• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Bu TAM KAPANMA SÜRECİNDE ürün sevkiyatımız devam edecektir. Kargo Çalışmaktadır.

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Fıkhul Ekber, Ebul Münteha Tercümesi

   Fıkhul Ekber, Ebul Münteha Tercümesi
   Fıkhul Ekber, Ebul Münteha Tercümesi
   Fıkhul Ekber, Ebul Münteha Tercümesi
   Fıkhul Ekber, Ebul Münteha Tercümesi
   Fıkhul Ekber, Ebul Münteha Tercümesi
   Fıkhul Ekber, Ebul Münteha Tercümesi
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Görsel 6
   Fiyat:
   50,00 TL
   İndirimli Fiyat (%46) :
   27,00 TL
   Kazancınız 23,00 TL
   5.0 1
   27.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo
            Stoktan Kargo

   Kitap            Fıkhul Ekber, Ebul Münteha Tercümesi, Kelime Manalı 
   Yazar           İmamı Azam
   Yayınevi       Rabbani Yayınevi
   Kağıt Cilt      Sarı Şamua Kağıt, Kalın Ciltli
   Sayfa Ebat   362 Sayfa, 16x23 cm
   Yayın Yılı      2019
   ISBN             9786050310115


   Rabbani Yayınevi, Fıkhul Ekber Ebul Münteha Tercümesi kitabı nı İncelemektesiniz.
   İmam Azam Kelime Manalı İzahlı Fıkhul Ekber Tercümesi Kitabı Hakkında Yorumları Oku yup Kitabın Konusu, Özeti, Fiyatı, Satış Şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin Adıyla Oku . O, İnsanı " Alak " Dan Yarattı. Oku, Senin Rabbin En Cömert Olandır. Alak 1-2


     Önsöz

   Fıkhuî-Ekber Ebu'l münteha şerhini tercüme etmeye kıymetli bir talebe­min "Hocam biz kitapçılarda bir yardımcı kitap çok aradık, ama bulamadık. Fıkhul Ekber Ebu'l-münteha şerhini oku turken çok zorlanıyoruz. Bu işi siz yapsanız, çok makbule geçer" diyerek rica etmesi ve birçok talebemizin aynı konudaki ısrarı üzerine karar verdim.

   Velinimetimiz, Hoca annemiz (Hayriye YAZAR): "Yapın, duacınızım" buyurunca gayretimize gayret eklendi. Şimdi hangi cesaretle bu mübarek işe kalkıştınız diyeceksiniz. Bu sebeple ilim yolculuğumuzdan kısaca bah­setmek isterim. Akaid ilmini şahsıma öğreten zevcim Ramazan BALIM Hocaefendidir. Kendisinden yaklaşık yirmi senedir Akaid-i İslamiyye resâilini tahsil ettim. Beşyüzevler İhtisas Medresesi'nde on sekiz senedir Fıkhul Ekber başta olmak üzere Sevâdül-A'zam, Bedül-Emâlî şerhi Davul-me'Âlî Fî Manzûmeti Bedil-Emâlî, Tahavî'nin Bâberti Şerhi ve Nesefî akaidi kitaplarını ders kitabı olarak işlemekteyiz.

   Ayrıca İmâm Ömer Nesefî Usûlü'd din Medresesi adını verdiğimiz medresemizde tekâmül eğitimlerini tamamlamış gayretli kardeşlerimizin ısrarı üzerine haftada bir gün beş saat sadece akaid ilmi ile ilgili dersler yapıyoruz. Burada beş seneden beri devam eden eğitimimiz neticesinde bir grup mezun verdik. Allah'a hamdolsun ikinci grubumuzun da mezuniyetine yaklaşmış bulunmaktayız. Buradaki eğitimimizde talebe­lerimize yukarıda adı geçen kitapların tekrarını, yayımlanmış bazı akâid risalelerini, İmamı Azam efendimizin beş eserini ve itikadî-siyasî mezhep­ler tarihini ders olarak okutmaktayız.

   Mevlamızın yardımıyla işte bu birikim ve sayü gayretle hoca ve talebe kardeşlerimizin istifadesine sunduğumuz bu çalışma, inşaallah ümit ettiğimiz şekilde nice ilim talebesine yardımcı olur.

   Bu tercümeyi yaparken okumuş olduğumuz diğer risalelerden hiç bir bilgi eklememeye özen gösterdik. Müellif Ebu'l-münteha nasıl şerh etmiş ise öylece tercüme etmeye gayret ettik. Zira ilim hayatımız boyunca öğrendiğimiz usullerden biri de her bilginin sırayla öğrenildiği zaman hazmedildiği, birden yükleme yapmanın zihinleri karıştırmaktan başka bir işe yaramadığıdır.

   Şüphesiz merakı olan talebe, başka risaleleri de okuyup istediklerine eri­şecektir. Merakı olmayanlar da bu kadar bilgiyle zaten sağlam bir itikada sahip olacaktır.

   Şehit Bayram Ali ÖZTÜRK (Allah şefaatlerinden mahrum etmesin!) hocamız: "Bir kişi bir ilim dalında bir şeyler biliyorum diyebilmesi için ya o konuda hocasından üç risale okuyacak, ya da yine hocasından aynı kitabı üç defa okuyacak" buyurmuştur. Bu güzel söze binaen biz de acizane, her ne kadar yardımcı kitap olursa olsun, bir ilmin âliminden öğrenilmesi ge­rektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple hiçbir hoca görmeden ben bu kitapla Fıkhul Ekber okuturum diyen kardeşlerimden de ricam, önce bu konuda ica­zetli hocalarından tahsil görüp, sonra okutmaya başlamalarıdır.

   Bu kitabın hazırlanmasında ve yayımlanmasında bizlerden desteğini esirgemeyen kıymetli Hoca annemiz H. YAZAR'a; Fıkhul Ekber risalesinin Arapça metninin bilgisayar ortamına aktarılmasında bize destek olan Furkan Yayınevi'ne müteşekkirim. Ayrıca Sebil Eğitim ve Kültür Derneği yöne­tim kurulu üyelerine, bütün cemaatlerimize ve bilhassa azmi, şevki, gayreti ile her zaman yanımda olup, maddi-manevi desteğini esirgemeyen kadim dostum, ablam E. YÜZÜAK'a ve AİLESİNE sonsuz teşekkür ediyorum.

   Allah cc sayü gayretlerini meşkûr eylesin.

   Risalemizin ilk baskısını geçtiğimiz senelerde kaybettiğimiz, çok çilemizi çeken, hayatını ilim talebelerine hizmete adayan, kıymetli dedemiz, Hoca annemizin muhterem eşi Ali Hikmet YAZAR'ın aziz ruhuna ithaf ediyoruz. Mevla cc, tarafımızdan en güzel bir şekilde kendisini mükâfatlandırsın.

   Mart/2019
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050310115
   MarkaRabbani Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786050310115
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.