İslamda Erkek Emine Şenlikoğlu

Fiyat:
100,00 TL
İndirimli Fiyat (%50) :
50,00 TL
Kazancınız 50,00 TL
Havale / EFT:
48,50 TL
Aynı Gün Kargo
Yıllardır dikkatimi çeken bir şey vardı. İslâm'da kadın konusunda İslâm aleminde binlerce kitap olmasına rağmen, İslâm'da Erkek üzerine bir kitap dahi yoktu. Bilim dünyası da öyle. Hep kadını yazıyor kadının psikolojisi var da, direk erkeğin psikolojisi yok gibi. Bence bu büyük bir yanlış. Ama artık bu konuda da bir gelişme göze çarpıyor. Mesela hep kadının haklarını yazmak da yanlış bana göre, erkeğin hakları da aynı oranda konu edilmeli. Kadının ezildiğini söylemek, erkeğin ezilmediğini de söylemek anlamına gelmez. Kadınları, erkekler de kadınlar da eziyor, erkeklerde kadınlar veya erkekler tarafından eziliyor. Kaideler, istisnalar iki cinstede var... Erkek, bazen babası, bazen patronu, bazen eşi, çoğu kezde haram ilişkilerinde ezilir kendisi farketmesede. İyide bu ezilişler hakkında erkekleri uyarmak ve onlara yardımcı olmak gerekmez mi? Uyarılmalı, onlara yardımcı olunmalı. Karısını ezen erkek de eziliyor aslında. Fakat bu ezilişin şekli değişiktir, yansıması farklıdır ama sonuçta gerçek budur. Dolayısıyla, İslâm'da Erkek diye bir kitaba ihtiyaç var bunun hatırlatılması gerekiyordu.

Bir çok erkek, eş olmayı sadece özel ilişkiyle biter sanıyor, bir çok kadında kadınlık iyi bir dişiliktir görüşünde. Evet, doğru payları var. Fakat evliliklerde onlarca doğru vardır. Devamlı İslâm'da kadının görevlerine ait kitaplargörenler, İslâm'da Erkek'le ilgili kitap göremeyince, her şeyde en büyük sorumluyu kadın sanabilmekte. Kaide de bu böyledir. Hep kadın fedakar olur, kadın sabırlı olur, kadın cefakâr vs. olur bilinmektedir. Ne münasibet, neden böyle bilinsin de, milyonlarca iyi niyetli erkek kardeşlerimiz aldatılsın. İslâm'da Erkek isimli kitabımın yazılış hikayesi, İslâm'da Erkek konusuna yazar-çizer, vaiz-müftü herkesin dikkatini çekmek için yazıldı. Ve başarıldı da ... İslâm'da Erkek isimli kitabım ilk çıktığı yıllarda çok hakaretler gördüm.


 Önüne duman çıkan tren rayından çıkmaz. Ben Allah'ın izniyle fikrimde haklı olduğuma inandığım için rayımda devam ettim. Yıllar sonra İslâm'da Erkek Kitabına ilgi arttı. Bazıları, benim erkek düşmanı olduğumu ve kitabı bu yüzden yazdığımı sanıyorlardı. Sonra sağdan-soldan kitabın farklı bir kitap olduğunu duyunca özür dileyenler çıktı. Bir yazar İslâm'da erkeği yazmak sana mı kaldı kadın halinle? demişti. Ben de ona, İslâm'da kadını erkek halinle sen yazabildiğine göre ben erkeği neden yazmayayım, dedim. Kadın erkeği, erkek kadını yazabilir. Yazmak bilgi ister. Bilgim olsa, Ay'a nasıl çıkılır onu bile yazarım ama roket isminden başka hiç bir şey bilmem Ay'a çıkmakla ilgili. İslâm'da Erkek hâlâ yazılmaya devam etmeli. İslâm'da eş olarak erkek, baba olarak erkek, erkeğin kibarlığı, erkeğin vefalılığı, erkekte namus v.s. gibi konular yazılmalı da yazılmalı. Özellikle Erkek İlmihali yazılmalı.

 İslâm'da Erkek isimli kitabım sahasında ilktir. Vaayy mı dediniz? Bence mahsuru yok. İslâm'da Erkek kitabından bazı başlıklar. - İslâm'da Erkek Adlı Bir Kitap Aranıyor. - Kuşlar Aleminde Yuvayı Dişi Kuş Yapar - Artık Gündem de İslâm'da Erkek - Çeşitli Hayatlar - Kendi Eğitimini Kendin Ver - Vicdan Eğitilir - Eş, Evlat ve Baba Olarak Erkek - Abdullah Büyük Hocamızın İki Yazısı - Evlenirken Erkeğin Görevi - Genç Kızlara Duyuru - Eş olarak Erkek Üzerine Recep Özkan İle Sohbet - Biraz da Kadın ve Onlarca konu İhanet edenlerin, vicdanından önce imanı solar.


Yayın Tarihi:         01.01.1999
ISBN:                     9789756717158
Dil:                         TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:         155
Cilt Tipi:                Karton Kapak
Kağıt Cinsi:          Kitap Kağıdı
Boyut:                  13.5 x 19.5 cm


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789756717158
MarkaMektup Yayınları
Stok DurumuVar
9789756717158
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.