Kalbin İlacı

Fiyat:
180,00 TL
İndirimli Fiyat (%51,7) :
87,00 TL
Kazancınız 93,00 TL
Aynı Gün Kargo
 
  Kitap           Kalbin İlacı, Ed Dau Ve'd Deva

  Yazar           İbnul Kayyım El Cevziyye
  Tercüme      Birol Özden
  Yayınevi       Polen Karınca Yayınları
  Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton Kapak cilt
  Sayfa Ebat   448 sayfa - 13,5x21 cm Roman Boyİbnul Kayyım El Cevziyye, Kalbin İlacı, Ed Dau Ve'd Deva adlı kitabı incelemektesiniz.
Polen Karınca Yayınevi Kalbin İlacı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Kitapta yazarın dua hakkında, en önemlisi duaya duyulan ihtiyaç ve duanın kaderle bağlantısı hakkında söz söylediğini görürsünüz. Masiyetler ve zararları, günahlar ve uğursuzlukları hakkında konuştuğunu, bunu gerçekten uzun uzadıya anlattığını; şer’i ve kaderî, kalbî ve bedenî, dünyevî ve uhrevî cezalardan bahsettiğini görürsünüz.

Yine kitapta yazarın ibadette, fiillerde, sözlerde, irade ve niyetlerdeki şirk ve türlerini zikrettiğini, ardından Hristiyanların, Allah ile aralarına vasıtalar ve şefaatçiler edinenlerin şirklerini açıkladığını görürsünüz.

Ayrıca büyük günahlar ve zararlarını anlattığını, bu bağlamda zulüm, adam öldürme, zina ve benzeri konulardan bahsettiğini; zihinde canlandırma, dile getirme ve (sonunda günaha doğru) adım atma gibi günahların giriş yerlerini anlattığını; livâta, hayvanlarla ilişkiye girme, sevginin mertebeleri ve suretlere âşık olmanın zararları gibi konulardan bahsettiğini görürsünüz.

Yazar bu konuların dışında daha pek çok hususu uzun uzadıya anlatmış, yine eserinde ilim talebeleri için elzem olan "ilmin güzellikleri ve hakikatleri ile nefis muhasebesi ve murakabesi” konularını da beyan etmiştir.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055104573
MarkaKarınca Polen Yayınları
Stok DurumuVar
9786055104573
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.