• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   El Camius Sağir, 3 Cilt

   El Camius Sağir, 3 Cilt
   El Camius Sağir, 3 Cilt
   El Camius Sağir, 3 Cilt
   El Camius Sağir, 3 Cilt
   El Camius Sağir, 3 Cilt
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Fiyat:
   240,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,8) :
   135,00 TL
   Kazancınız 105,00 TL
   4.7 3
   135.00 www.goncakitap.com.tr
   33,75 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
             Stoktan Kargo

   Kitap            El Camius Sağir    
   Yazar           İmam Suyuti   
   Yayınevi       Serhat Kitabevi
   Tercüme       Prof. Dr. Seyit Avcı
   Etiket Fiyatı  240 TL
   Kağıt Cilt      Sarı şamua, Ciltli, 3 Cilt takım
   Sayfa Ebat   2.012 sayfa, 17x24 cm.
   Yayın Yılı     2015 , Yeni Baskı
   ISBN            9789756213391 
   Hadis           10.031 Hadis-i şerif Türkçe açıklama ve Arapça metni
                       Aynı Sayfa altında hadis kaynaklı, Ravi dipnotlu   

   İmam Suyuti 3 Cilt El Camius Sağir kitabı nı incelemektesiniz.
   Serhat Kitabevi El Camius Sağir kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

         ÖNSÖZ

   Peygamberini alemlere rahmet olarak gönderen Allah Teâlâ'ya hamd, rahmet oluşunu sözleri ve fiilleriyle en güzel şekilde gösteren Re-sul-i Ekrem Efendimize salat ve selam olsun.

   Hadisler, Resul-i Ekrem Efendimizin mübarek dilinden dökülen rahmet damlalarıdır. Yağmur tanelerinin yeryüzüne hayat verdiği gibi, hadisler de müminlerin kalplerine hayat verirler. Hadisler okundukça, mükemmele doğru giden yolda mesafeler alınır. İyi ve doğru olanlar anlaşılmaya, onlarla yaşanmaya başlanır. Güllerin yeşerip çevreye güzel kokular saçtığı gibi, onlarla amel eden müminler de çevrelerine iman ko­kulan saçarlar. Kısaca hadisler birer gül demeti gibidirler.

   Büyük hadis alimi İmam Suyûtî (ö.911/1505)'nin hadislerle ilgili topladığı gül demetlerinden birisi de el-Câmiu 's-sağîr adlı eseridir. Kısa ve özlü 10.031 hadisten oluşan eserde genellikle akaid, âdâb, tıp, tergib ve terhib, ilim, dua ve zikir, tevbe ve istiğfar, şemail ve fezâil gibi hadis­lere yer verilmiştir. Esere, uydurmacı ve yalana kişilerin yalnız başla­rına rivayet ettikleri hiç bir hadis alınmamıştır. Bazı alimlere göre ise eserde bazı mevzu rivayetler de bulunmaktadır.

   Eserde hadisler ilk kelimelerine göre alfabetik olarak sıralandığı için senedler tamamen hazfedilmiştir. Tercümede hadislerin kaynaklan dipnotta gösterilmiş, sıhhat durumlarını gösteren rumuzlara hadis metinlerinin yanında sahih için  , hasen için   ve zayıf için   harfleriyle işaret edilmiş, aynı konuyla ilgili hadislere kısa başlıklar konulmuştur. Hadis me­tinlerinin kısa ve eserin alfabetik oluşu, kaynaklarına rumuzlarla işaret 
   edilmesi ve diğer bazı özellikleri eseri kullanışlı bir hale getirmiştir. Os­manlı alimleri bu esere büyük önem vermişler, yaptıkları hadis derleme­lerinde onu belli başlı kaynaklar arasına almışlardır. 

   Eserin hazırlanma­sında diğer hadis kitapları yanında özellikle Feyzul-kadîr'den ve daha önce bir kısmı neşredilen el-Câmiu's-sağir tercümesinden istifade edil­miştir. Bu eser okunurken eserde yer alan anlaşılır hadisler alınmalı, tam olarak anlaşılmayan hadisler ya ehline sorulmalı ya da zamana bıra­kılmalıdır.

   Diğer eserlerimiz gibi bu eserimizin de müslümanlara faydalı olma­sını diler, daha nice hayırlı çalışmalara muvaffak kılmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim.


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789756213391
   MarkaSerhat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789756213391
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.