• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Hadis Usulü ve Tarihi

   Hadis Usulü ve Tarihi
   Görsel 1
   Fiyat:
   25,00 TL
   İndirimli Fiyat (%32) :
   17,00 TL
   Kazancınız 8,00 TL
   17.00 www.goncakitap.com.tr
   4,25 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo


   Kitap           Hadis Usulü ve Tarihi
   Yazar          Selman Başaran, Mehmet Ali Sönmez
   Yayınevi      Emin Yayınları
   Kağıt Cilt     2.Hamur - Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat  224 sayfa, 16.5x23.5 cm
   Yayın Yılı     2017 
              
   Emin Yayınları Hadis Usulü ve Tarihi kitabını incelemektesiniz.   
   Hadis Usulü ve Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   ÖNSÖZ

   Yüce Allah'ın Hz. Peygamber vasıtasıyla insanlara bildirdiği İslâm Dini şüphesiz iki temel kaynağa dayanmaktadır. Bunlardan birisi Kur'ân diğeri hadistir.

   Kur an, günümüze kadar hem yazılı olarak hem de ezberleme yo­luyla eksiksiz ulaşmış, hadisler ise belli bir dönem ezber ağırlıklı ola­rak gelmiş, daha sonraları hadisler de kitaplardaki yerini almıştır.

   Hadislerin daha iyi anlaşılabilmesi, onların zamana göre yorum­lanabilmesi ve Hz. Peygamber'in tavsiyelerinden gerekli mesajın alı­nabilmesi, bir yandan tarihî sürecin iyi bilinmesine, diğer yandan bu tarihî süreç içerisinde oluşan ıstılahların öğrenilmesine bağlıdır. İlahi­yat Fakültelerinde Hadis derslerine başlamadan önce Hadis Usûlü konularının öğretilmesi de esasında bu amaca yöneliktir.

   İlâhiyat Fakültelerinde okutulan Hadis Usûlü derslerinde yardım­cı olmak üzere birçok kitap yazılmıştır. Bu kitaplardan bazıları sadece Hadis Usûlü konularını, bazıları ise hadis tarihi ve hadis ilimleri konu­larını ele almaktadır.

   İlâhiyat Fakültelerindeki son müfredat değişikliği ile Hadis Usûlü dersi "Hadis Usûlü ve Tarihi" adını almıştır. Biz öğrencilerimizin bu derste takip edebilecekleri bir kitabın yazılmasını gerekli gördük ve dersin adına uygun olarak bu kitabı yazdık. Kitabın her yönüyle mü­kemmel olduğu iddiasında değiliz.
   Gözden kaçan hataların iyi niyetle değerlendirileceğini ümit eder, İlâhiyat öğrencilerinin bu kitaptan ya­rarlanmalarını temenni ederiz.

   Tevfik Allah'tandır.

   Prof.Dr. Selman BAŞARAN  
   Prof. Dr. Mehmet Ali SÖNMEZ
   Bursa
    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944404655
   MarkaEmin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789944404655
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.