Kelime Manalı Miftahul Ulum, Emsile, Bina, Maksud Tercümesi YASİN

Fiyat:
450,00 TL
İndirimli Fiyat (%51,1) :
220,00 TL
Kazancınız 230,00 TL
Havale / EFT:
213,40 TL
61,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap              Miftahul Ulum, Emsile, Bina, Maksud Tercümesi, Kelime Manalı
Yazar             R. Akbal
Yayınevi         Yasin Yayınevi
Kağıt - Cilt      Sarı Şamua Kağıt - Ciltli
Sayfa - Ebat   486 sayfa - 17x24 cm

                               

 
R. Akbal Miftahul Ulum, Emsile, Bina, Maksud Tercümesi, Kelime Manalı adlı kitabını incelemektesiniz.    
Yasin Yayınevi Kelime Manalı Miftahul Ulum Tercümesi, adlı kitap hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
 
 
    MUKADDİME
 
Hamd, müminleri iman ile şereflendiren islam nuru ile hakikata ulaştıran Allahu Teala Hazretlerine; salat ve selam "seni alemlere rahmet olarak gönderdim" hitabının mazharı, hidayet yolunun kılavuzu olan Muhammed Mustafa (Sallallahu aleyhi ve sellem) üzerine, âlinin, eshabının ve ona tabi olanlar zümresinin üzerine olsun.
 
Çok geniş sahaları bulunan Arapça ilminin ihtiva ettiği mese­lelerin anlaşılmasını biiznillah kolaylaştırmaya çalışarak, bundan önceki "İzahul' Avamil" kitabımızın uslubü üzere Miftahul Ulum adlı kitabımızı hazırlamaya karar verdik. Üç ciltten ibaret olan ki­tabımızın birinci cildinde Emsilenin çekimi, açıklaması, Bina ve Maksud'un kırık manası, mefhumu, izahı ve ilal kaideleri zikredil­miştir. İkinci cildinde ise sahih, mutel, muzaaf ve mehmuz olan fiil ve isimlerin tasrifi zikredilecektir. Üçüncü cildinde ise İzzi'nin Kı­rık manası, mefhumu ve izahı zikredilecektir.
 
İşte bu gaye ile Allahu Teala'nın razı olduğu şekilde bu ameli tamamlamaya bizi muvaffak kılmasını, hatalarımızı doğrultmasını ve indinde hüsn'ü kabul buyurmasını niyaz ederek, Arapça hocam olan babamın ruhuna ve bu çalışmamda bizzat emek sarf ederek maddi ve manevi desteğini esirgemeyen eşime ithaf ediyorum.
 
Çalışmalarda son derece ihtimam gösterildiği halde yine de gözden kaçmış bazı hatalara rastlayanlardan bizi mazur görmele­rini ve hesap gününde menfaat verecek hayırlı dualarla bizi tahsis etmelerini umarız. ( R. Akbal Miftahul Ulum, Emsile, Bina, Maksud Tercümesi, Kelime Manalı miftahül ulum kitabı, kelime açıklamalı miftahül ulum, Yasin Yayınevi Kelime Manalı Miftahul Ulum )
 
R. AKBAL

 
 

R. Akbal Kelime Manalı Miftahul Ulum, Emsile, Bina, Maksud Tercümesi kitabı nı incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054184040
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuVar
9786054184040
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.