• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Hz. Peygamber (sas) Döneminde Aile Hayatı

   Hz. Peygamber (sas) Döneminde Aile Hayatı
   Hz. Peygamber (sas) Döneminde Aile Hayatı
   Hz. Peygamber (sas) Döneminde Aile Hayatı
   Hz. Peygamber (sas) Döneminde Aile Hayatı
   Hz. Peygamber (sas) Döneminde Aile Hayatı
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Fiyat:
   55,00 TL
   İndirimli Fiyat (%45,5) :
   30,00 TL
   Kazancınız 25,00 TL
   30.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

     Kitap            Hz. Peygamber (sas) Döneminde Aile Hayatı
     Yazar           Ahmet Acarlıoğlu
     Tercüme      Prof. Dr. Musa Kazım Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Polat
     Yayınevi       Siyer Yayınları
     Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton Kapak Cilt
     Sayfa Ebat   569 sayfa, 16.5x23.5 cm
     Yayın Yılı     2020   Siyer Yayınevi Hz. Peygamber (sas) Döneminde Aile Hayatı kitabını incelemektesiniz.
   Hz. Peygamber (sas) Döneminde Aile Hayatı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


      ÖNSÖZ

   Hz. Peygamber'in hayatını okumanın tek gayesi tarihte gerçekleşmiş olayları kronolojik sırasıyla öğrenmek değildir. Bu dönem herhangi bir hükümdar veya bir devletin tarihi olmayıp siyerin okunmasındaki amaç Müslümanların hakiki İslâm'ı Allah Resûlü'nün hayatı bağlamında tasav­vur edebilmeleri, hayatına dair prensipleri, kaideleri ve hükümleri öğrene­bilmeleridir. Hz. Peygamber (sas) eşleri, çocukları ve ailesinin diğer fertle­riyle olan yaşantısı ve onlarla olan muamelesiyle Müslümanlar için örnek almaları gereken bir rol modeldir.

   Toplumlar kurumlardan oluşmaktadır. Bunların en önemlisi ve toplu­mun temel taşı ise aile kurumudur. Günümüzde Müslüman ailesinin birçok sorunu bulunmaktadır ki bunları çözebilmek için evvela bu sorunları teşhis etmek gerekir. İslâm toplumunun yaşadığı problemlerin tedavisi ancak bu teşhisten sonra mümkün olabilecektir.

   Tezin giriş bölümünde araştırmanın konusu, kapsamı, amacı, yöntemi ve kaynakları ele alındıktan sonra aileyle ilgili tanımlamalar yapılmıştır. Bu kısımda Hz. Peygamber dönemi Arap ailesi hakkında tezin ilerleyen yerle­rinde okuyucunun meseleleri daha iyi anlayabilmesi için toplumu oluştu­ran katmanlar ile beraber Arap ailesine katılma ve çıkma yollarına da yer verilmiştir.

   Birinci bölüm ailenin kurulması başlığını taşımakta ve bu bölümde ai­lenin kız istemeden başlayarak, evlenilecek erkekte ve kızda aranan özellik­ler, evlenmede denklik, nikâh akdi ve düğünlerin nasıl yapıldığı gibi konu­lar ele alınmaktadır. Bu bölümde ailenin teşekkülü hakkında aranan bütün bilgilere ulaşılması hedeflenmiştir.

   İkinci bölüm ise çok evlenme başlığını taşımaktadır. Bu kısım ailenin kurulması başlığı altında ele alınabilecekken konu hakkında bilgilerin ve örneklerin çokluğundan dolayı ayrı bir bölüm olarak ele alınması uygun bulunmuştur. Burada çok evlenmenin tarihi, İslâmdan önce ve sonra Arap toplumunda çok evlenme konuları ele alınmaktadır.

   Tezin üçüncü ve son bölümünde ise aile kurumunun son bulması ele alınmaktadır. Bu bölümün başında aile kurumu için bir felaket niteliğinde kabul edilebilecek olan zina konusu yine Câhiliye ve îslâmi dönem karşılaş­tırılarak ele alınmıştır. Zina konusundan sonra ise islâmdan evvel ve son­ra Arap toplumunda boşanma şekilleri, bunun sebepleri ve neticeleri eşler ve çocuklara bakan yönleri ile açıklanmaya çalışılmıştır. Çalışma boyunca bizim göremediğimiz veya çalışmanın zorluklarından ve kaynakların ye­tersizliğinden mütevellid eksiklikler ve hatalar bulunabilir. Hatalarımız ve yanlışlarımızdan dolayı şimdiden okuyucularımızdan af diliyor; kusurları­mızdan dolayı bizi hoş görmelerini talep ediyoruz.

   Tezin konusunun belirlenmesinden, okuma ve yazım aşamasına kadar birçok hocamızın ve arkadaşımızın katkıları olmuştur. Bu bağlamda zikredilmesi gereken kişiler arasında tezin düzeltme safhasında okumalarıyla destek veren Arş. Gör. Ömer Araş, Arş. Gör. Vahdettin Yağmur ile Excel programıyla hazırlanan tablolarda yardımlarını esirgemeyen Arş. Gör. Talha Günaydın kardeşlerimi zikrederken gayretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim.

   Konunun belirlenmesi hususunda bize katkı sağlayan Prof. Dr. Casim Avcı hocama, tezin okuma ve araştırma safhasından yazım aşamasına kadar sıkıştığım her an kendisine başvurabildiğim, değerli desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen Prof. Dr. Adnan Demircan'a, her zaman güler yüzlü ve hoşgörülü, yardıma daima nâzır değerli hocam Prof. Dr. Nurettin Gemiciye katkılarından dolayı teşekkürü bir borç bilirim.
              

   Teşekkür etmem gereken kişilerin başında bugünlere gelmemde en bü­yük katkıya sahip olan değerli annem Fatma Hanım ile kıymetli babam Ali Bey gelmektedir. Onlara duaları ve katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Doktora tezinin hazırlanması boyunca tahammül sınırlarını zorlamama rağmen hoşgörü ve sabırla bana destek olan, bir eğitim öğre­tim dönemi boyunca Ürdün'de araştırma maksadıyla bulunduğum zaman diliminde dahi sabırla ailenin yükünü omuzlayan eşim Nurcan hanıma ve kıymetli çocuklarım Ayşe Nilgün ile Ekrem'e de teşekkürü bir borç bilirim.

   Ahmet ACARLIOĞLU
   İSTANBUL/2017


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057558534
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786057558534
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.