• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN İPUÇLARI

    

    İNTERNETTE ALIŞVERİŞ GÜVENLİ Mİ ?

     EVET, BİZİMLE DAHADA GÜVENLİ

    

   İnternet'te alışverişin güvenli olmadığına dair yaygın bir kanı mevcut. Ancak, gerçekte güvenlik ile kastedilen şeyler üzerinde bir görüş birliği de yok. Güvenlik konusunu biraz daha somutlaştırmak ve Internet'in genelinden çok alışveriş yapılan mağaza düzeyine indirgemek gerekir. Bu nedenle sizler için ipuçları hazırladık. 
    

   Aşağıdaki listeyi mümkünse yazıcıdan bastırıp, Internet alışverişleriniz öncesi gözden geçirmeniz yararlı olacaktır :

    

   Alışveriş yapmayı düşündüğünüz İnternet mağazası hakkında bilgi sahibi olun.

   Sözkonusu mağazadan daha önce alışveriş deneyimi yaşayan bir tanıdığınız varsa ona danışabilirsiniz. Mağaza teslimat süresine sadık mı ya da ödeme işlemlerini sounsuz yürütebiliyor mu ? Mağaza web sitesinde künye bilgilerinin, açık adres bilgisinin ve gerektiğinde başvurulacak yetkililerin isim ve telefonlarının açık bir şekilde listelendiğinden emin olun. Daha önce adını duymadığınız bir yerden alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, hiç olmazsa bir e-mail göndererek size cevap vermelerini bekleyin.


    

   Birim fiyatları ve alışverişinizin toplam tutarını tekrar tekrar kontrol edin.

   Satın alacağınız ürün ya da ürünlerin yaklaşık fiyatları konusunda mutlaka önceden bir fikir sahibi olun. Fiyatların döviz cinsinden olup olmadığına, döviz cinsinden ise hangi döviz cinsinden olup nasıl bir kurla çarpıldığına dikkat edin. Fiyat karşılaştırması yaparken de, fiyatların katma değer vergisi dahil mi yoksa hariç mi olduğunu göz önünde bulundurun. Çünkü ülkemizde yürürlükte olan KDV oranları, neredeyse ürün bedellerinin dörtte birine ulaşacak boyutlarda. Ayrıca, toplam rakamın her bir ürün bedelinin toplamından farklı olup olmadığına ve eğer farklı ise bu farkın kargo bedeli ya da kredi kartı komisyonu gibi faktörlerin hangileri sonucu oluştuğuna özellikle dikkat edin. 


    

   Teslimat, iade ve garanti koşulları hakkında bilgi sahibi olun

   Siparişinizin elinize ne zaman ve nasıl ulaşacağını iyice anlayın. Sorunlu bir ürün teslim aldığınızda nereye ve nasıl iade edebileceğinizi, paranızın ne kadarını geri alabileceğinizi iyice belirleyin. Bazı koşulsuz iade kampanyalarında ürün bedelinin tamamı iade edilirken, yüksek bir kargo ve paketleme ücreti konulup o kısmın iade edilmediğini gözden kaçırmayın. Ürün iadesi ile ilgili konularda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ya da Tüketici Koruma Derneği kaynaklarına başvurabilirsiniz.


    

   Gizlilik ilkelerini gözden geçirin

   Alışveriş yaptığınız mağazanın kişisel bilgileriniz ve onların korunması ile ilgili açık bir politikası ve buna ait bir beyanının sitesinde bulunması gerekir. Böyelikle kredi kartı numaranız, adres bilgileriniz, e-mail adresiniz gibi özel ve önemli bilgilerinizin gizliliği konusunda mağazanın başlangıç düzeyinde sorumluluk sahibi olup olmadığı konusunda bir fikir edinebilirsiniz.


    

   Küçük yazılara dikkat edin

   Özel koşullar, bazı kısıtlamalar, örneğin ürünlerin kullanılmış olarak satıldığı, ya da kampanya boyunca iade kabul edilmeyeceği, veya fiyata KDV'nin dahil olmadığı gibi açıklamalar çok küçük yazılmış olabilir. Bunları dikkatle okumanız gerekir. Genelde, satıcının açıkça beyan etmekten kaçındığı konularda yuvarladığını farkederseniz, o mağazadan uzak durmanız faydalı olabilir.


    

   Bağlantının güvenliğine dikkat edin

   Ödeme ekranlarında kişisel bilgileriniz ile kredi kartı bilgilerinizi vermeden önce, bağlantınızın güvenli olduğundan emin olun. Özellikle, kredi kartı numarası gibi en çok kaygı duyduğunuz bilgilerinizin verilmesi anında özel tedbirlerin mağaza tarafından alınmış olması gerekir. Pek çok site SSL ya da SET denilen bağlantı güvenlik protokollerini kullanmaktadır. Bu güvenlik protokollerinin uygulandığını, ödeme sayfasının web adresinin "http://" yerine "https://" ile başlamasından, ya da kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak ekranın altında yer alması gereken bir kilit ikonundan anlayabilirsiniz.


    

   Hislerinize güvenin.

   Eğer ürüne ait bir açıklama ya da fiyatla ilgili bir iddia size inanılması güç geliyorsa, şüphelerinizi ciddiye alın. Ne de olsa, Internet dünyasında olmasa bile, gerçek dünyada yıllardır alışveriş tecrübeleri yaşadınız. Bir şeylerden rahatsız olmuşsanız, bunu tam açıklayamıyor bile olsanız hislerinizi ciddiye alın.


    

   Sipariş sayfanızı kaydedin ya da yazıcıdan bastırarak saklayın. www.goncakitap.com.tr dan alacağınız ürünlerin ilgili sayfasını veya ürünlerinizin listesini tamamladıktan sonra, sepetinizin olduğu sayfayı word sayfası olarak kaydedinizSize verilen her türlü sipariş, müşteri numaraları vs. ile birlikte sipariş sürecindeki tutar ve kalem bilgilerini içeren son sayfayı kaydetmeniz, takip açısından çok işinize yarayacaktır. Ayrıca, sipariş ettiğiniz ürünleri teslim aldığınızda da bu sayfayı kontrol amaçlı olarak kullanabilirsiniz.

    

   Bütün bu söylediklerimizi dikkate alırken, Internet alışverişinizi de bir paranoyaya dönüştürmeyin. Ülkemizin ciddi kurumları bizlere bu hizmetleri sağlayabilmek için gerçekten çok önemli boyutlarda yatırımlara girmiş durumdalar. Çok kaliteli ve dürüst hizmet veren Internet mağazalarımız var. Internet alışverişlerinizde gerçekten önemli avantajlar elde edebilirsiniz.

    

   İnternet üzerinden alışverişin ya da genel anlamda elektronik ticaretin içinde bulunduğumuz çağın bir gerçeği olduğunu ve her geçen gün hayatımızın daha da "net"leşeceğini gözden kaçırmayın !  Buna rağmen ben garanticiyim kimseye güvenmem derseniz, kapıda ödeme sistemi ile alışverişinizi yapınız


    

   13.04.2012

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.