 1400 sayfadır. 1400 Sayfalık bir kaynak taranmış, kazanımlar ve konulara yönelik hemen hemen sorulabilecek her konu soru haline getirilmiştir. Sizlere düşen, öncelikle bu kaynakları okumaktır. Örneğin tefsir kitabı, yaklaşık 200 sayfadır. Öncelikle 200 sayfalık tefsir kitabını baştan sona anlayarak okumanız yararlı olacaktır. Ancak zamanınız azsa veya okuduklarınızı hızlı bir şekilde tekrarlamak isterseniz konu anlatımlarını okumanız tavsiye olunur. Sonra da soru bankasındaki tefsir dersi ile ilgili testleri çözmeniz gerekmektedir. Daha sonra, cevap anahtarlarıyla karşılaştırıp, yanlış olan cevapları tespit edin. Yanlış cevapların hangi konularla ilgili olduğunu bulunuz ve o konuları, konu anlatımlı soru bankamızdan kitabınızdan tekrar tekrar okuyunuz. Böylece o bölüm ile ilgili çalışmalarınızı tamamlamış olacaksınız.

   Sınava Kaç Kişi Girecek ve Kimler Sınavı Kazanacak?

   Bu sınava yaklaşık olarak 250 bin kişinin girmesi beklenmektedir. 250 bin kişiden en yüksek puanı alan kişilerin DİB tarafından kadroya alınacağı unutulmamalıdır. Bu açıdan, sizlerin hedefi 70 puan almak değil, en yüksek puanı almak olmalıdır.

   Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavları 2 bölümden oluşmaktadır.
    
   1. DHBT-1: Bu sınavda <<<İHL-ÖNLİSANS-LİSANS>>> mezunlarına aynı sorular sorulacaktır. 40 sorunun 20 tanesi ÖSYM’nin belirlediği kaynaklardan sorulacaktır. Buraya kadar sorun yok...

   DHBT 1 için, özel olarak hazırlanmış Konu Anlatımlı Soru Bankası ya da Soru Bankası kaynak kitaplarını bütün adaylar satın alarak çalışabilir. DHBT 1 kaynağı seçilirken sadece DHBT 1 konularının yer aldığı kaynak olmasına dikkat etmelisiniz...
    
   2. DHBT 2: Sınavın ikinci bölümünde ÇOK ÖNEMLİ FARKLAR VARDIR... Bu bölümde 40 sorunun 20 tanesi ÖSYM’nin belirlediği ders mütfredatlarından sorulacaktır. 
    
   ÇOK ÖNEMLİ FARKLARI MADDELER HALİNDE YAZALIM:
    
   FARK 1. DHBT 2 sınavı için, İHL mezunları İmam Hatip Liselerinde gördükleri ders müfredatlarından sorumludur. Bu ders müfredatları dışında herhangi bir soru gelmemektedir. Bu bilgileri ÖSYM’nin sitesinden teyit edebilirsiniz...
    
   http://www.osym.gov.tr/belge/1-21852/2014-kpss-ortaogretimon-lisans-ve-dhbt-ortaogtetimon-li-.html
    
   TAVSİYEMİZ:  İHL mezunu adaylar kesinlikle İHL Müfredatını birebir işleyen özetleyen ve soru hazırlayan KAYNAK KİTAPLARDAN YARARLANMALIDIR. Aksi halde, hem önlisans hem lisans konularına çalışmak zorunda kalırlar ki, bu da boşa zaman kaybı demektir...
    
   FARK 2: DHBT 2 sınavı için, Lisans-Önlisans Mezunları ise yine okulda gördükleri müfredattan yani derslerden sorumludurlar. Müfredatta gördükleri ders kitapların dışında herhangi bir soru gelmemektedir. Onun için mutlaka ve mutlaka DERS KİTAPLARINA UYGUN KAYNAKLARI SEÇMELİDİRLER...

   Çünkü ÖSYM’nin belirlediği müfredat ders kitaplarıdır. Bu kaynakların dışında soru sormayacaktır. Bu bilgileri ÖSYM’nin resmi sitesinden teyit edebilirsiniz...
    
   http://www.osym.gov.tr/belge/1-21852/2014-kpss-ortaogretimon-lisans-ve-dhbt-ortaogtetimon-li-.html
    
   FARK 3: LİSANS MEZUNLARININ DİKKATİNE: Lisans mezunlarına yönelik piyasada özel olarak hazırlanmış herhangi bir kaynak yoktur. İlahiyat ve Önlisans adaylarının DHBT 2 kaynakları ve sorumlu oldukları dersler hemen hemen birbirine çok yakındır. O açıdan ÖZEL OLARAK ÖNLİSANS konularına YÖNELİK HAZIRLANMIŞ KAYNAK KİTAPLARIN LİSANS adayları tarafından da kullanılmasının yeterli olacağını düşünüyoruz.
    
   TAVSİYEMİZ: Lisans ve Önlisans adayları KAYNAK SEÇİMİ YAPARKEN, müfredatta belirtilen derslere ait, konu özetleri ve soruların bulunduğu, direk ders kitaplarından hazırlanılmış KAYNAK KİTAPLARI seçmelidirler. Aksi halde, birçok konuya boşuna çalışmış ve zaman kaybı yaşamış olurlar.
    
   FARK 4: Sınava girecek adaylar kaynak araştırması yaparken, belli isimlere takılmamalıdır. Çünkü 2014 itibariyle sınav sistemi değişti lakin bu kişilerin kitapları yüzde 90 oranında değişmedi değişen sadece kapakları oldu. Bu açıdan kaynak seçimini isimlere göre değil, sınavı kim yapıyor? Bu kurumun soru tarzına hangi kaynaklar daha uygun? Kriterlerine dikkat ederek yapmalıyız.
    
   Kapakları değişen değil, içeriği 2016 sınav sistemine uygun olarak hazırlanmış kitapları tercih etmeniz gerekiyor.
    
   FARK 5. ASPİRİN KİTAPLARLA BAŞARILI OLMA ŞANSINIZ YOK... Yani piyasadaki kitapların hemen hemen hepsi, DHBT-1,DHBT-2, İHL-ÖNLİSANS-LİSANS ve hatta MBSTS hem soru bankası hem de konu anlatımı olarak dizayn edilmiştir. Bu kadar farklı müfredatı veya dersleri 700 sayfalık bir kitapta topladım ve ben size sınavı kazandırıyorum demek gerçekten, bizlerin “ZEKA”sıyla dalga geçmek demektir.
    
   Biz Diyoruz ki!!!
    
   DHBT 1 konuları bellidir. DHBT bir konularını  ve sorularını içeren bağımsız kitaplar alın...
   Ama sadece DHBT 1 konuları ve soruları olsun.
    
   FARK 6. İMAM HATİP LİSESİ MEZUNLARI DİKKAT!!!
    
   (DHBT 2, İMAM HATİP LİSESİ (ORTAÖĞRETİM) DÜZEYİ KONU ANLATIMLI SORU BANKASI
   DHBT 2 İMAM HATİP LİSESİ (ORTAÖĞRETİM) DÜZEYİ SORU BANKASI)
    
   DHBT 2’de ise, İmam Hatip Lisesi Mezunları direk kendi ders müfredatlarına uygun kaynakları satın almalıdırlar.  Aksi halde ihl,önlisans ve lisans konularının hangileri olduğunu nereye çalışacaklarını bilemeyecekler ve verimsiz ders çalışma sonucunda başarısız olacaklardır.
    
   FARK 7. ÖNLİSANS MEZUNLARI DİKKAT!!!
    
   (DHBT 2, ÖNLİSANS KONU ANLATIMLI SORU BANKASI
   DHBT 2, ÖNLİSANS SORU BANKASI)
    
   DHBT 2’de sizlerin sorumlu olduğu 12 tane ders vardır. ÖSYM’nin sitesinden bakabilirsiniz. Bu 12 dersin dışında herhangi bir soru sorulmayacaktır. Dolayısıyla DHBT 2’ye çalışmak için alacağınız kaynak kitaplarda bu 12 dersin dışında başka hiçbir ders ve konu olmamalı. Önlisans düzeyine özel kaynaklar olmalı... Aksi halde siz de, verimsiz ve gereksiz bir çok bilgiyi öğrenmek zorunda kalacaksınız.
    
   FARK 8. LİSANS-İLAHİYAT MEZUNLARI DİKKAT!!!
    
   (DHBT 2, ÖNLİSANS KONU ANLATIMLI SORU BANKASI
   DHBT 2, ÖNLİSANS SORU BANKASI)
    
   Lisans mezunlarına yönelik DHBT 2 kaynakları malesef piyasada mevcut değil. Kim var diyorsa en nazik ifadeyle yanlış söylüyorlar. Piyasadaki kitap kapaklarında yazan “Lisans”mezunlarına ait ibarelerine takılmayın. Kitabın içini kontrol edin mutlaka.

   Diyoruz ki; Önlisanstaki 12 ders sizlerin de yüzde 90 itibarla sorumlu olduğu derslerdir. Sizler de DHBT 2 Önlisans için hazırlanmış, DHBT 2 ÖNLİSANS KONU ANLATIMI ve SORU BANKASI kitaplarından satın alarak çalışmalısınız. Kaynağa ihtiyacınız varsa.... ( Orta öğretim soru bankası dhbt 2, soru bankası dhbt kitabı, ddy yayınları, din dersi yayınevi, diyanet işleri başkanlığı din hizmetleri alan bilgisi, diyanet akademi, dhbt soru bankası, 2016 DHBT SINAVI, 2016 dhbt sınavı , din hizmetleri alan bilgisi dhbt sınavı )
    
   DİKKAT!!!
    
   Piyasada sınavı % 100 kazandıracağız, 80 sorunun 78’ini bildik tarzındaki slogonik cümlelere inanmayın. ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda % 100 soruları tutturmak imkansızdır. Önemli olan, ÖSYM’nin soru stillerine uygun ve müfredatı kapsayıcı tarzda hazırlanmış kaynaklarla çalışmanızdır.
    
   Bazı arkadaşlar da İlmihal 1-2. Ciltlere çalışın yeter tarzında fikirler öne sürüyor. Ağzı olan konuşuyor. Ama biz ÖSYM’nin klavuzuna göre konuşuyoruz. Lütfen ÖSYM’nin klavuzunu inceleyiniz...
    
   Bu konulardaki yazılarımıza devam edeceğiz inşallah...
   Kaynaklarınızı iyi seçerek başlamak başarmanın ilk adımıdır. Aksi halde geçen yıllarda olduğu gibi hüsran kaçınılmaz olacaktır.
    
   Son Söz..

   Değerli adaylar;
   Seçimlerinizin başarılı olup olmayacağınızı etkileyeceğini unutmayınız.
   DDY Yayınları ekibi olarak sizlere gireceğiniz sınavlarda başarılar diliyoruz.

   Unutmayınız ki,
   “Başarı merdivenlerini elleriniz cebinizde çıkamazsınız”
   “İnsan için kendi çalıştığından başkası yoktur” ( Necm 39 )
    

   DDY yayınları diyanet işleri başkanlığı din hizmetleri alan bilgisi DHBT 2 orta öğretim soru bankası kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059836197
   MarkaDDY Yayınları ( Diyanet Akademi )
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786059836197
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.