• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Hanım Sahabiler

   Hanım Sahabiler
   Görsel 1
   Fiyat:
   50,00 TL
   İndirimli Fiyat (%44) :
   28,00 TL
   Kazancınız 22,00 TL
   28.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   IVORY Şamua Kağıt, 2 Cilt, 1.003 sayfa
   170,00 TL
   KDV Dahil 85,00 TL
   %50
   2.Hamur, Karton Cilt, 248 sayfa
   27,00 TL
   KDV Dahil 14,50 TL
   %46,3
   Sarı Şamua, 11 Cilt, 5.583 sayfa
   850,00 TL
   KDV Dahil 425,00 TL
   %50

     Kitap              Hanım Sahabiler
     Yazar              İbn Sad
     Tercüme         Prof. Dr. Mehmet Akbaş, Prof. Dr. Yusuf Ziya Keskin
     Yayınevi         Siyer Yayınları
     Kağıt Cilt        2.Hamur, Karton Kapak Cilt
     Sayfa Ebat     487 sayfa, 16.5x23.5 cm
     Yayın Yılı       2019   Siyer Yayınevi Hanım Sahabiler kitabı nı incelemektesiniz.
   İbni Sad Hanım Sahabiler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
   Hanım Sahabiler
   İbn Sad
   SİYER YAYINLARI

   Yayınevi olarak 2014 yılında İbn Sa’d’ın Kitâbü’t-Tabakâti’l-Kebîr’ini, Prof. Dr. Adnan Demircan Hocamız’ın editörlüğünde alanın uzmanı 15 hocamızın oluşturduğu bir heyet tarafından yapılan notlandırılmış çevirisini -son cildi dizin olmak üzere- 11 cilt olarak yayınlamaya muvaffak olmuştuk.

   Aradan geçen zaman içerisinde okuyucularımızdan gelen talep üzerine söz konusu Tabakât’ın ilk iki cildini bu yılın başında “İbn Sa’d, Siyer” adıyla müstakil bir baskı olarak neşrettik. Söz konusu müstakil cildin siyer okuyucuları nezdindeki olumlu karşılığı, diğer ciltlerin de özgün bir derleme ile ayrı basımlarının yapılmasının gerekliliğini gündeme getirdi. Şuan elinizdeki bu çalışma, böyle bir talebin sonucunda oluşturulmuş bir eserdir.

   Hanım Sahabîler” başlığında bir cilt olarak tasarlanan kitap, Tabakât’ın son cildi olan 10 cildi oluşturan “Hanımlar” kısmından oluşmaktadır. Toplamda 628 hanım şahsiyetin biyografisinden oluşmaktadır. Bunların 534’ü sahâbî, kalan 94 kişi de hadis rivayetinde öne çıkan tabiîn hanımlardan oluşmaktadır.

   Asr-ı Saâdet dünyasını hanım ve aile penceresinden daha yakından tanımak için kaçırılmayacak birincil kaynaklardan olan kitap, aynı zamanda günümüzdeki bazı tartışma ve farklı yaklaşımlara da ufuk açıcı bir etki ve katkı sağlayacaktır.

      TAKDİM

   Siyer Yayınevi 
   olarak 2014 yılında İbn Sa'd'ın Kitâbü't-Tabakâti'l-Kebîr ni, Prof. Dr. Adnan Demircan Hocamızın editörlüğünde siyer alanının uzmanı 15 hocamızdan oluşan bir heyet tarafından yapılan notlandırılmış çevirisini -son cildi dizin olmak üzere-11 cilt halinde yayınlamaya muvaf­fak olduk. Aradan geçen zaman içerisinde okuyucularımızdan gelen talep üzerine 11 ciltlik Tabakâtın ilk iki cildini Ocak 2019'da "İbn Sa'd, Siyer" adıyla müstakil bir eser olarak neşrettik. Söz konusu müstakil cildin siyer okuyucuları nezdindeki olumlu karşılığı, Tabakât ın diğer ciltlerinin de öz­gün bir derleme ile ayrı basımlarının yapılmasının gerekliliğini gündeme getirdi. Elinizdeki bu çalışma, böyle bir talebin sonucunda oluşturulmuş bir eserdir.

   "Hanım Sahabiler" başlığında tek cilt olarak tasarlanan eser, Tabakâtın 10. cildi olan "Hanımlar" kısmından oluşmaktadır. Eserde toplamda 628 hanım şahsiyetin biyografisi yer almaktadır. Bunların 534'ü sahâbî, kalan 94 kişi de hadis rivayetinde öne çıkan tabiîn hanımlarıdır.
   Bu kitap ta bazı teknik düzenlemeler de yapıldı. Bilindiği üzere kla­sik eserlerde konu ile ilgili rivayetlerin aktarımında bazen yarım sayfayı bulan senedler zikredilir. Şüphesiz bu senetler rivâyetin/haberin kaynağı açısından son derece mühim bir konu olsa da alanın uzmanı araştırmacılar dışında genel okuyucu kitlesi açısından okuma zevkini düşüren bir ayrıntı gibi görülmektedir. Hal böyle olunca metindeki senetleri mümkün olduğu kadar ilk râviye (sahabe veya tabiîn) veyahut îbn Sa'd'ın hocaları tabakası­na indirmeye çalıştık.

   Tekli raviye indirgeme usulünde ise, kaynak metnin sened zincirinde yer alan "...haber verildi, rivayet edildi, nakledildiğine göre, işittiğimize göre vb." ifadeler, "...rivayet edildi ki:" şeklinde standart biçim ile ifade edilmeye çalışıldı. Bunun yanı sıra İbn Sa'd'ın direk bilgi ak­tardığı yerlerde, örneğin Muhammed b. Ömer (el-Vakıdî) gibi hocasından

   aktarım yaptığı yerlerde ise "Dedi ki:" ifade biçimini koruduk. Ancak me­tin içinde söz konusu raviye ait ara cümlelerde geçen ve köşeli parantez içinde yer alan "[Dedi ki]" ifadelerini mümkün mertebe çıkarmaya çalıştık. Bunu yaparken metindeki bütünlüğün bozulmaması için bazı cümle kur­gularına ait ayarlamalar da yapıldı.

   Asr-ı Saâdet dünyasını hanım ve aile penceresinden daha yakından ta­nımak için kaçırılmayacak birincil kaynaklardan olan eser, aynı zamanda günümüzdeki bazı tartışma ve farklı yaklaşımlara da ufuk açıcı bir etki ve katkı sağlayacaktır.

   Son olarak 11 ciltlik Tabakâtin tercüme heyetinin başında yer alan Prof. Dr. Adnan Demircan Hocamız'a, hem bu cildin tercümesini yapan hem de farklı ciltlerin çeşitli bölümlerine önemli katkılar sağlayan Prof. Dr. Mehmet Akbaş ve Prof. Dr. Yusuf Ziya Keskin Hocalarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.

   Gayret bizden, muvaffakiyet Cenab-ı Hak'tandır.

   28/09/2019
   Muhammed Ali ALİOĞLU
   Siyer Yayınları Editör

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057689184
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786057689184
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.