• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Hikmet Ağacı

   Fiyat:
   75,00 TL
   İndirimli Fiyat (%37,3) :
   47,00 TL
   Kazancınız 28,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur, Karton Cilt, 250 sayfa
   37,00 TL
   KDV Dahil 24,00 TL
   %35,1
   2.Hamur, Karton Cilt, 148 sayfa
   30,00 TL
   KDV Dahil 19,00 TL
   %36,7
   2.Hamur, Karton Cilt, 148 sayfa
   35,00 TL
   KDV Dahil 22,00 TL
   %37,1

   Kitap          Hikmet Ağacı

   Yazar         İzz b. Abdüsselam
   Çeviri         Fatih Mehmet Albayrak
   Yayınevi     İdrak Yayınları   
   Kağıt Cilt     2.Hamur - Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat  504 Sayfa - 13x21 cm
   Yayın Yılı     2021


   İzz b. Abdüsselâm Hikmet Ağacı adlı kitabı incelemektesiniz.

   İdrak Yayınları Hikmet Ağacı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2   İslam tarihinde “sultânü’l-ulemâ” ve “şeyhülislâm” lakaplarıyla anılan İzz bin Abdüsselâm’ın bu eserinde İslam medeniyeti ve ilim mirasının temel kavramlarından ‘ihsan’, konulara göre çeşitlendirilerek anlatılmakta ve Müslüman için iyiye giden yolların, hayatın her alanındaki zenginliği ortaya konmaktadır.

   Yazar konularını başlıklar hâlinde, ayet ve hadislerle ele alıp yeri gelince kısa açıklamalarla izah etmekte, dinin kaidelerinin hikmetleri ve fıkhî bağlantılarını kurmakta, Müslüman’ın sosyal hayatta uyması gereken âdâb, ahlâk, ibadet ve insanî ilişki kurallarına değinmektedir.

   Allah’ın sıfatları ve akide bahislerinde de ehl-i sünnetin içinde durduğu daireyi dikkatli biçimde çizen bir bakışla kaleme alınmıştır.


     TAKDİM

   Günümüzde üzerine her sahiplenenin ayrı bir etiket vu­rabilme salahiyetini kendinde görebildiği ve bir akide meselesi olmak kadar sosyal hadiseye de dönüşen 'ehl-i sünnet' (olma) konusu, esasında bir mezhep olduğu ileri sürülerek sahipleniliyorsa da haricindekilerin tekfire varan ya da bunu dahi ara­tacak denli heretik ilan edildiği bir araca dönüştürülebilmek­tedir.

   Şiddetli kelâmı ve akidevî tartışmaların sürdüğü bir devir olan hicrî 7. asır/13, yüzyıl dolaylarında da günümüzdekine benzer bir kaos ortamında, sabit durmanın oldukça zor sağla­nabildiği bir zamanda dinin ana kaidesine hem tutunan hem kaidenin durduğu yeri ilan eden isimlerden biri İzz bin Abdüs-selâm'dır.

   İzz bin Abdüsselâm'ın şahsiyeti kadar ilmî kişiliğinin de belli bir konuma sabitlenerek orada kalan değil, her sahada ve branşta var olabilecek kimlikte; bütün çevrelerin birikimlerini özümsemeyi arızî ve indî kriterlerle değil, dinin ana omurgası­na uygunluğuyla değerlendiren bir nitelikle oluşu dikkat çeki­cidir. Bu elbette hem içerideki siyasî değişimler, çalkalanmalar ve bozulmalar hem de dışarıdan sürekli yönelen tehditler var­ken devam ettirilmesi oldukça zor bir tavırdır.

   Kimliğinin, ahlâkı ve zühdü dolayısıyla sufî kitaplarında biyografisinin yer aldığı ve rol model görüldüğü cephesinin 
   yanı sıra tasavvuf çevreleriyle de alakası olmuş, elinizdeki eser de marifetullah ve ihsan kavramları etrafında bir Müslüman ahlâkı profili çizebilme gayesi yolunda kaleme alınmıştır. Bi­lindiği üzere ihsan, "bütün hakikatleri birleştiren bir isimdir çünkü o, rububiyet ve ubudiyetin bilgisine, kuşkuya mahal bı­rakmayacak şekilde ulaşmak demektir." (Kâşânî)

   Bütün teorik ve felsefî planının ardında yalnızca iyi bir Müslümanlık gayesine ve pratiğe yansıyan bir tarz-ı hayata ulaşabilme hedefini barındıran eserin bu minvalde faydalara müncer olmasını dileriz.


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050650044
   Markaİdrak Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786050650044

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.