• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Hucurat Suresi Tefsiri

   Hucurat Suresi Tefsiri
   Hucurat Suresi Tefsiri
   Hucurat Suresi Tefsiri
   Hucurat Suresi Tefsiri
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Fiyat:
   17,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,8) :
   15,00 TL
   Kazancınız 2,00 TL
   15.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo
            Stoktan Kargo

   Kitap              Hucurat Suresi Tefsiri       
   Yazar             Zehra Eriş
   Yayınevi         Erkam Yayınları
   Etiket Fiyatı   17 TL
   Kağıt  Cilt      2.Hamur - Karton İnce Cilt
   Sayfa  Ebat   152 Sayfa - 15x21 cm.
   Yayın Yılı       2019
   ISBN              9789944835480   Erkam Yayınevi Hucurat Suresi Tefsiri kitabı nı incelemektesiniz.
   Zehra Eriş Hucurat Suresi Tefsiri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Sure, ayet ayet ele alınarak ayetteki kelimelerin arapça kalıplarının incelenmesine hassasiyet gösterilmiş; bu arapça kelimelere ve diğer ayetlerdeki benzer kalıplarla gelen kelimelere aşinalığın artması ve daha kolay anlaşılabilmesi hedeflenmiştir.

   Âyetler Peygamberimizin (sav) hadisleri ile taçlandırılmaya çalışılmıştır.

   Bu eser hazırlanırken asr-ı saadetten günümüze pek çok tesfir eseri incelenmiş, yorumların derlenmesinde öncelik en mûteber ve güvenilir müfesssirlere verilerek hata yapmak ve vebal altında kalmaktan imtina edilerek şahsî yorumlardan olabildiğince uzak durulmaya çalışılmıştır.

     ÖNSÖZ

   Bizleri imanın huzuruna ulaştıran, yaratılanların en şereflisi "insan" kılan, Hz. Muhammed'e (sav) ümmet olmakla şereflendiren, Yüceler Yücesi Rabbimize hamd-u senalar olsun.

   Taha, 20/25-28
   Mü'min, 40/44.

   Dünya hayatında örneğimiz, ahirette ise şefaat umudumuz, Hz. Muhammed'e $g sonsuz salât-u selâm olsun.
   Her harfi derya olan Kur'an-ı Kerim, okuyanlar ve anlamak iste­yenler için rehberdir, işte bu rehberi hayatında yaşayan Rasûlullah'ın (sav) "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir."1 Hadis-i şerifinin manasıyla bizler de naçizane, Kur'an yolunda çalışmalarımızı sürdürmeye çalışıyoruz.

   Elhamdülillah! Rabbimiz "Kısa Sûrelerin Tefsiri" adlı çalışmamı­zın ardından, "Hucurât Süresi Tefsiri" çalışmamızı da sizlere ulaştır­mayı nasip etti.

   İslâmî ahlak ve edebi, âdâb-ı muâşereti bizlere öğreten bu sûre­den istifade edilebilmesi, ahirette sadaka-i cariye olması muhakkak ki gayretimizin en büyük sebebi ve en büyük arzumuzdur.

   Yaşantımızdan Cenâb-ı Hakk'ın razı olması için Kur'ân-ı Kerim'in hayatımıza aksetmesi gerekmektedir. Ruhumuzu olgunlaştıracak, dünya hayatında bizi rûhen huzurlu kılacak, bizlere insan olarak nasıl bir edeb ve ahlakla davranmamız gerektiğini gösterecek olan yegâne sûre Hucurât Sûresi'dir.

   Rabbimiz, saygıyı, edebi, âdâb-ı muâşeret-i, insanlar arası ilişkiyi, gıybetten uzak durmayı, takvayı, haşyet duygusunu bizlere Hucurât Sûresi ile öğretir.
   Edebi öğreten bu sûrenin tefsirine, kırık mealin ardından âyetle­rin toplu meali ile başlanmış; sûre kendinden önceki ve sonraki sûre ile münasebeti, konusu, muhtevası, nuzûl sebebi, âyetler arasında­ki ilişkiler ve âyetlerden çıkan hüküm ve hikmetler gibi birkaç başlık altında incelenmiştir.

   Sûre, âyet âyet ele alınarak âyetteki kelimelerin arapça kalıplarının incelenmesine hassasiyet gösterilmiş; bu arapça kelimelere ve diğer âyetlerdeki benzer kalıplarla gelen kelimelere aşinalığın artma­sı ve daha kolay anlaşılabilmesi hedeflenmiştir.
   Ayetler Peygamberimizin (sav) hadisleri ile taçlandırılmaya çalışılmıştır.

   Bu kitap hazırlanırken asr-ı saadetten günümüze pek çok tesfir eseri incelenmiş, yorumların derlenmesinde öncelik en muteber ve güvenilir müfesssirlere verilerek hata yapmak ve vebal altında kal­maktan imtina edilerek şahsî yorumlardan olabildiğince uzak durul­maya çalışılmıştır.

   Eserin hazırlanmasında benden maddî-manevî desteklerini esirge­meyen, eşime, eserin tashihi ve yapılan araştırmalar esnasında, ken­dilerine yeterince vakit ayıramamama rağmen notların derlenmesin­de benimle birlikte gayret gösteren kızlarıma, askerde duaları ile beni destekleyen oğluma, aileme, dostlarıma, talebelerime teşekkürü bir borç bilirim. Allah (c.c) hepsinden râzı olsun.

   Rabbimizin bizleri muhatap alarak İslâmî edep ve terbiyeyi öğret­tiği Hucurât Sûresini her müslümanın okuması, anlaması uygulama­sı gerekmektedir. Temennimiz odur ki, Bilutfihî Teâlâ tamamlaya­bildiğimiz bu çalışmamız, tüm insanlığın Kur'anî edeb ile yaşayabil­mesine vesile olur.

   Rabbimiz, cümlemizi son nefesimize kadar "En faziletli sadaka" olan riyasız, gösterişsiz, sum'asız sadece rızâ-i ilahî için yapılan hiz­metten ayırmasın. Bu çalışmamızı her zaman istifadeye açık ve sada­ka-i cariye olmasını nasip eylesin. ÂMÎN

   Zehra ERİŞ
   İstanbul - 2013


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944835480
   MarkaErkam Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789944835480
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.