KİTAP KALBİ Siracül Müttekin Tercümesi 3 Cilt Set

Fiyat:
675,00 TL
İndirimli Fiyat (%27,4) :
490,00 TL
Kazancınız 185,00 TL
Havale / EFT:
475,30 TL
137,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap           Siracül Müttekin Tercümesi
Yazar          Fatih Kalender, Hüsameddin Vanlıoğlu, Emin Ali Yüksel
Yayınevi      Kitap Kalbi Yayıncılık  
Kağıt Cilt     Sarı Şamua , Kalın Ciltli , 3 Cilt Takım
Sayfa Ebat  1.200 sayfa   17 x 24  cmKitap kalbi Yayınları Siracül Müttekin Tercümesi kitabını incelemektesiniz.   
3 Cilt Takım Siracül Müttekin Tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.Siracül Müttekin Tercümesi
Sahih Buhari'den Seçme Hadisler

   Önsöz

Sıracul Muttekin ismiyle üstadımız Mahmut Ustaosmanoğlu [kuddise sırruh] Hazretlerinin seçmiş olup gençliğinde ezberlemiş olduğu hadîs-i şeriflerden oluşmaktadır. İki bölüm olup ilk bölüm; İmam Buhârî [rahimehullah]'ın Câmiu's-Sahîh'inden Şeyh Ömer Dağıstânî [kuddise sırruh] Hazretlerinin seçmiş olduğu ve 'Zübdetü'l-Buhari' diye isimlendirmiş ol­duğu kitaptan seçilen hadîs-i şerifleri ihtiva etmektedir. 

Bu bölümde sıra­lamaya göre numaralandırma yapılmış hadîs-i şeriflerin başında bu nu­maralar belirtilmiştir. Bu sıralama numaralarının ardından gelen numara­lar 'Zübdetü'l-Buhari' numaralarını belirtmektedir. İkinci bölüm Ebû Mu-hammed Zekiyyüddîn Abdülazîm b. Abdilkavî b. Abdillâh el-Münzirî (ö. 656) [rahimehullâh]'ın et-Terğîb ve't-Terhîb isimli eserinden seçilen hadîs-i şerifleri ihtiva eder.


Hadîs-i şeriflerin tercüme ederken Arapça metin olarak Üstadımız Mahmut Efendi [kuddise sırruh] tarafından derlenen kitabın aynısını kul­landık. Fakat tercümede hadîs-i şerifin orijinal Buhârî metnine sadık kala­rak, hadîs-i şerifin öncesi ve sonrasını vermeye çalıştık. Elimizden geldiği kadar yer yer izahlarda bulunduk fıkıh hükümlerine temas etmeye çalıştık.

Bab başlıklarında İmam Buhârî [rahimehullâhın Câmiu's Sahîh isimli eserine uyulmuştur. Bu yüzden bab başlığı altında farklı hadîs-i şe­rifler zikredilmiştir. Zira Üstadımız Mahmut Efendi [kuddise sırruh] tara­fından derlenen bu kitap daha çok zamanımıza fazlaca ışık tutan gerekli olan hadîs-i şerifler olduğundan bablar içerisinden bu gaye ile hadîs-i şe­rifler seçilmiştir.

Yani bir müslümanın mutlaka bilmesi gereken, okuması elzem olan hadîs-i şerifleri toplayan bir kitaptır, diyebiliriz.

Eslafımızın okuyup elden bırakmadığı bu kitapların doğru anlaşılmasına katkıda bulunabildiysek kendimizi bahtiyar addedeceğiz. Allah Teala yâr ve yardımcımız olsun.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786052056000
MarkaKitap Kalbi Yayıncılık
Stok DurumuVar
9786052056000
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.