Kalplerin Keşfi İmam Gazali MUALLİM

Fiyat:
400,00 TL
İndirimli Fiyat (%41,3) :
235,00 TL
Kazancınız 165,00 TL
65,80 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo
Kitap            Kalplerin Keşfi
Yayınevi      Muallim Neşriyat
Yazar           İmam Gazali
Tercüme      Muhammed Taha
Kağıt Cilt      Şamua Ivory - Kalın Sıvama Cilt
Sayfa Ebat   656 sayfa - 16.5x23.5 cm.

Baskı          2020


Muallim Neşriyat Kalplerin Keşfi kitabı nı incelemektesiniz.
İmam Gazali Kalplerin Keşfi Kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


 Önsöz

Resûl-i Ekrem 0, "Din nasihattir" buyurmuştur. Allah katında makbul tek din ve ilahi olan nizam ise İslam'dır. Müslüman olmak, yeryüzündeki saadetlerin ve erdemlerin en mükemmelidir. Diğerleri sadece dünyevi saadeti temin eder­ken İslam hem dünyevî hem de uhrevî saadeti temin eder. Müslüman olmak an­cak Allah ve Resûlü Hz. Muhammed'in 0 tasdiki; emrettiklerinin ifası ve nehyettiklerinin de uzak durulmasıyla mümkün olur. Nasihatin temelinde bu vardır. Hadis-i şerifin devamında Efendimiz 0, bu nasihatin Allah için, Resulü için ve ümmet-i Muhammed'in tamamı için olduğunu vurgulamışlardır.

Peygamber Efendimiz veda haccında "nasihat" emrini, "Size tebliğ ettim mi?" diyerek şahitliğini istemiş ve kendisinden sonra gelen ümmetinin tüm fertlerine örnek olmuştur. Sahabe-i kiram, selef-i salihin, mütekaddimun ve muteahhirun bütün ulema dini, Allah ve Resulü ile bütün müminler için öğrenmişler, yaşa­mışlar ve öğretmişlerdir. Dolayısıyla dinin en önemli önceliklerinden biri teb­liğ ve irşat vazifesi olmuştur.

İslam ulemasının bizlere her defasında verdiği öğütlerden biri de ilimden gayenin ihlas, samimiyet ve muhabbetullah olduğudur. İmam Gazâlî bu âlimlerden biridir. Hemen hemen bütün İslami ilimlerde otorite olmasına ve vaktiyle Nizamiye Medreseleri'nde baş müderrislik görevini yürütmüş olma­sına rağmen, ahir ömründe batın amellere yönelmiş; sufilerin amellerini, on­ların yolunu takdir etmiştir. Ömrünün sonlarına doğru yazdığı İhyâu Ulûmi'd dîn adlı eser de bunun göstergesidir.

Özde, ilmin amel ve irfana dönüştürülmesi ve ancak ihlas ile yapılan amel­lerin hasenat olarak kabul edileceği vurgusunu defalarca yapan İmam Gazali , kendi selefleri gibi bunu başta İhya adlı eseri olmak üzere pek çok eserinde dile getirmiş; tebliğ görevinin bir basamağı olan nasihati bu eserlerinde detay­lıca anlatmıştır.


İmam Gazâlî'nin eserlerinin çoğu günümüze kadar ulaşabilmiştir. Onun İhya'da ya da ondan özetleyerek kaleme aldığı eserlerden biri de, Kalplerin Keşfi olarak çevrisini sunduğumuz; orijinal ismiyle Mükâşefetü'l-Kulûb'dür. Bu eser, dinin bir nasihatler bütünü olduğu düsturuyla kaleme alınmıştır. Eser bir vaaz, ahlak, zühd ve nasihat kitabıdır. Yüzyıllarca İslam coğrafyalarında, Arapça aslı­nın yanında Farsça, Özbekçe, Osmanlıca gibi diğer dillerce çevrilerek basılmış, okunmuş ve okutulmuştur. Günümüzde bu eserin el-yazması ve taşbaskı nüs­halarının çok bulunabiliyor olması, eserin Osmanlı döneminde halkın bir başucu kitabı olarak okunduğunun bir işaretidir.

Biz de muallim neşriyat olarak, selefin üstün gayretlerine bir nebze de olsa katkı olması temennisiyle, Mükaşefetü'l-Kulûb'un yeni bir çevirisini sizlerin is­tifadesine sunduk.
Gayret bizden inayet Allah'tandır.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054709656
MarkaMuallim Neşriyat
Stok DurumuVar
9786054709656
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.