• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Bu TAM KAPANMA SÜRECİNDE ürün sevkiyatımız devam edecektir. Kargo Çalışmaktadır.

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Hadis Metinleri 1

   Hadis Metinleri 1
   Hadis Metinleri 1
   Hadis Metinleri 1
   Hadis Metinleri 1
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Fiyat:
   28,00 TL
   İndirimli Fiyat (%35,7) :
   18,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   18.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo
        Stoktan Kargo

   Kitap             Hadis Metinleri 1   
   Yazar            Prof. Dr. Cemal Ağırman  
   Yayınevi        Ensar Neşriyat     
   Liste Fiyat     28 TL
   Kağıt Cilt       2.Hamur, Karton Kapak Cilt
   Sayfa Ebat    317 Sayfa – 16,5x23,5 cm.
   Yayın Yılı       2018   

   ISBN             9786059991728        
    
   Ensar Neşriyat Hadis Metinleri 1 kitabını incelemektesiniz.  
   Hadis Metinleri 1 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

      
      ÖNSÖZ

   Hadîs Metinleri-I Dersinde okutulmak üzere bu kitapta yer alan hadîsleri Buhârî'nin Sahîh'inden seçtik. Bu seçmeyi yaparken iki şeyi hedefledik. Birincisi olabildiğince Buhârî'nin hemen hemen her bölümünün değişik bablarından bir veya birkaç hadîs seçerek Sahîh'inin sistemi ve içeriği hakkında bilgi sahibi olmak; ikincisi de dînî, ahlâkî ve sosyal konular hakkında Hz. Peygamber'in ne söylediği konusunda bilgi sahibi olmak. Bu amaç doğrultusunda Buhârî'nin bab başlıklarında yer alan birçok âyete de yer verdik. Bu noktada hem Buhârî'nin bab başlıklarını nasıl oluşturduğu konusundaki yöntemini keşfetmek, hem âyetlerin mesajlarından yararlanmak, hem de Kur'ân-Sünnet bütünlüğünü ve Buhârî'nin bunu yansıtmadaki başarısını görmek gibi bir amaç hedefledik.

   Hadîs Metinleri I Dersinde Buhârî'nin el-Câmiu's-sahîh adlı eserinin Kitap olarak ifâde edilen ana bölümlerden baştan sona doğru seçmeler yaptık. Geri kalan kısımla ilgili seçmelerimizi Hadis Metinleri II Dersinde yapmaya çalışacağız.

   Hadîsleri tercüme etmenin yanı sıra imkân ölçüsünde yorumlamaya da çalıştık. Ancak her hadîsi yorumlama yoluna da gitmedik. Bununla beraber bazı hadîslerin muhtevalarında ortak konular olduğu için tekrarlardan kaçınmaya çalıştık ise de konunun bütünlüğünü koruma adına bazı tekrarlar da vaki olmuştur. Özellikle ders formatı olarak düşünüldüğü için öğrencinin yararını gözetmek gibi bir sorumluluk çerçevesinde hareket etmeye çalıştık.

   Her hadîsin sonunda açıklama yapmadık. Gerekli gördüğümüz noktalarda açıklama yaparken bazı konuları da daha detaylı izah etmeye çalıştık. Eserin tamamının telif olmadığını "hazırlayan" ifâdesiyle belirtmeye çalışırken ders notları şeklinde düşünüldüğü için bazı eserlerden uzun uzun iktibaslar edinmede sakınca görmedik. Dolayısıyla eser orijinal yorumların yanı sıra kısmen derleme bir eserdir. Kavram açıklamalarında ve hadîsin doyurucu izahı bulunduğunda farklı bir izaha gerek görülmemiş, tamamen veya kısmen ilgili eserlerden iktibas yoluna gidilmiştir.


   Bu eserlerin başında Diyanet Vakfının yayımladığı İslâm Ansiklopedisi, Şâmil İslâm Ansiklopedisi; hocalarım İsmail Lütfi ÇAKAN, Yaşar KANDEMİR ve Raşit KÜÇÜK Beylerin tercüme ve şerh ettikleri Riyâzu's-salihîn Tercüme ve Şerhi gelmektedir. Hocalarımdan daha güzel açıklamalar yapamayacağım düşüncesiyle bazı hadîslerin açıklamalarının tamamını bu eserden aldım.

   Ünitelerin ve Sahîh'de Kitap/Bölüm olarak geçen konuların başında ansiklopedi maddelerinden iktibaslar yaparak konu ile ilgili özet bilgiler vermeye çalıştık. Amaçlar, hedefler, anahtar kavramlar ve önerilerle öğrenciyi derse hazırlamaya, rehberlik etmeye ve ufkunu açmaya çalıştık.
   Başarı Allah'tandır.

   Cemal AĞIRMAN
   Sivas, 2016
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059991728
   MarkaEnsar Neşriyat
   Stok DurumuVar
   9786059991728
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.