• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Dirilt Kalbini

   Fiyat:
   28,00 TL
   İndirimli Fiyat (%33,9) :
   18,50 TL
   Kazancınız 9,50 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Dirilt Kalbini       
   Yazar           Nouman Ali Khan
   Çevirmen     Fayzanur Can 
   Yayınevi      Timaş Yayınları  
   Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton Kapak 
   Sayfa Ebat   224 sayfa , 13.5x24 cm.
   Yayın Yılı      2018   Nouman Ali Khan Dirilt Kalbini kitabı nı incelemektesiniz.   
   Timaş Yayınları Dirilt Kalbini kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


   NOUMAN
   ALİKHAN
   DİRİLT KALBİNİ

   "Teknolojinin önümüze serdiği sınırsız imkânları düşündüğümüzde, bugünün insanını yakalayabilmek için samimi ve bilgece bir üsluba ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne vakitleri var, ne de istekleri. İslâm'ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden ama muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna din dilinin restorasyonu' dememiz caiz olursa eğer, yapmamız gereken tam da bu.

   Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı Nouman Ali Khan, çizmeye çalıştığım çerçeveyi gerçek anlamda dolduran bir isim. İslâm ve Kur'ân hakkındaki derin bilgisini keyifli ve bilgece bir üslupla dile getirip, bunu yaparken kendi hayatından aktardığı sıcak ve sıra dışı anekdotlarla okurunun ilgisini her an canlı tutabiliyor.

   Nouman Ali Khan'ın Dirilt Kalbini adıyla Türkçeye kazandırılan elinizdeki ilk kitabı, günümüze dair bazı meseleler hakkında Kur'ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersler içeriyor. Ayetlerin sadece mesajını değil, ayetlerde geçen ifadelerin dil özelliklerini de laf arasında aktarıyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar arasındaki hoş nüanslar, bunların ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik... Bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan konuya hem de bir bütün olarak Kur'ân'ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.

   Dirilt Kalbini'yi okurken, şu ayet hep hatırınızda olsun, zira ayette anlatılan şeyin ayniyle tezahür ettiğini göreceksiniz:
   'Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, ona çok büyük bir hayr verilmiş demektir. Bunu ancak, temiz akıl sahipleri düşünüp anlar.'  (Bakara, 269)"

       Sunuş

       Hikmet Ehlinin Dilinden...

   Sıklıkla, biz Müslümanları ilgilendiren konuları istişare etmek ve dertleşmek üzere genç arkadaşlarla bir araya geli­yorum. Bazen öğrenci yurtlarında, bazen konferans salonla­rında, bazen de özel sohbet ortamlarında... Her seferinde, konuşulan konu hele de dinî bir içeriğe sahipse, gençlerin daha "kendilerinden" bir dil aradıklarına şahit oluyorum. Onları kalplerinden yakalayacak, nasihatlerin hayatlarına yansımasına yarayacak, durumlarını küçümsemeyen, aksine anlayan ve içlerini dupduru görebilen bir dil...

   Üst perdeden nasihat buyuran üsluplar, gençleri hiçbir şekilde etkilemiyor. Kendilerinin sansürsüzce ve yargılamaksızın anlaşılmasını ve gündemlerinin yakalanmasını istiyorlar. Konuşan kişinin kullandığı "biz" li üslup, fena halde itici geliyor; dinleyenleri, mevzunun sıcaklığından koparıyor. Konuşmacının tehdit içerikli "ağır bir din dili" kullanması yerine, İslâmî ilkelerin içine yedirildiği güncel ve neşeli örneklerle bezeli, aktüel bir tarzı tercih ediyorlar. Asla uygulanamayacak uzak ve afakî idealler yerine, yakın ve mümkün hedefler gençlere daha fazla tesir ediyor. Kişi­sel tecrübelerle süslenen ve yer yer özeleştiri de içeren bir üslup, daha kalıcı oluyor. Sadece başkalarının "kusursuz", "mükemmel" ve "örnek" hayatlarının anlatıldığı, insanlara "kusursuzluğu" ve "mükemmelliği" dayatan teorik konuşma­lar, bir noktadan sonra dinleyiciye bir şey söylemez oluyor.

   Teknolojinin önümüze serdiği sınırsız imkânları da dü­şündüğümüzde, bu ilkeleri özümsemiş samimi ve bilge üslup­lara ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne vakitleri var ne de istekleri. İslâm'ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden ama muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna "din dilinin restorasyonu" dememiz caiz olursa eğer, yapmamız gereken tam da bu.
     
           * * *
   Türkiye kamuoyunun da yakından tanıdığı davetçi Nouman Ali Khan, yukarıda çizmeye çalıştığım çerçeveyi gerçek anlamda dolduran bir isim. İslâm ve Kur'ân hakkındaki derin bilgisini keyifli ve bilgece bir üslupla dile getirebilmesi, bunu yaparken kendi hayatından aktardığı sıcak ve sıra dışı anek­dotlarla dinleyicinin ilgisini her an canlı tutması, hepsinden önemlisi de "insanlar kendisini dinlesin ve söyledikleriyle ilgilensin diye" İslâm'ın ana ilkelerinden asla taviz vermemesi, onu dünya çapında tanınır ve sevilir kılan başlıca unsurlar.

   Geçtiğimiz yıl Türkiye'ye geldiğinde, Nouman Ali Khan hakkında sosyal medya üzerinden bir soruşturma yapmış ve şu sorunun cevabını aramıştım; "Kendisini neden dinliyor­sunuz ve söylediklerinde ne buluyorsunuz?" Gelen cevapların çoğu, şu noktaya odaklanmıştı; "Dini anlatırken, çoktan geçmişte kalan arkaik örnekler yerine hayatımıza dokunan, somut ve güncel meseleleri gündeme getiriyor. Dili çok sıcak ve dostça. Üstten bakmıyor. Düzeltmemiz gereken yanlışları dile getirirken bile, kendisini muhatap kitleden ayrı tutmuyor. Onu dinlerken, sizi sizden çok düşünen bir kardeşin samimi derdini hissedebiliyorsunuz." Evet, aynen öyle.

       * * *
   Nouman Ali Khan'ın "Dirilt Kalbini" adıyla Türkçeye kazandırılan elinizdeki kitabı, günümüzdeki bazı meseleler hakkında Kur'ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersleri ihtiva ediyor. Ayetlerin sadece mesajı değil, Arapça ifade­lerin dil özellikleri ve gramer yapısı da laf arasında takdim ediliyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar arasındaki hoş nüanslar, bunların ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik... Bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan konuya hem de bir bütün olarak Kur'ân'ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.

   "Dirilt Kalbini'yi okurken, şu ayet hep hatırınızda olsun, zira ayette anlatılan şeyin aynıyla tezahür ettiğini görecek­siniz:

   "Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, ona çok büyük bir hayr verilmiş demektir. Bunu ancak, temiz akıl sahipleri düşünüp anlar." (Bakara Suresi 2:269)

   Taha Kılınç
   22 Eylül 2017, İstanbul
    
       Önsöz

   Günümüz dünyası bitmek bilmez bir devinimin uğul­tusu ile dolu. Siyaset, ekonomi, sosyal medya, eğlence ve teknoloji gibi birçok alan, gösterdiği gelişmelerle sürekli dikkatimizi çekmeye çalışıyor. Daha da önemlisi, tüm bu alanlar kalplerimizi huzursuz etmek için kıyasıya yarışıyor gibiler. Pervasız serbest piyasa ideolojisi doğrultusunda sürekli tüketmeye "teşvik ediliyoruz." Allah'ın vahyettiği "Çoklukla övünmek sizi, kabirlere varıncaya (ölünceye) kadar oyaladı (Tekasur Suresi 102:1)" ayeti, daha önce hiçbir döneme bu kadar uygun düşmemişti belki de. Bizi Allah'a karşı görev­lerimizden uzaklaştıran etmenler neredeyse kurumsallaştı. Eğlence sektörü hiç şüphesiz modernitenin en dayatmacı sektörlerinden biri.

   Vaziyet elbette bununla da sınırlı değil. Modern toplumda bireyler neredeyse atomize edilmiş tüketiciler hükmünde. Böyle bir ortamda, dinimiz de bir eğlence formunda metalaştırılabiliyor. Benliğimizi müşterilik rutinine tamamen kaptırmadan evvel bir zamanlar manevi liderler olarak takip ettiğimiz ulema, bir bakıyorsunuz şan şöhret sahibi kimselere dönüşmüş. Ümmet bir yandan dini kimlik krizi yaşarken, diğer yandan saldırgan gruplar devamlı surette İslam'ın ev­rensel imajını zedeliyor. Akıllara ziyan şiddet eylemleriyle, 
   manşetleri boydan boya kaplayan bu grupların safları, dinin gerçek manasına nüfuz edememiş kimi Müslüman gençler için ise cazibe merkezi oluyor.
    
   Krizin ve karmaşanın bu raddeye geldiği bir ortamda, ma­neviyat odaklı kalmak hayli zor. Ait olduğumuz topluluklar ve camiler ise ihtiyaç duyduğumuz manevi irşad ve desteği her zaman yeterli düzeyde sağlayamayabiliyorlar.

   Peygamberimiz "Din nasihattir; nasihat ise samimiyet­tir." hadis-i şerifi ile bizlere dinin özünün nasihat olduğunu öğretmiştir. Dolayısıyla yozlaşmanın ve karamsarlığın her yana nüfuz ettiği bir çağda, olumlu ve yapıcı hatırlatmalar hepimiz için olmazsa olmaz.
   Nouman Ali Khan'ın bu hatırlatmalar derlemesi, içinde bulunduğumuz zihin dağınıklığı dönemine sunulmuş önemli bir katkıdır. Nouman Ali Khan'ın hatırlatmaları doğrudan kalplerimize hitap ederek, bizleri Allah'a karşı olan vazi­felerimiz hususunda idrak üzere olmaya ve hayatımızı bir perspektif dahilinde düzenlemeye teşvik ediyor.
   Dinimiz, bizlere ölümün ancak gerçek hayatımızın bir başlangıcı niteliğinde olduğunu öğretirken, günümüz kültür anlayışı yalnızca bir haz tecrübesinden ibaret saydığı hayatı­mız için ölümü de nihai bir son olarak düşünmemizden yana.

   Eserin alt başlıklarından "Hayatı Bir Perspektife Yerleştir­mek", hakikatin gerçek mahiyetini kendimize hatırlatmanın gerekliliğinden bahsediyor. Bu dünyadaki yaşamımız bir taraftan geçici iken, diğer taraftan Allah'ın bizlere cennetini ikram edip etmeyeceği hususunda belirleyici rol oynayacak salih amellerde bulunabilmemiz için birer fırsat penceresidir.

   Yazar bu çalışmada, kişiselden evrensele birçok meseleye değiniyor. Eser, her birinde iki ya da üç konuya değindiği toplam beş bölümden oluşuyor.
   Bölümler, dualarımızda Allah'a olan tavrımızın nasıl olması gerektiği yahut eş, dost ve akrabalarımız hakkında niçin asla olumsuz düşünmememiz gerektiğine dair son derece şahsi konulardan, Allah Resulü'nün kız çocuklarını ve genel, olarak kadınları onurlandıran sarih öğretilerine rağmen birçok Müslüman topluluğun kız çocuklarına karşı takındığı kabul edilemez tavırlar gibi toplumsal hastalıklara kadar geniş bir aralıkta dağılım gösteriyor.

   Nouman Ali Khan'ın çalışmaları, Beyyine minvalinde enstitüler kurarak dünya çapında bir dinleyici kitlesine nasıl erişileceğine ve her kesimden insana hitap edebilmek ama­cıyla sosyal medyanın nasıl etkili bir şekilde kullanılacağına dair Müslüman topluluklar ve alimler için mükemmel bir örnek teşkil ediyor.
   Emperyal savaşlar ve yozlaşmış hocalar yüzünden gelenek­sel eğitimin neredeyse birer harabeye dönüştüğü bölgelerde artış gösteren radikalliğe karşı bir duruş sergileyebilecek güvenilir ve sıhhatli İslami öğretilerin hayat bulacağı kurum­lara yatırım yapmak, günümüz Müslümanları ve özellikle batıdaki Müslümanlar için son derece önemli bir meseledir.

   Umudumuz o ki, bu çalışma günümüz Müslümanları­nın kalplerine diriliş muştulasın, görüş açılarını toplumsal sorumluluğu yüklenecek ve müttaki kullar olacak şekilde genişletsin. Dünyamız için birer nûr menbaı olmaları yo­lunda nice gönüllere ilham kaynağı olsun.

   Kube Yayınları Ocak 2017

   Teşekkür ve İthaf

   Bütün çalışmalarımda çeşitli yardımlarını gördüğüm otuz iki yıllık değerli eşim Zehra Maraşlı'ya, her biri ayrı ayrı kıymetli sevgili çocuklarımıza, pek değerli Editörüm Şule Yaver Yılmaza, Proje Editörü Sevinç Erzurumlu'ya, sevimli çizgi ve renklerin ressamı Sevgi İçigen'e, kitabın tasarımını üstlenen Sefer Koçana, Erdi Demir ve Billur Ekinci'ye gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

   En büyük teşekkürümü ise, bu çalışmaları lütfeden ve bütün teşekkürlerin gerçek sahibi olan Allah'a arz ediyorum!
   Bu eseri, dünyayı kötülüklerden kurtarıp iyiliklerle dolduracak bütün çocuklara ve gençlere hediye ediyorum!

   Düşünce Ayağa Kalk!

   Bu çalışmayı sunarken,
   "insanlığa yakışan bir medeniyet anlayışı" için, ümit, hasret ve heyecan içinde,
   "Düşünce ayağa kalk!" diyor ve her tarafta yankılanan şu cevabı duyar gibi oluyorum:

    
    
   Düşünce ayağa kalkacak, Düştük, ayağa kalkacağız!..
    
   Bütün Öğrencilerim ve Yaşı Küçük Editörlerim îçin

   Bir bahçeden sevimli bir buket olan bu kitapta yüzlerce çocuğun, onlarca gencin ve çok az sayıda yetişkinin -ben dâhil-cevabı var. Pek çok öğrencim, sayfalar arasında kendi cevaplarını bulacaklar.

   Bu sebeple, uzun yıllar içinde değişik zamanlarda, konuyla ilgili eğitimlerime katılan bütün öğrencilerime özellikle teşekkür ediyorum. Onların sürekli kendilerini aşarak; ülkemizdeki ve bütün dünyadaki çocukların önünü açacak, onlara örnek olacak harika çalışmalar yapmalarını ümit ediyor, hasretle bekliyorum.

   O öğrencilerimden bazıları, bu eserde gönüllü editörlüğümü yaptı. İlköğretim 1. ve 2. sınıftaki çocuklarımız bile düşünceleriyle kitaba zenginlik, heyecan, çocuksuluk ve apayrı bir değer kattılar. Eğitimlere katılan o sevimli editörlerimiz - sınıf sırasıyla;

   Hilal Nur Havadır (3. sınıf), Osman Emir Coşkun (3. sınıf), Sude Sucu (4. sınıf), Ravza Kabaktepe (5. sınıf), Emrullah Özak (5. sınıf), Hüseyin Furkan Karamekik (5. sınıf), Muhlise Çeliktaş (5. sınıf), Fatma Veziroğlu (5. sınıf), Hatice Kübra Yerişenoğlu (6. sınıf), Fatma Zehra Yerişenoğlu (6. sınıf), Merve Havadır (6. sınıf), Büşra Sevimli (6. sınıf), Behiye Betül Erdoğan (6. sınıf), Fatma Zehra Paccı (6. sınıf), Ahmet Talha Coşar (6. sınıf), Emine Maraşlı (7. sınıf).

   İstanbul içindeki ve İstanbul dışındaki, isimlerini tek tek sayamadığım bütün o çok sevgili öğrencilerime; ayrıca Tuğçe Semiz (3. sınıf), Beyza Nur Sevimli (4. sınıf), Betül Kocaaslan (4. sınıf), Ahmet Faruk Dikici (4. sınıf), Muhammed Özmaldar (4. sınıf), Zeynep Büşra Akbulut (6. sınıf), Muhterem Semiz (6. sınıf), Edibe Dikici (6. sınıf) ve M. Selman Dikici'ye (9. sınıf) gayretleri sebebiyle teşekkür ediyor, her yönden güzel gelecekler diliyorum.


    Kitaptan Alıntılar

   “Allah’ın bize ihsan ettiği ve bizim kesinlikle ihtiyacımız olan -kesinlikle ihtiyacımız olan-, onlarsız yaşayamayacağımız o kadar çok şey var ki. Ve Allah hiç durmadan veriyor, veriyor, veriyor.”

   “Birine yardım ettiğiniz zaman siz onları onurlandırmazsınız; onlar sizi onurlandırırlar. Hesap gününde sizin için şahit olurlar. Günahlarınız için mağfiret olurlar.”

   “Eğer geçmişinizde hatalarınız olduysa, içinizde iyi şeyler yapmak için bir yangın olmalı. Ne zaman bir fırsat çıksa ne kadar yorgun, bitkin ve motivasyonsuz olursanız olun, kendinizi motive edersiniz. Peki sizi motive eden nedir? Geçmişteki hatanız.”
   “Doğanın kanunları değişebilir; Dua kanunu ise esnemez. Nedir bu kanun? Allah’ın size vermiş oldukları için müteşekkir olduğunuzda, dertlerinizle bizzat Allah ilgilenir.”

   “Biz bu dünyanın müşteri hizmetlerine alışkınız. Doğrusu ona o kadar alışkınız ki Allah ile de aynı yolla her şeyi çözeriz sanıyoruz.”

   “İnsanlar bana gelip diyor ki: ‘Çok fazla dua ediyorum ama Allah dualarıma cevap vermiyor!’ Her şeyden önce, şunu kabullenin, Allah sadece size değil, tüm âleme veriyor. Hem iman edenlere hem de iman etmeyenlere veriyor. Onların da işleri, çocukları, mutluluğu, sofrada yemekleri, terfileri oluyor; onlar da hastalanıyorlar ve şifa buluyorlar. Yani, dua eden de etmeyen de bu dünyada sıkıntı ve zorluk çekiyor. Allah ikramını ve ihsanını sadece inananlara da inanmayanlara da veriyor. Hiç durmadan ihsanda bulunuyor ve ne zaman vereceğine de o karar veriyor.”

   “Size gelen insan para sebebiyle fakirse, siz de Rabbinizin rahmetine duyduğunuz ihtiyaç sebebiyle fakirsiniz. Allah’ın rahmeti için iflas halindesiniz. Bu sebeple birini reddederken nasıl bir tavır takındığınıza dikkat edin.”

   -----

   Nouman Ali Khan'dan Kalbi Diriltme Dersleri

   Nouman Ali Khan Türkiye’de de yakından tanınan bir isim. Kuran derslerinin takipçisi her geçen gün büyüyor. Nouman Ali Khan’nın Türkçeye kazandırılan ilk kitabı 'Dirilt Kalbini' hakkında Mustafa Uçurum yazdı.

   Kuran’ı merkeze alarak yaşamak. İşte tam da ihtiyacımız olan bir yaşam biçimi bu. Kuran demek bir mizan üzeri yaşamak, peygamberî yaşamı hayat tarzı olarak belirlemek demektir.

   Nouman Ali Khan dünyanın tanıdığı bir isim. Kuran dersleriyle ve meselelere getirdiği Kuranî yaklaşımla çok büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Khan, çalışmalarını “Dirilt Kalbini” adlı kitapta bir araya getirdi. Timaş Yayınları arasında çıkan kitabı Feyzanur Can çevirmiş.

   2016 yılında Türkiye’ye de gelen Khan, anlatım tarzı ve meselelere getirdiği özgün yorumlarıyla büyük beğeni toplamıştı. Özellikle klâsik yaklaşımlardan uzak durmak isteyenlere söyleyecek çok sözü var Khan’ın.

   Kuran çalışmalarına ve Arapça derslerine devam eden Khan, Dirilt Kalbini kitabı ile takipçilerine bir tutam esenlik sunuyor.

   Allah’a dua ile bağlanmak

   Kitap, tefsir dersleri tadında kaleme alınmış. Sanki Nouman Ali Khan sahnede Kuran’dan dersler veriyor ve dinleyicilerle açılımı geniş sohbetler ediyor.

   Olaylara bakış açısı halk diliyle ve asgari bir Müslüman’ın düşüncelerini önceliyor. Örneklerini halkın arasından alıyor gibi. Kitabın ilk bölümü: “Allah’a dua ile bağlanmak.” Dua kavramı üzerinde duruyor Khan ama kafalardaki soru işaretlerini çoğaltıyor önce.

   Mesela “Oğlum için dua ediyorum, yıllardır yapıyorum bunu ama hiçbir şey değişmiyor. Vaziyet iyiye gitmiyor, aksine kötüye gidiyor. Ne yapmam gerekiyor? Niçin duam bir işe yaramıyor?” gibi bir örneği paylaşıyor. Bu tarz örnekler çok kitapta. İnsanların çok kez dillendirdiği meseleleri merkeze alarak açıklıyor konuyu. Dayanak Kuran olunca bütün çıkmazlar sona eriyor.

   “Duanın gerçek manası hakkında insanların zihninde büyük bir karmaşa var.” Asıl sorun bu. Neden dua ettiğinin bilincinde olmayan bir kul, ettiği dua kabul olmayınca ümitsizliğe düşüyor ve bazen inancı zayıflıyor.

   Hz. Zekeriya’dan, Hz. Musa’dan örnekler var kitapta. Duanın maksadı Allah’a yakın olduğunu bilmek. Allah’ın bir kulu olduğunu hiç unutmamak.

   Soruyor Nouman Ali Khan: “Mızmızlık etmeye hakkımız var mı? İnanan bir insan bilir ki Allah ona ne verdiyse, masaya hangi yemeği koyduysa, ona hangi işi bulduysa, ne ile meşgul ettiyse bu kendisi için en iyisidir ve onun tam olarak bunlara ihtiyacı vardır.”

   Bir mümin olarak yaşamak

   Kitabın asıl teması konu ne olursa olsun net; bir mümin olarak nasıl yaşamamız gerekir? Eleştiri yaparken, finans dünyasında yer alırken, kafirlere karşı tavır takınırken, müzik dinlerken, ahireti düşünürken, evlat sahibi olurken ve daha birçok meselede mümince tavrı terk etmemek.

   Bütün mevzulara Kuran üzerinden yaklaşıyor Khan. Örneğin “Müjde, bir kızınız oldu” adlı bölümde kız evlat, erkek evlat konusuna nasıl yaklaşılmasına dair fikirlerini paylaşıyor. Nahl suresi 62. ayeti alıyor yazısının başına. “Hoşlarına gitmeyen şeyleri Allah’a isnad ederler.” Ayetler eşliğinde konuya dair fikirlerini paylaşıyor Khan. “Onlardan biri, kız ile müjdelendiği zaman içi öfke ile dolarak yüzü simsiyah kesilir.” (Nahl Suresi 58)

   “Allah’ın bahşettiği kız çocuğunu takdir etmeyen bir baba aynı zamanda kendi annesini de takdir etmemiş olur” diyerek meseleye daha geniş bir açıdan bakıyor Nouman Ali Khan. Peygamber Efendimiz’in kız evlatlarına inanılmaz bir önem verdiğini ifade ederek bir hadisle pekiştiriyor konuyu: “İçinizden hiçbir kimse yoktur ki üç kızı yahut iç kız kardeşi olup da onlara hüsn ile davrandığı takdirde cennete girecek olmasın.”

   Kitabın en ilgi çekecek bölümlerinden biri de Nouman Ali Khan’ın “Müzik dinlemenin sakıncaları” konusunu ele aldığı bölüm. Müziğe karşı bir önyargısının olmadığını fakat müziğe karşı güçlü bir itirazı olduğunu söylüyor. Hayatına Kuran’ı rehber edinmiş birinin itirazı da elbette farklı bir açıdan olacaktır: “Günümüzde birtakım müzikleri dinlemek muhtemelen insanın ahlakî ölçülerini kaybetmesinin en kolay yolu. Bugün bazı müzikler sesli pornografi gibi.”

   Dirilt Kalbini, Kuran ve hadisler eşliğinde birçok konuya farklı açılımlar getiren bir kitap. Yaşadığımız bu çağda, kalbin her gün karardığı bir zamanda Nouman Ali Khan’ın verdiği seminerlerde karşılaştığı sorular ve sorunları da kitapta görmek mümkün. Bu da kitabı daha güncel hale getiriyor. Kalbi diri tutmanın ilacı da var kitapta. Her anını Kuran ve peygamberin rehberliğinde yaşamak. Böyle olursa elbette dirilecektir kalpler.

   Kitabın kapağındaki mesaj kitabın özeti gibi: “Size verdikleri için müteşekkir olduğunuzda, dertlerinizle bizzat Allah ilgilenir.”

   Nouman Ali Khan
   Dirilt Kalbini
   Timaş Yayınları

   Mustafa Uçurum

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050825992
   MarkaTimaş Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786050825992
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.