• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Dil Belası

   Dil Belası
   Dil Belası
   Dil Belası
   Dil Belası
   Dil Belası
   Dil Belası
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Görsel 6
   Fiyat:
   27,00 TL
   İndirimli Fiyat (%37) :
   17,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   17.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo


   Kitap             Dil Belası, Kitabü Afatil Lisan
   Yazar            İmam Gazali
   Yayınevi        Semerkand Yayıncılık
   Tercüme        Muhammed Hakan Öner
   Kağıt Cilt       2. Hamur, Karton Kapak
   Sayfa  Ebat    248 sayfa - 13,5x21 cm
   Yayın Yılı       2019   İmam Gazali Dil Belâsı, Kitabü Afatil Lisan kitabı nı incelemektesiniz.
   Semerkand yayınları Dil Belası kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Dil Belası


   Eser, büyük İslâm alimi imam Gazâlî'ye ait ihya'dan bir bölümün tercümesidir. İçinde her insanın cennete veya cehenneme gitmesinde en önemli sebep olan dilin âfet ve hastalıkları işlenmektedir.

   Eserde, dilin yirmi çeşit hastalığından ve dille düşülen tehlikelerden bahsedilmekte, tespitten sonra tedavi yolları gösterilmektedir.
   Günümüz insanının en fazla müptelâ olduğu yersiz, gereksiz ve ölçüsüz konuşma hastalığına kesin ilaç olacak bir kitap.

       ÖNSÖZ

   Hamd, yüce Allah'a (c.c) aittir.

   O Allah ki insanı en güzel şekilde yarattı, onun vücuduna denge verdi, kalbine iman nurunu akıttı, o nur ile kendisini süsleyip güzelleştirdi.
   Yüce Allah insana konuşmayı öğretti, bununla onu diğer varlıkların önüne geçirip kendisine fazilet bah­şetti, kalbine ilmin hazinelerini akıtarak onu olgunluğa ulaştırdı.

   Sonra yüce Allah insana bolca rahmetini indirdi. Ona kalbinin ve aklının içerdiği şeyleri açıklayan ve gizli şeyleri açan bir dil ihsan etti. Dile, Rabb'ine hamdetsin ve verdiği nimetlere şükretsin diye konuşma imkânı verildi. İnsanın rahatça konuşması ve dil vesilesiyle elde ettiği ilimler, hamdedilecek nimetlerdendir.

   Şahitlik ederim ki, Allah'tan (c.c) başka ilâh yoktur. O, birdir, hiçbir ortağı yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed (s.a.v), Allah'ın (c.c) kulu ve Resûlüdür. O öyle bir peygamberdir ki, Allah (c.c) onu kendisine indir
   diği Kur'an'la göndermiş, onun şerefini yüceltmiş ve ona kendisine giden yolları açıklamıştır.

   Yüce Allah, yeryüzünde "Allâhüekber" ve "lâ ilâhe illallah" diyen bir kul bulunduğu müddetçe, sevgili Peygamberimiz'e (s.a.v), onun âline, ashabına ve geçmiş sâlihlere salât ve rahmet etsin.

      Dilin Özellikleri

   Dil, Allah Teâlâ'nın büyük nimetlerinden ve çok harika lutuflarındandır. O, cüssesi küçük, ancak itaati ve günahı büyük bir organdır. Zira iman ve küfür, dilin şahitliği ile belli olur, ortaya çıkar. İman itaatin, küfür ise isyanın zirve noktasıdır.

   Dil, mevcut olan olmayan, yaratıcı ve yaratılan, hayal edilen ve bilinen, zannedilen ve vehmedilen her şey hakkında konuşur; onları kabul veya inkâr eder. İlmin ulaştığı her ne varsa, hak ya da bâtıl, dil onu anla­tır. İlmin de alanı çok geniştir; hemen her tarafa uzanır. Dildeki bu özellik, başka hiçbir uzuvda yoktur. Göz, ancak renkleri ve şekilleri görebilir. Kulak, yalnız sesleri işitebilir. El, sadece cisimlere dokunabilir. Bütün uzuv­ların işleri sınırlı olup her şeye ulaşamazlar.

   Dilin ise sahası geniştir, sınırı yoktur. Engel olacak bir şeyi de mevcut değildir. Dil, hayırda da şerde de geniş bir alana sahiptir. Dilin dizginini serbest bırakan ve ihmal eden kimseyi şeytan her yere götürür. Onu helâke düşürmek için uçurumun kenarına getirir.

   İnsanları, yüzleri üstü cehenneme sürükleyen ancak dillerinin kazandığı günahlardır. Dilin şerrinden yalnız, onu İslâm'ın edebiyle edeplendiren ve helâl konuşma­larla sınırlı tutan kimse kurtulur.

   Edebe dikkat eden kimse, sadece dünya ve âhiret yönünden faydalı olan şeyleri konuşur, dinine ve dün­yasına zarar veren şeylerden dilini tutar.
   Konuşmanın faydalı ya da zararlı olduğu yerleri herkes kolâyca anlayamaz, bunların bilinmesi güçtür. Bilenin de, sadece faydalı yerlerde konuşması zordur.

   İnsanın âzalarından en çok günah işleyeni dildir. Zira o, konuşmaktan yorulmaz, hareket etmesinde de meşakkat yoktur. İnsan da dilin âfetlerinden ve tuzakla­rından sakınmada ihmalkâr davranır, onu kontrol etme­ye önem vermez.

   Kısaca dil, insanları saptırmada şeytanın en büyük aletidir.

   Bu Kitapta Anlatacağımız Konular

   Biz, yüce Allah'ın yardımıyla bu kitapta dilin afet­lerini açıklayacağız. O âfetleri teker teker tarif ederek, onun sebeplerini ve felâketlerini zikredeceğiz. Bunlar­dan sakınma yollarını bildireceğiz. Bu konudaki âyet, hadis ve büyüklerin sözlerini nakledeceğiz.

   Konular sırasıyla şunlardır:

   Susmanın fazileti.

   Mâlâyâni ve fuzulî konuşmanın âfeti.


   Bâtıl sözlere dalmanın, mücadele ve münazaranın, birbiriyle çekişmeye girmenin, yapmacık ve süslü söz­lerle edebiyat yaparak konuşmanın âfetleri.

   Fasih konuşanların ve konuşma iddiasında olanla­rın içine düştükleri âfetler.

   Kötü sözün, sövmenin, kötü konuşmanın, hayva­na, eşyaya ya da insana lânet etmenin, şiir ve nağmeli sözlerin âfetleri.

   Mizah yapmanın, alay etmenin, sırrı ifşa etmenin, yalan vaadin, yalan konuşmanın, yalan yere yemin etmenin âfetleri.

   Yalanın, gıybetin, dedikodunun, birbirine düşman iki kişinin arasında gidip gelip, diğerinin aleyhine her birinin hoşuna giden şeyler söyleyerek iki dil kullanma­nın, övmenin âfetleri.

   Özellikle Cenâb-ı Allah'ın sıfatları ve dinin temel esaslarıyla ilgili konularda konuşurken bilmeden içine düşülen âfetler.
   Halkın, Allah Teâlâ'nın sıfatları ve Kur'an hakkında­ki konuşmalarında içine düştükleri âfetler.

   Bunların hepsi yirmi âfettir.

   Biz yüce Allah'tan, ikramı ve ihsanı ile bizi muvaf­fak etmesini istiyoruz.

    

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055455668
   MarkaSemerkand Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055455668

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.