• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Bu TAM KAPANMA SÜRECİNDE ürün sevkiyatımız devam edecektir. Kargo Çalışmaktadır.

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   İbni Sa`dın Siyeri

   İbni Sa`dın Siyeri
   İbni Sa`dın Siyeri
   İbni Sa`dın Siyeri
   İbni Sa`dın Siyeri
   İbni Sa`dın Siyeri
   İbni Sa`dın Siyeri
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Görsel 6
   Fiyat:
   50,00 TL
   İndirimli Fiyat (%50) :
   25,00 TL
   Kazancınız 25,00 TL
   25.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur, Karton Cilt, 248 sayfa
   27,00 TL
   KDV Dahil 14,50 TL
   %46,3
   Sarı Şamua, 11 Cilt, 5.583 sayfa
   800,00 TL
   KDV Dahil 413,00 TL
   %48,4
   IVORY Şamua Kağıt, 4 Cilt, 2.113 sayfa
   300,00 TL
   KDV Dahil 163,00 TL
   %45,7
               Stoktan kargo

     Kitap             İbni Sa‘dın Siyeri
     Yazar            İbn Sa’d
     Tercüme        Prof. Dr. Musa Kazım Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Polat
     Yayınevi        Siyer Yayınları
     Etiket Fiyat    50 TL
     Kağıt Cilt       2.Hamur, Karton Kapak Cilt
     Sayfa Ebat    701 sayfa, 16.5x23.5 cm
     Yayın Yılı       2018
      ISBN             9786057558473


   Siyer Yayınevi İbni Sa‘dın Siyeri kitabını incelemektesiniz.
   Tek cilt İbni Sa’d Siyer kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


     TAKDİM

   Hiç şüphesiz İbn Sa'd ve onun meşhur kitabı Kitâbü't-Tabakâti'l-Kebîr, siyer ilmi söz konusu olduğunda kaynak eserler kategorisinde ilk baş­larda yer alan bir eserdir.

   Yayınevi olarak 2014 yılında İbn Sa'd'ın Kitâbü't-Tabakâti'l-Kebîr 'ini, Prof. Dr. Adnan Demircan hocamızın editörlüğünde alanın uzmanı 15 ho­camızın oluşturduğu bir heyet tarafından yapılan notlandırılmış çevirisini son cildi dizin olmak üzere 11 cilt olarak yayınlamaya muvaffak olmuştuk.

   Aradan geçen zaman içerisinde okuyucularımızdan gelen talep üzeri­ne söz konusu Tabakât'ın ilk iki cildini oluşturan siyer kısmını müstakil bir eser olarak neşretmeyi planladık. Şu an elinizde bulunan çalışma böyle bir projenin ürünüdür.

   Bu tek ciltlik çalışmada, 2011'de yayınlanan Tabakât'ın "Resûlulah'ın (sas) Kutlu Sîreti" başlığını içiren 1. cilt ile "Resûlullah'ın Gazve ve Seriyyeleri" başlıklı 2. cildinin "Resûlullah'ın (sas) Hayatında ve O'ndan Sonra Ashâbından Medine'de Fetva Verenler" bölümüne kadar olan kısmı yer almaktadır.

   Bu derlemede bazı teknik düzenlemeler de yapıldı. Bilindiği üzere kla­sik eserlerde konu ile ilgili rivayetlerin aktarımında bazen yarım sayfayı bulan senedler zikredilir. Şüphesiz bu senetler rivâyetin/haberin kaynağı açısından son derece mühim bir konu olsa da alanın uzmanı araştırmacılar dışında genel okuyucu kitlesi açısından okuma zevkini düşüren bir ayrıntı gibi görülmektedir. Hal böyle olunca kitapta metindeki senetleri mümkün olduğu kadar ilk râviye (sahâbe veya tabiîn) veyahut îbn Sa'd'ın hocaları tabakasına indirmeye çalıştık. Tekli raviye indirgeme usulünde ise, kaynak metnin sened zincirinde yer alan "...haber verildi, rivayet edildi, nakle­dildiğine göre, işittiğimize göre vb" ifadeler, "...rivayet edildi ki:" şeklinde standart biçim ile ifade edilmeye çalışıldı. Bunun yanı sıra İbn Sa'd'ın direk bilgi aktardığı yerlerde, örneğin Muhammed b. Ömer (el-Vakıdî) gibi ho­casından aktarım yaptığı yerlerde ise "Dedi ki:" ifade biçimini koruduk.
    
   Ancak metin içinde söz konusu raviye ait ara cümlelerde geçen ve köşeli parantez içinde yer alan "[Dedi ki]" ifadelerini mümkün mertebe çıkarma­ya çalıştık. Bunu yaparken metindeki bütünlüğün bozulmaması için bazı cümle kurgularına ait ayarlamalar da yapıldı.

   Çalışmanın bu haliyle muhtasar bir çalışma olup, toplumumuzun her kesiminden siyer sevdalısı okuyuculara daha rahat hitap edebileceğini umuyoruz. Bununla birlikte konu ile ilgili detaylı okuma yapmak ve çalış­malarına kaynak göstermek isteyen araştırmacıların muhakkak 11 ciltlik Tabakât a müracaat etmeleri akademik etik ve usûl açısından daha doğru olacaktır.
   .
   Son olarak 11 ciltlik Tabakât'ın tercüme heyeti içerisinde yer alan an­cak 2016 yılında vefat eden merhum Yrd. Doç. Dr. Mahmut Polat hocamı­zı da burada rahmetle yâd ediyoruz. Rabbim, merhumun bu güzel sa'yini onun bir sadaka-i cariyesi hükmünde kabul eylesin inşallah.

   Gayret bizden, muvaffakiyet Cenab-ı Hak'tandır.


   15/01/2019
   Muhammed Ali ALİOĞLU
   Siyer Yayınları Editör

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057558473
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786057558473
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.