Et Tibyan Rahmet Pınarı İmam Nevevi SEMERKAND

Fiyat:
250,00 TL
İndirimli Fiyat (%26) :
185,00 TL
Kazancınız 65,00 TL
Havale / EFT:
179,45 TL
Aynı Gün Kargo


  Kitap              
Et-Tibyan Rahmet Pınarı 

  Yazar              İmam Nevevi
  Tercüme         Muhammed Danışman
  Yayınevi         Semerkand Yayınları
  Kağıt Cilt        2. HAMUR Kağıt - Kalın Ciltli
  Sayfa Ebat     188 sayfa – 17x24 cm
  Yayın Yılı         2021Semerkand yayınları Et-Tibyan (Rahmet Pınarı ) kitabı nı incelemektesiniz.
İmam Nevevi Et-Tibyan (Rahmet Pınarı ) kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku. O, insanı " alak "dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 MÜTERCİMİN ÖNSÖZÜ


Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla...
Kur'ân-ı Kerîm'i gönüllerin baharı, kalplerin nuru, keder ve hüzünlerin gidericisi kılan Cenâb-ı Hakk'a hamdolsun. Ahlâ­kı Kur'an olan peygamberlerin efendisi Hz. Muhammed'e, onun âline, ashabına salât ve selâm olsun.

Kur'ân-ı Mübîn sonsuz hikmet sahibi ve her türlü övgüye la­yık yüce Allah tarafından indirilmiştir. Ondaki kıssa ve haberlerle fikir ehline ibret yolları açılmıştır. Onun açıkladığı hükümlerle, helâl ile haramı ayırmasıyla ve sağlam usuller vasıtasıyla dosdoğ­ru yolda gidiş apaçık ortaya çıkmıştır. Aldanıştan kurtuluş onunla gerçekleşir. Onda kalplerdeki manevi hastalıklara şifa vardır.

Kur'ân-ı Kerîm tilaveti türlü faziletler barındırır. Bu konuda, bildirilen âyet-i kerimeler, hadis-i şerifler ve büyüklerin sözleri en büyük delildir. Nitekim Allah Resûlü' nün [sallallahu aleyhi ve-sellem], "Ümmetimin en faziletli ibadeti, Kur'an okumaktır"

Hadis i şerifi Kur'ân-ı Kerîm okumanın kul için ne büyük faydalar ba­rındırdığını vurgulamaktadır.
Kur'ân-ı Kerîm sonu olmayan bir okyanustur. Mücevher gibi olan ilimler ve kıymetli manalar ondan çıkar. Kalbinde onu anlamaya bir yol açılan müminin ilmi genişler, gece gündüz tila­vetten usanmaz. Çünkü o kimse Kur'an'da maksudunu bulmuş, istediğini elde etmiştir. Bu manada Ibn Mesud [radıyallahu anh] de­miştir ki: "İlim öğrenmek istiyorsanız, Kur'an'a yönelin; çünkü onda öncekilerin ve sonrakilerin ilmi mevcuttur."

Kur'an okumaktan maksat, manasını anlamadan ve edep­lerine riayet etmeden çok okumak değildir. Bilakis onun her harfinin, her kelimesinin hakkını vererek ve yavaşça okuyarak manasını anlamak, tefekkür etmek ve ona karşı edeplere riayet etmek gerekir.

Bütün bu öneme binaen İmam Nevevî [rahmetullahi aleyh] et-Tibyân fî Âdâbi Hameleti'l-Kur'ân adlı bu değerli eseri kaleme almış­tır. On bölümden oluşan eserde Kur'an'ı okuyup ezberlemenin fazileti, Kur'an öğreten ve öğrenen kimselerin uyması gereken edepler, kişinin Kur'an'a karşı görevleri, belli zamanlarda ve du­rumlarda okunması sevap olan âyet-i kerimeler ve sûre-i celîleler gibi konular ele alınmıştır.

Değerli eserin Kur'ân-ı Kerîm tilaveti yolunda rehber olma­sı, ümmete bu anlamda bilinç aşılaması ümidiyle...

Tevfik Allah Teâlâ'dandır.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786051595726
MarkaSemerkand Yayınları
Stok DurumuVar
9786051595726
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.