Kaynaklarıyla İslam Fıkhı 4 Cilt Kervan

Fiyat:
1.200,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap              Kaynaklarıyla İslam Fıkhı
Yazar             Celal Yıldırım
Yayınevi         Kervan Yayınları
Kağıt - Cilt      Sarı Şamua Kağıt - 4 Cilt, Lüks Termo Deri Cilt
Sayfa - Ebat   2.203 Sayfa - 17.5x24 cm
Yayın Yılı        2017 Son Baskı, Yeni Dizgi
 

Kervan yayınları, Celal Yıldırım tarafından yazılan Kaynaklarıyla İslam Fıkhı adlı kitabı incelemektesiniz.  
Termo Deri 4 Cilt 
İslam Fıkhı kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2   Kaynaklarıyla İslam Fıkhı Celal Yıldırım 

 
    ÖNSÖZ
 
Üzerinde daha çok Hicrî birinci asrın sonlarına doğru çalışılma­ya başlanılan ve beşinci asra kadar müctehid imamların, büyük hu­kukçuların üstün gayretleriyle devam eden; beşinci asırdan sonra da mezhepler üzerinde ciddi araştırma, ta'lîl ve tercihte bulunan fakihlerin aralıksız süren gayretleriyle gelişen İslam Fıkhı, akıllara durgunluk verecek ölçü ve anlamda genişliyerek bir okyanus haline gelmiştir. Diyebiliriz ki, FIKIH İLMİ, dünyada üzerinde en çok çalı­şılan ve eser yazılan bir konudur.
 
Müctehid İmamların yalnız bilinen, gelenek ve görenek halinde yaşayan meseleler üzerinde değil, bir de ortaya çıkması ihtimal da­hilinde olan meseleler üzerinde de yeterince çalışmasını dikkate ala­cak olursak, İSLÂM FIKHI’nın nasıl bir mazhariyete eriştiğini ra­hatlıkla anlarız.
 
                        * * *
O kadar ki günümüzde gelişen ilim ve teknikle birçok yeni me­seleler ortaya çıkmışsa da onların hemen hepsini Müctehid İmam­ların içtihadlarının ışığı ve ortaya koydukları genel kaidelerin kap­samı altında çözmemiz mümkündür. Nitekim eserimizde bu tür me­selelere yer verilmiş ve gerekli açıklama yapılmıştır, özellikle 45. de­receden itibaren kutuplara doğru gidildikçe gece gündüzün anormal biçimde değişmesi, bu yerlerde namaz ve oruç gibi belli vakitlere bağlı bulunan ibâdetlerin nasıl yerine getirileceği, sahih rivayetlere, sağlam ictihadlara dayanılarak belirtilmiş; seferi meseleye açıklık getirilmiş. Âhir Zühür konusu, şüphelere yer vermiyecek şekilde açıklanmış; necaset ve taharet bahislerine yeterince temas edilmiş, Medeni Hukuka göre evlenme, boşanma ve ilgili meselelerin İslâm Fıkhına göre izahı yapılmıştır. 
( islam fıkhı , 4 cilt islam fıkhı , kaynaklarıyla islam fıkhı , 4 cilt celal yıldırım fkıh kitabı  , celal yıldırım fıkıh kitap, celal yıldırım kaynaklarıyla islam fıkhı, kervan yayınları, 2013 baskı, son baskı )


Neden böyle bir esere ihtiyaç duyuldu?
 
Bugüne kadar birçok ilmihaller, terceme ve te'lifler yazılmışsa da hiç biri ihtiyacı tam olarak karşılıyamamış ve böylece birçok fık­hı meseleler, bilhassa ibâdetle ilgili konular cevapsız kalmıştır. Biz bu açıklığı dikkate alarak İslâm Fıkhında müstesna yeri olan 20 ka­dar kaynak eseri esas ve dayanak seçtik, meseleleri bunlardan sü­züp çıkardık ve her meselenin kaynağım dipnot olarak belirtmeyi ihmal etmedik.
 
Bu bakımdan da eserimizin dört cilt halinde Müslü­manların müracaat kitabı olarak kalacağını, ihtilaflı olan birçok meselelerin çözümünde baş vurulacak güvenilir bir kaynak hüviye­tini muhafaza edeceğini ümit etmekteyiz.
 
                     •
1973'de neşredilen Hanefî ve Şafii Mezheplerine göre ibâdet ko­nusunu kapsayan BÜYÜK ÎLMİHAL'imizin Müslüman kardeşleri­miz, özellikle Din Âlimlerimiz tarafından beğenilmesi cesaretimizi artırdı. İbadet ve Muamelatta üç dört ciltlik bir müracaat kitabı ha­zırlamam için istekler gün geçtikçe çoğaldı. Öyleki elden bırakmak istemediğim Kur'ân Tefsiri çalışmalarıma ayırdığım zamanın bir bö­lümünü elinizdeki esere sarfetmek zorunda kaldım. Allah'a hamdolsun ki bunu da başardım. Dilerim ki Rabbim bu hizmetimizi meşkûr sayar da günah ve kusurlarımızın bağışlanmasına vesile kılar.
 
Bizi bu konuda tahrik ve teşvik ederek daha çok nazım rol oy­nayan UYSAL KİTABEVİ ne şükranlarımı sunmayı borç bilirim.
 
Bizi muvaffak eden Allah'tır. Ancak O'na hamdeder, O'nun rah­met ve inayetini dileriz. Allah (C.C.) bize yeter ve O, ne güzel Ve­kildir!
 
Hamd Allah'a, Salât-u Selâm Rahmet Peygamberi Hazreti Muhammed (A.S.) Efendimize olsun.
 
Celal YILDIRIM
11 Mart 1980
 İZMİR
 
 
 
Kervan yayınları, Celal Yıldırım tarafından yazılan Kaynaklarıyla İslam Fıkhı adlı kitabı incele diniz.  

Diğer Özellikler
Stok Kodu9789758896647
MarkaKervan Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9789758896647
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.