• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Eşimi Anlamak İstiyorum

   Eşimi Anlamak İstiyorum
   Görsel 1
   Fiyat:
   48,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,8) :
   27,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   27.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           Eşimi Anlamak İstiyorum
   Yazar          Saliha Erdim
   Yayınevi      Hayat Yayınları
   Kağıt Cilt     2.Hamur, Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat   416 Sayfa - 13.5x21 cm
   Yayın Yılı     2020   Saliha Erdim Eşimi Anlamak İstiyorum kitabı nı incelemektesiniz.    
   Hayat Yayınları Eşimi Anlamak İstiyorum kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-24   Saliha Erdim
   Eşimi Anlamak istiyorum


   Saliha Hanım'ın sayısız çalışmalarına tanıklık ettim. Danışanının peşini bırakmıyor. Onu sarmalıyor, başarabileceğine inandığı ana kadar muhatabının adımlarıyla yürüyor.

   Bu kitapta; alicenap gönüllü, ajandası sayısız hatıra, çantası sayısız pratiklerle dolu bir bilge kadının tecrübelerini, anne bir danışmanın hayat dolu dokunuşlarını, diriltici soluklarını ve uygulanabilir tavsiyelerini bulacaksınız!

   Mehmet Ali Bulut


   İnsanlık kapısını açık tutalım ki gidip gelenler olsun. Eğer o kapı kapalı kalırsa, yalnızlığın gürültüsünde kimse sesimizi duyamaz.
   İnsanlık yolunda ilerlememiz ve nitelikli bir insan olmaya doğru gidişimiz, sorunlara insanca bir bakış açısıyla ve muhatabımızı ötekileştirmeden, kazandıran bir tutumu benimsememizle ola­caktır. Ancak bu şekilde gelecek nesillere bırakılacak insanlık mirasında bizim de katkımız olur.

   Bu kitap, küçücük hacmiyle, insanca davranabilmenin ve insana değer vermenin küçük bir pratiği niteliğindedir.

   ÖNSÖZ

   Şükürle Bismillah
   Bu kitap, sorunlara cevap niteliğindeki terapi yaklaşımından ziyade, olaylara yeni bir bakış açısı geliştirmek ve hangi durumdaysanız, ondan daha iyi durumda olunabileceğini örneklemek için yazıldı. Yani, "Daha iyi olmamanın mazereti yoktur" an­layışının bir açılımı mahiyetinde. İlâveten, şimdiki durumdan daha iyi olabilmek mümkündür ve bunu denemek herkesin boy­nunun borcudur. Piyasada örneği olmayan bir bütünlük ihtiva etsin istedik. Her birimizin aklına geliveren, bizi uygulamaya sevk eden düşünce ve inançların dışında da farklı yaklaşımlar olabileceğini göstermeye çalıştık.

   Sorunları, en çok yaşananlar arasından seçtik. Mahremiyeti korumak için kişi ve özellikleri değiştirerek ele aldık. Maksat, konuya nasıl yaklaşacağımızı ifade etmekti. Çünkü her fark­lı yaklaşım biçimi, bir alternatif olarak yeni yollar açar ve kişiyi zenginleştirir. Sorunları diyaloglar halinde aktardık ki, nasıl bir anlayışın bu noktaya getirdiği anlaşılsın diye. Kimi sorunda, da­nışanımızın anlayışı ve ne düşündüğü ortaya çıksın diye diya­logu uzun tuttuk. Okuduğunuz metinlerin bir kısmı ilk seansta bu noktaya gelmedi. Bazen bunun için birkaç seans görüşmek gerekti. Burada daha kısa ve öz ifade edebilmek için bir seansta verdik. Diyaloglara baktığınızda, kimi zaman terapi üslubunu, kimi zaman da danışman üslubunu göreceksiniz. Bu kitap teknik bir terapi kitabı olmadığı için konunun anlaşılmasına yardımcı 
   olacak şekilde bir usul tercih ettik. Eğer bu kitabı meslektaşlarım için hazırlasaydık, mutlaka daha en baştan, mesleki literatüre uy­gun kavramlarla ve terapi anlayışına uygun diyaloglarla konuları açardık. Meslek mensubu olmayan kardeşlerimiz tarafından ko­lay anlaşılabilsin diye bu tarz bir üslupla hazırladık.

   Durumu belirleyen şey, sorunun ne olduğundan ziyade, bu sorunun bizim hangi düşüncemizi tetiklediği ve bize ne hissettirdiğidir. Biz de buna göre davranır ve tavır alırız. İşte tam da bu noktada, o böyle davrandıysa, benim şöyle davranma­mı hak ediyor dediğimizde, muhatabımızın düştüğü aynı çukura doğru koşar adım ilerliyoruz demektir. Bunun gibi tuzakları ve zemini kayganlaştıran anlayışları ifade etmeye çalıştık. Maksat, birlikte daha iyi olabilmek.

   Birinci bölüm, asıl dikkatle okunması ve anlaşılması gereken kısım diyebiliriz. Çünkü bir soruna çözüm bulmaktan daha önemlisi, sıkıntıları soruna dönüştürmeyecek bir anlayışa sahip olmaktır. Ne düşünüyoruz, nasıl anlıyoruz, nasıl davra­nıyoruz ve bunların arka plânında neler var? Soru sormayı ne kadar biliyoruz ve hangi ihtiyacımız bize soru sorduruyor? İşte bu ve buna benzer pek çok başlığın titizlikle ele alındığı birinci bölüm, sizin bundan sonra yol arkadaşınız olmaya adaydır.

   Her sorunun başına bir çizim hazırlayarak, konunun görsel olarak da kuşatması ve hatırda kalmayı kolaylaştırmasını hedef­ledik. İlâveten, konuya uygun özlü sözlerle zenginleştirdik, oku­yanı düşündürsün ve zihni öyle hazırlasın ki konu çok daha kolay ve güzel anlaşılsın diye.

   Her sorun, muhatabımızı düşündürmeye yönelik sorularla ele alındı. İlk başta, diyaloğu kısa tutmak için görüşmede edin­diğimiz bilgiler verdik. Daha sonra diyaloğa geçtik. Bazı konu­lar birbirine yakın olduğu için muhataplara söylediğimiz sözler benzerlik arz edebilir. Özellikle, bu durumda bulunanların so­racakları sorular, bu durumda olanların yapacakları dualar ve bu durumda bulunan gençlerin anne babalarına mesajlar başlıkları altındaki yazdıklarımızda, kimi zaman engellenemeyen mesaj benzerlikleri göreceksiniz. Bu durumun hoş görülmesini istir­ham ediyoruz. Diyaloğun sonundaki bu üç bölüm, özellikle yeni bir anlayış kazandırmaya yönelik çok önemsediğimiz bir tarzdır. Sorusunu ve duasını değiştirenlerin hayatı da değişmeye başlar, çünkü arayış netleşmiştir.

   Bu çalışmanın ve serinin yayınlanacak diğer kitaplarının; de­ğerli kardeşlerimin hayatında, Rabbim'in razı olacağı bir etki ala­nı oluşturması, kalıcı anlayış ve yaklaşım kazandırması niyazları­mı Rabbim'e sunuyorum. Kazanılan yeni yaklaşımlar ve yapılan dualar, en büyük kazancımız olacaktır ve talibiz efendim.

   Allah kabiliyetli olanları sınava sokar ve zirveyi nasip ettikle­rine yokuş tırmandırır.Bu kitap, zirveye tırmanırken yol arkadaşınız olmaya adaydır. Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca. Dağı bile taşır insan, âşık olup inanınca.

   Şems-i Tebrizi
   "Eskiler, erdemin ışığıyla ortalığın aydınlanması için, önce devlet işlerini yoluna koyarlardı. Devlet işlerini yoluna koyabilmek için, önce ev işlerini yoluna koyarlardı. Ev işlerini yoluna koyabilmek için, önce kendi kendilerine çeki düzen verirlerdi. Kendi kendilerine çeki düzen verebil­mek için, önce kendi içlerindeki düzeni yoluna koyarlar­dı. Kendi içlerindeki düzeni yoluna koyabilmek için, önce düşüncelerini yoluna koyarlardı. Düşüncelerini yoluna koyabilmek içinse, önce bilgi eksikliklerini giderirlerdi."

   Konfüçyüs (Yüce Bilgi kitabından)

   Görmek için ilgi,
   Anlamak için bilgi,
   Başarmak için sevgi,
   Sonuç için sabır,
   Bunların hepsi içinse,
   Kesintisiz emek gerek.

    
   BÜYÜKBABA VE KURŞUN KALEM

   Çocuk, büyükbabasının mektup yazışını izliyordu. Birden sordu:

   Bizim başımızdan geçen bir olayı mı yazıyorsun? Benimle ilgili bir hikâye olma ihtimali var mı?
   Büyükbaba yazmayı kesti, gülümsedi ve torununa şöyle dedi:

   Doğru, senin hakkında yazıyorum. Ama kullandığım kur­şun kalem yazdığım kelimelerden çok daha önemli. Umarım bü­yüdüğünde bu kalemi sen de seversin.
   Çocuk kaleme merakla baktı ama özel bir şey göremedi.

   İyi ama bu kalem benim hayatımda gördüğüm diğer kalem­lerden hiç farklı değil ki!


   ???????Bu tamamen nesnelere nasıl baktığınla ilgili... Bu kalemin beş önemli özelliği var ve sen de bu özellikleri kendinde benimseyebilirsen, hep dünya ile barışık bir insan olursun.

   Birinci özellik: Harika şeyler yapabilirsin ama attığın adımları yönlendiren bir el olduğunu asla unutma. Bizim için bu el Al­lah'tır ve her zaman kendi kudretiyle bizi o yönlendirir.

   İkinci özellik: Zaman zaman her ne yazıyorsam durmam ve kalemimin ucunu açmam gerekir. Bu kaleme biraz acı çektir-se de sonuçta daha sivri olmasını sağlar. Bu yüzden bazı acı­lara göğüs germeyi öğrenmelisin, bu acılar seni daha iyi bir insan yapar.

   Üçüncü özellik: Kurşun kalem, yanlış bir şey yazdığında bunu bir silgiyle silmene her zaman olanak tanır. Yaptığımız bir hatayı sonradan düzeltmenin kötü bir şey olmadığını anlamalısın, aksi­ne bu bizi adalet yolunda tutmaya yarayan en önemli şeylerden biridir.

   Dördüncü özellik: Kurşun kalemin en önemli kısmı, kalemin yapıldığı ahşabı ya da dışarı yansıyan şekli değil, içerisinde yer alan grafittir. O yüzden her zaman kendi içine bakmalı, en çok onu korumalısın.

   Beşinci ve son özellik: Her zaman bir iz bırakmasıdır. Aynı şe­kilde sen de hayatta yaptığın her şeyin bir iz bırakacağını bilmeli ve her hareketinin farkında olmalısın.

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786051511726
   MarkaHayat Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786051511726
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.