Hatemül Enbiya , Hz. Muhammed ve Hayatı

Fiyat:
65,00 TL
İndirimli Fiyat (%38,5) :
40,00 TL
Kazancınız 25,00 TL
Havale / EFT:
38,80 TL
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda
 
Kitap             Hatemül Enbiya - Hz. Muhammed ve Hayatı
Yazar            Osman Keskioğlu, Ali Himmet Berki
Yayınevi        Diyanet İşleri Başkanlığı
Kağıt - Cilt     2. Hamur Kağıt - Ciltli
Sayfa - Ebat  464 Sayfa - 16x23 cm
Yayın Yılı       2014 yeni baskı


     
Diyanet işleri başkanlığı yayınları, Osman Keskioğlu, Ali Himmet Berki, Hatemül Enbiya Hz. Muhammed ve Hayatı adlı kitabı incelemektesiniz.
Hatemül Enbiya Hz. Muhammed ve Hayatı kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartlarıbilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku .  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

 

     HATEMÜL ENBİYA HAZRETİ MUHAMMED VE HAYATI
  
         ÖNSÖZ
 
Hatemül enbiyâ olan sevgili Peygamber'imiz Hazret-i Muhammed'in mübarek hayâtını yazmak, bizim için hem şerefli, hem zevkli bir vazife ol­muştur. Bu kitabı yazarken duyduğumuz manevî haz sonsuzdur.
 
Hazreti Muhammed'in hayatı, diğer peygamberlerin hayâtına benze­mez. O müstesna bir hususiyet taşır. O, okundukça insanların nazarında daha büyür; yakından tanındıkça daha çok heyecan verir. O'nun hayâtı muhabbet, şefkat, fazilet, hulûs ve samîmiyyet dolu bir hayâttır. O, beşeri­yete Allah'ın en mükemmel dîni olan İslâmiyet'i tebliğ etmiş; Allah, kulları­na olan ni'met ve ihsanını O'nunla tamamlamıştır. O, insanları bir tek Allah'a îmân etrafında toplanmaya da'vet etmiş; muhabbet ve şefkatla bir­birine bağlı, fazîlet sahibi bir ümmet, bir islâm camiası meydana getirmiş­tir. O'nun azameti; en güzel usullerle, doğru yollardan insanlığı iyiliğe da'vet etmesindedir. Maddî bir keşmekeşlik içinde çalkalanan insanlar için halâs yolu, O'nun gösterdiği yoldur. Nur ve saadet, O'nun izinden gi­denlerin haz ve nasibidir. Beşer aradığı emniyet ve huzuru, feyz ve fevzi Onda bulur. O, beşerin son mürşidi ve halaskarıdır.  Hatemül enbiya  osman keskioğlu
 
O'nun hayatında şaibe aramak, güneşte leke aramaya benzer. O'nun hayâtı Kur'an-ı Kerîm'den akseder. O'nun ahlâkı, Kur'an ahlâkıdır. Bu cihet O'nun en sâdık hayat arkadaşı, fazîletli Ümmü'l- Mü'minin Hazret-i Aişe'nin şehâdetiyle sabittir. Eski, yeni bazı tarihçilerin gelişi güzel bir takım rivayetleri, O'nun saf ve temiz hayatını asla gölgelendiremez. O söz­ler, onların kendi görüşleri olmaktan ileri geçemez. İndî mütâlâalar, asla hakîkatı ifâde etmez.
 
Biz duyulan bir ihtiyacı karşılamak için bu eseri hazırladık. Maksa­dımız, gençlerimize büyük Peygamberimizin hayatını elimizden geldiği kadar, olduğu gibi tanıtmak ve sevdirmektir. Vakıa dilimizde, ekserisi şark ve garp lisanlarından terceme suretiyle meydana getirilmiş bazı îslâm ta­rihleri var. Fakat, bunlar hem kusurlu, hem de ihtiyaçlara cevap verecek mahiyette değildir. Bazıları ise maksad-ı mahsus mahsûlüdür. Türk genç­liğinin, Peygamber'lerinin hayatını garp tercemelerinden öğrenmek zorun­da kalması ne kadar acıdır.
 
Biz, okuyucularımıza takdim ettiğimiz bu eserin mükemmel olduğu­nu asla iddia edemeyiz. Ancak bir boşluğu doldurduğunu ve bir ihtiyaca cevap verdiğini söyleyebiliriz. Kitabımız daha mükemmel eserlerin hazır­lanmasına vesile olursa, emeğimiz boşa gitmemiş demektir; böyle bir maz­hariyet bizim için mûcib-i tesellidir.
 
Beşerin son mürşidi Hazret-i Muhammed'in hayatıyla, artık bütün muzdarip dünya meşgul oluyor. Onu her gün biraz daha iyi anlıyor ve hürmetle anıyorlar. Şu da bilinmeli ki, Onu layıkıyla anlatabilmek, fâni kalemlerin takati üstündedir.
 
"Her vasfı ki, imtiyazı hâiz,
"Tarih O'nu vasfederken âciz.
 
Bu eserimizle bütün dünyanın kendisiyle meşgul ve önünde baş eğdi­ği sevgili Peygamberimizin hayâtını biraz olsun tanıtabilirsek, hazzımız o nisbette büyük olacaktır.
 
Bize düşen sa'yü gayrettir. Tevfik ve hidayet  Allah'dandır.   ( Hatemül Enbiya Hz. Muhammed ve Hayatı, 7 TL, Osman Keskioğlu, Ali Himmet Berki, Diyanet İşleri Başkanlığı, 2010 Baskı )

 
Ankara
9 Zilhicce 1375, 18/7/1956
 
 
 
 
Diyanet işleri başkanlığı yayınları, Osman Keskioğlu, Ali Himmet Berki, Hatemül Enbiya Hz. Muhammed ve Hayatı kitabı nı incele diniz..
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789751900838
MarkaDiyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
Stok DurumuVar
9789751900838

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.