• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   İslamdan Hayata Ölçüler - 1

   İslamdan Hayata Ölçüler - 1
   Görsel 1
   Fiyat:
   17,00 TL
   İndirimli Fiyat (%41,2) :
   10,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   10.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           İslamdan Hayata Ölçüler - 1
   Yazar          Nureddin Yıldız, Ahmet Taşgetiren
   Yayınevi     Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt     2.Hamur - Karton Kapak Cilt
   Sayfa Ebat  328 sayfa , 13,5x21 - Roman Boy
   Yayın Yılı    2019


    
   Tahlil Yayınları İslamdan Hayata Ölçüler 1 kitabı nı incelemektesiniz.    
   Nurettin Yıldız Ahmet Taşgetiren İslamdan Hayata Ölçüler 1 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.


        GİRİŞ
   İslam'dan Hayata Ölçüler

   Bu, Nureddin Yıldız hoca ile Erkam Radyo'da yaptığı­mız bir programın adı.
   Erkam Radyo yayına başladığından bu yana, her ikimi­zin de farklı meşguliyetleri sebebiyle zaman zaman kesilmek­le birlikte, haftada bir Nureddin Yıldız hocamla buluştuk ve İslam'la hayatımız arasındaki ilişkiyi değerlendirmeye çalış­tık. Bu hem bir özeleştiri-nefis muhasebesi, hem de İslam'ın o konudaki ölçülerinin öğrenilme zemini oldu.

   Nureddin Yıldız hocaya dair ilk gördüğüm metin, bir Müslüman âlim olarak trafik konusuna dair söylediği sözler­di. Hayatın içinden bir konuyu ele alıyor ve "İslam bu konu­da şunu söyler" diyordu. Bu önemliydi. Öncelikle İslam'la hayatın iç içe oluşunun idraki söz konusuydu burada, sonra da ölçü bildirimi.
   Hocadan Altınoluk için yazı istedik. Yazdı. O zamandan beri Altınoluk'ta yazıyor. Sonra Erkam Radyo açıldı, orada birlikte program yapalım, dedim, hiç tereddütsüz kabul etti.

   Hocanın Altınoluk'ta yazması ya da Erkam Radyo'da bir programa katılması, iki cenahta tepki ile karşılandı. Ho­cayı tasavvuf karşıtlığına oturtanlar tasavvuf eksenini önem 
   seyen yazılı-sözlü iki yayın organında yer almasına, iki ce­nahtan tepki gösterdiler. "Hoca orada nasıl yazabilir, konu­şabilir?" dendi, "Hoca bizim dergimizde nasıl yazabilir, rad­yomuzda nasıl konuşabilir?" dendi.

   Ama bu tarifler sağlıklı değildi, dolayısıyla tepkiler de sağlıklı değildi.
   İslam cihadıyla da İslam'dı, zikrullahı ile de... Sistemi ile de İslam'dı, tesbihatı ile de... Kalbi olmayanın Müslümanlığı mı olurdu, zikrullah olmayınca kalb mi olurdu?

   Konuştuk, konuştuk, konuştuk.
   İşte o konuşmaların cüz'î bir kısmından bu kitap çıktı.
   Nureddin hocamın mahdumu, sevgili Sadullah kitabın editörlüğünü yaptı. Ben ortaya çıkan metinleri yeniden oku­dum. Sözlü bir programdan böylesine düzgün bir kitap çı­karmak, editörün kalitesini gösterir. Programların çözülme­si, konuşma dilinden yazıya geçerken çıkan problemlerin gi­derilmesi.... daha pek çok şey, Sadullah'ın emekleriyledir. Ben teşekkür ediyorum, herhalde babası da teşekkürü esir­gemeyecektir.

   Bölüm bölüm başlıklar var. O balıklandırmalar da Sa­dullah'a ait. Başlıklar, eminim herkesi bölümlerin içine çe­kecektir.
   Uzatmayayım; o programlardan böyle daha çok kitap çıkacaktır. İlkini elinize aldınız, değerlendirmeleriniz hem radyo sohbetlerine hem sohbetlerin kitap hâline gelme sü­recine önemli katkılarda bulunacaktır.

   Ben Nureddin hocama ve sevgili Sadullah'a tekrar te­şekkür ediyorum. Allah'a emanet olunuz.

      Ahmet Taşgetiren

       ÖNSÖZ

   İyi günler değerli dinleyiciler. Bendeniz Ahmet Taşgeti­ren Erkam Radyo'da "İslam'dan Hayata Ölçüler" başlığı al­tında bir program için birlikteyiz. Bu programı Nureddin Yıl­dız hocam ile birlikte yapacağız.

   Bendeniz genelde soru sorma konumunda olacağım. Cevapları daha çok Nureddin hocamdan almış olacağız. Programımızın başlığı "İslam'dan Hayata Ölçüler." Ya­ni İslam var, hayat var, ölçüler var. İslam-insan ilişkisi, İslam-Müslüman ilişkisi, İslam-toplum ilişkisi çerçevesinde bir sohbet gerçekleştireceğiz. Bu program fıkhî anlamda bir soru-cevap programı değil. Daha çok İslam perspektifinden hayatımızı sorgulayacağımız ve İslam'a göre yeniden değer­lendireceğimiz bir program olacak.

   Muhterem Nureddin hocam benim bu açıdan hassasi­yetlerini çok önemsediğim, değerli bir ilim adamımız. Ya­ni hayatı gözlemleyen, İslam'ı bilen ve İslam ile insanın ve Müslüman'ın ilişkisini, İslam toplumunun ilişkisini hassasi­yetle değerlendiren bir insan. Bu tarz bir bakışın çok önem­li olduğunu düşünüyorum.
   Bendeniz de Altınoluk Dergisi'nde genel yayın yönet­menliği görevim boyunca bu konuları önemsedim. Derginin 
   genel yayın muhtevasının bu çerçevede devam ettiğini ifa­de etmek isterim.

   Biz aracında giderken ya da evinde-mutfağında çalışır­ken herhangi bir insanımızın, sade insanımızın dünyasına girmek durumundayız. Oraya bu hassasiyetlerimizi taşımak durumundayız. İslam'ını önemseyen, Müslümanlığını önem­seyen insana hayatı ile Müslümanlığı arasında açı farkı var­sa bunun muhasebesini yapmak, Müslümanlığımızı daha gü­zel bir Müslümanlık niteliğine büründürmek, Rabbimizin ra­zı olacağı bir Müslümanlık kalitesine ulaştırmak, hayatımızı da içimize sinen bir çerçevede yaşamak, zorlanmadan yaşa­mak durumundayız.

   Bunlar özellikle bu zamanda son derece önemli.
   Belki genel anlamda, sosyal muhtevada İslam'a göre düzenlenmemiş bir iklimde yaşıyoruz. Bu, İslam'ı hayatımı­za taşımakta birtakım zorluklar ortaya çıkarabilir. Bundan açı farkları doğabiliyor hayatımız ile İslam arasında, bütün bunları görmek önemli. Nureddin hocam ile hem görebildik­lerimizin muhasebesini yapacağız hem de İslam'la aramıza giren açı farkları var mı, bunun değerlendirmesini.

   Bu program bir anlamda kendi hayatımıza da bakış ma­nası taşıyor. Çünkü İslam-Müslüman ilişkisi dediğimizde, kendi hayatımızı da bir anlamda gündeme getirmiş oluyo­ruz. İslam'la hayatımız arasındaki açı farklarının muhasebe­sini yapmış oluyoruz. Hem dinleyicilerimizin kendi hayatla­rına bakması hem de kendi hayatımıza bakmamız açısından farklı bir program olacağını düşünüyorum. 
    
   İSLAN ATA ÖLÇÜLER
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059494397
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059494397
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.