• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Müşteri Hizmetleri

   Hakkımızda

             
           KİTAPÇILIKTA 13. HİZMET YILIMIZ ..


   Kitap satışı alanında ticari faaliyetlerimize 15.2.2004 tarihinden itibaren GAZİANTEP' li halkımıza  HİZMET veriyoruz. Halen FİİLİ olarak aşağıda belirtilen adreste hizmetimiz devam etmektedir. Müşterilerimizden gelen yoğun istekler üzerine ürünlerimizi internette tanıtımını yapmaya karar verdik. Daha sonra ONLİNE satış fikrine dönüştü. Ve profesyonel bir hizmete dönüştürelim diye karar aldık. Ve www.goncakitap.com.tr online satış mağazamızı açtık. 

    

   İlk  www.goncakitap.com.tr  internet mağazamızı açmaya karar verdiğimizde güvenlik  ve GAZİANTEP’te faaliyet gösterdiğimizden  tedarik  sorunları ile karşılaşabileceğimizi düşünerek biraz karamsar kaldık. Güvenlik meselesini araştırtırdık. İlgili kurumlara , güvenlik  sağlayan web firmalarına, profesyonel online satış yapan web firmalarına danıştıktan sonra öyle bir problemin olmadığını anladık. Problemlerin daha çok bu tür işleri suistimal eden firmalardan, amatör ruhlu mağazalardan kaynaklandığını öğrendik. Zaten web sitesinin kurulumu tamamlandıktan sonra, online satış için ilgili bankaya (çalışmak istenilen bankaya) müracaat edildiğinde , o banka web sitesinin güvenlik sistemini gerekli güvenlik testlerinden geçtikten sonra firmaya sanal pos (online satış izni) veriyor. Bu tür mesafeli satış işlemi sırasında oluşabilecek olumsuzluk durumunda banka da sorumluluk taşır çünkü. 


   Ve ayrıca 1 ocak 2010 dan itibaren bütün bankacılık işlemleri için tek kullanımlık şifre zorunluluğu başladı zaten. Bu da tüketiciler için çok önemli. Cep telefonuna mesaj ile gelecek olan şifreyi girdikten sonra işlem yapılabilinecek.


   www.goncakitap.com.tr  GAZİANTEP’te hizmet verdiğinden tedarik sorunları olacağını düşünmüştük. Ama onu da şöyle aştık. Biz çoğu web mağazasından farklı olarak "canlı stok sistemi" şeklinde çalıştığımızdan o da sorun olmaktan çıktı. "Canlı Stok" demek; firmamızda olan, raflarımızda olan ürünleri işleme alıyoruz. Mevcudu tükenen ürünleri satmıyor, müşterilerimizi mağdur etmiyor, günlerce telefon üstüne telefon açtırıp, pişman ettirmiyoruz. Tükenen ürünler için HABER VER butonuna tıklayıp mail adresinizi kaydediyorsunuz. Ürün firmamıza gelir gelmez bilgi maili gönderiyoruz size.
    

   Ve en önemlisi de bu yola koyulurken sadece ticari amaçla çıkmadık. Ayrıca manevi, uhrevi  bir hizmet inancını da düşünerek hareket ediyoruz. Müslüman kişi hayatının her anını İSLAM'a göre  tanzim etmeli. İslami ticaret kurallarını bilmeli, yaşamalı. www.goncakitap.com.tr  dan alışveriş yaparken sizlerin hakkını, hukukunu inancımızı esas alarak gözeteceğiz.


    Zaten Peygamber Efendimiz (SAV) "Hiçbiriniz kendisi için istediğini (mü'min) kardeşi için istemedikçe (gerçek) iman etmiş olamaz" (Buhari, İman 7 ; Müslim, İman, 71.) buyuruyor.  Yine bir başka Hadis-i Şerifte   " Çevresine güven vermeyen kimsenin imanı yoktur. Sözünde durmayanın da dini yoktur." (Müsned) buyurulmaktadır.Yine Peygamberimiz (sav) " Müslümanı aldatan, ona zarar veren ve ona hîle yapan bizden değildir."  Câmiü's-Sağîr, No: 7688  buyurmaktadır.

    

   Peygamber Efendimizin (SAV) bu hayat tarzı bizim çalışma felsefemizin, ticari hayatımızın ana temelidir. En ufak bir suistimalle karşılaşmayacağınızdan kesinlikle emin olabilirsiniz. 

    

   ALLAH (CC) izin verdiği sürece Saat 14.00 e kadar verilen siparişleri AYNI GÜN KARGO şeklinde,  3-4 gün içinde , siparişlerinizi size ulaştırmayı taahhüt ediyoruz. ŞEFFAF bir şekilde, İLETİŞİM bölümünden adresimize, telefonlarımıza rahatlıkla ulaşabilir, kafanızı kurcalayan herhangi bir konuda mesai saatleri içinde bizi arayabilirsiniz.

   Kapıda Teslimatta Ödemeli siparişlerde, paketi açtırıp kontrollü alım yapmak isteyenler, önceden bizi telefon ile arayıp bu isteklerini sözlü olarak iletsinler, çünkü kargo şirketi bu işlem için ŞUBEDE TESLİMAT olursa müsaade vermektedir. Yani paket ilgili kargo nun şubesinden teslim alınırsa paketi açtırıp kontrol yaptırmaktadır. Adres teslimi olursa yapmamaktadır.

   Siz ne kadar ısrar ederseniz de olmaz. Ve paket iade edilir. Bu iade işleminden doğan gidiş-dönüş kargo ücreti müşteriye aittir. Ben iade hakkımı kullanmdım diye bir kenara sıyrılamazsınız. Bu fani dünyada hakkımızı alamazsak da, baki alem olan ahirette alırız inşaallah. Bize güvenmiyor iseniz lütfen bizi yormayınız. Veya intenetten alışveriş yapmayınız. Gidip en yakın kitapçıdan alış-verişinizi yapınız.

    

   Yayınevi hatasından kitabın içeriğinin sorunlu olduğunu düşünüyorsanız, kitap içeriği yanlış ise veya eksik olduğunu düşünüyorsanız iade durumlarında iade kargo ücreti müşteriye aittir. Almak istediniz ürünü kitabı iyice araştırıp alınız.   İade hakkınız tabii ki var. Ve bu hakkınızı kulanmak doğal hakkınızdır. Ama iade işleminden doğan gidiş dönüş kargo ücretini sizin ödemeniz gerekir. Mesela bulunduğunuz yerde, bir alış veriş merkezinden, herhangi bir yerden bir ürün aldınız. Evinize geldiniz. Ama herhangi bir sebebten iade etmek istediniz. İlgili alış veriş merkezine telefon açıp "ben bu ürünü iade edeceğim gelip alınız" mı dersiniz, tabi ki hayır. Arabanız varsa arabanızla veya toplu taşıma araçlarıyla kendiniz kalkar gidip iade edersiniz. Sonuçta o işlem için bir masrafınız olacak. 

   Ayrıca Kargo görevlisi paketi adresinize getirip teslimatı alacak kimseyi adresinde bulamaz ise, sizin adresinize en yakın kargo şubesine bırakır ve ortalama 3 gün içinde paketi ilgili şubeye gidip almanız gerekir. Paketi almazsanız iade edilirse gidiş-dönüş kargo ücretini ödemeniz gerekir. Bu ücreti İLETİŞİM sayfamızdaki hesaplarımıza yatırınız. Adresinizde sürekli kalan kimse yok ise KAPIDA ödemeli alış-veriş yapmayınız. 

    

       H. Yusuf Şahin

       15 Şubat 2007 - Gaziantep

    

   ADRES :  Zeytinli Mh. 114 Nolu Cd. No: 11-A
        Şehitkamil - GAZİANTEP

   E Posta Mail 
      Nuri Maviş Camii Güney Yanı

    goncakitabevi@gmail.com

    
   TELEFON :  0342 220 34 99  -  0535 224 37 24
   VERGİ DAİRESİ :  Şehitkamil
   VERGİ NO :  7910305659
   SİCİL NO :  36168
   TİCARET ODASI NO :  36697

                                              

    


    

    

     

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.