• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Bu TAM KAPANMA SÜRECİNDE ürün sevkiyatımız devam edecektir. Kargo Çalışmaktadır.

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Kalbi Eğitim Mektebinde İrfan Sohbetleri

   Kalbi Eğitim Mektebinde İrfan Sohbetleri
   Kalbi Eğitim Mektebinde İrfan Sohbetleri
   Kalbi Eğitim Mektebinde İrfan Sohbetleri
   Kalbi Eğitim Mektebinde İrfan Sohbetleri
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Fiyat:
   34,00 TL
   İndirimli Fiyat (%29,4) :
   24,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   24.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo
            Stoktan Kargo

   Kitap              Kalbi Eğitim Mektebinde İrfan Sohbetleri
   Yazar              Abdullah Sert
   Yayınevi         Erkam Yayınları
   Etiket Fiyatı    34 TL
   Kağıt  Cilt       1.Hamur Ivory kağıt - İntegral İnce Cilt
   Sayfa Ebat     300 Sayfa - 13,5x19,5 cm. Orta Boy
   Yayın Yılı        2018
   ISBN               9789944838917


   Erkam Yayınevi Kalbi Eğitim Mektebinde İrfan Sohbetleri kitabı nı incelemektesiniz.
   Abdullah Sert Kalbi Eğitim Mektebinde İrfan Sohbetleri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Sözün Özü

   İnsan, bir âhiret yokuşudur ve âhiret için yaratılmıştır. Ufkumuz; "îmân ile İslâm'ın ihsân ile zirveleşmesi ve kıyamette Allâh'ın huzuruna muhsinler olarak çıkmaktır.

   Her nefesimizde ilâhî bir ikrâma mazharız. Her nefesimiz O'nun tarafından bilinerek ve görülerek veriliyor. O anda bir ilâhî irâde bizim için tahakkuk ediyor.

   O, her nefeste bizimle. Bizim de her nefesin farkında olmamız ve her ne/ese O'nun istediği güzellikleri yüklememiz gerekiyor.


       ÖNSÖZ

   Hamd ve sena, âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahîm, din (hesap) gününün yegâne söz ve hüküm sahibi yüce Allâh'adır. Yalnız O'na ibadet eder ve her türlü yardımı O'ndan bekleriz.

   Ve hamd O âlemlerin Rabbine ki; insanlara Hakk'ın âyetlerini okumak, kitabını öğretmek, tezkiye yollarını gösterip, hikmetle buluşturmak ve daha nice bilmediklerini öğretmek üzere bir şâhid, müjdeleyici, inzâr edici, davetçi ve nûrânî bir kandil olarak, habîbi, sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafa'yı elçi ola­rak gönderdi. Efendimiz Muhammed Mustafa'ya, O'nun mübârek ehl-i beytine ve ashâbına da sonsuz salât ü selâmlar olsun.

   imânla başlayıp ibadet ve amel-i salihlerle; ihsân kıvamı ola­rak ifade edilen hayatın her safhasında Rab Teâlâ'nın huzurun­da olduğunu hissederek yaşamak diye tarif edilen tasavvufî terbi­yede en müessir terbiye usûllerinden biri, şüphesiz sohbetlerdir. Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem'in sahâbîsini inşâ ettiği bu usûl, günümüze kadar devam ettiği gibi bundan sonra da çok mühim bir terbiye yolu olarak devam edecektir. Bu sohbetler ba­zen kitabî, bazen şifahî, bazen de tamamen sükûtî olarak îfâ edi­lir. Zamana ve mekâna göre, kişilerin hâl ve istîdatlarına göre her birinin farklı bir terbiye yönü bulunmaktadır.

   Elinizdeki bu mütevâzı eser 2011-2012 yıllarında "Irfânî Gelişim Seminerleri" olarak plânlanıp uygulanan 40 derslik sohbet programının 16 sohbetini ihtiva etmektedir.

   Belirli bir 
   takvim içinde tarafımızdan icrâ edilen bu sohbetler; sohbetleriyle müşerref olduğumuz merhum Mahmud Sâmî Ramazanoğlu ve Hâce Mûsâ Topbaş efendilerle, muhterem Osman Nûri Topbaş üstâzımızın eserlerinden iktibaslar ve sohbetlerinden ha­tırda kalanların gönül dostlarımıza bir özet olarak takdiminden ibarettir. Umarız ki, "salihlerin anıldığı yere rahmet iner" kelâmınca manevî faydalara vesîle olmuştur. Bu sohbetlerimiz genel olarak şifahî, zaman zaman da eserlerden nakiller yapılmak sûretiyle kitabî olmakla birlikte, kitap hâline geldiğinde de yine soh­bet üslûbunu bozmadan sunumu tercih edildi.

   Farklı yönleriyle bir terbiye yolu olan tasavvufî eğitimin sa­dece kitaplardan okumakla gerçekleşmeyeceği tabiidir. Kitaplar, belli bir ilmî ve fikrî zemini oluşturmakla birlikte bu eğitimin biz­zat ehlince tarif ve takip edilmesi bir zarurettir.

   Bir yıl boyunca devam eden bu programın muhtevasını ha­zırlayan muhterem Dr. Adem Ergül Bey'e, ses kayıtlarını çözüp metin hâline getiren ve gerekli tashihleri yapan Selman Tan Bey'e ve nakillerin kaynaklarını tespit eden Dr. Murat Kaya Bey'e teşekkürlerimi arz ederim.

   Yüce Rabbimiz, hidâyet nûru Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- in şerîat-i garrâ-i Ahmediyyesi ve sünnet-i seniyyesi çerçevesinde ihsân hâlinde bir hayat yaşamayı; tasavvufu O'nun sünnetini en mükemmel mânâda yaşamak olarak anlayan meşâyıh-ı kirâm efendilerimize usûlünce rabt-ı kalb eyleyip onların sözlerinden, hâllerinden, sükûtlarından ve gönüllerinden feyizlenmeyi nasîb eylesin.
   Gayret bizden, başanya ulaştırmak yüce Rabbimiz'den.

   Abdullah Sert
   Mart/2016 istanbul


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944838917
   MarkaErkam Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789944838917
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.