Kuran Okumanın Sevabı Surelerin Fazileti

Fiyat:
115,00 TL
İndirimli Fiyat (%43,5) :
65,00 TL
Kazancınız 50,00 TL
Havale / EFT:
63,70 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap               Kuran Okumanın Sevabı Surelerin Fazileti Kod: B27
Yazar              Yusuf Tavaslı
Yayınevi          Tavaslı Yayınları
Kağıt - Cilt       2.Hamur - Karton Kapak
Sayfa - Ebat    532 sayfa - 13x19,5cm
Kısa Kod          B27Yusuf Tavaslı nın Surelerin Fazileti adlı kitabını incelemektesiniz.
Tavaslı Yayınları Surelerin Fazileti adlı kitap hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 

 
  Kuran Okumanın Sevabı ve Surelerin Fazileti Yusuf Tavaslı
 
Ey Kur'âna gönül veren Kardeş! Kur'ân-ı Kerim başımızın tacıdır. Çünkü; yüce Rabbimizin sözüdür. Kur'ân, hasta gönüllerin şifâsıdır. Kur'ân, bütün dertlere devadır. Kur'ân'a hizmet eden Allah'a hizmet etmiş de­mektir. Kur'ân bütün hayırların anahtarıdır. Kur'ân'a gönül veren hayır yoluna girmiştir.

Sevgili peygamberimiz, Hadis-i Şerifinde; “Ey ümmetim, Kur'ân 'a sımsıkı sarılın." buyurmuştur.

Kur'ân'a sarılan hem dünyâda, hem de âhirette Cenâb-ı Hakk'ın mes'ûd ve bahtiyar kıldığı kıymetli kullarının içinde yerini alacaktır.

Efendimiz (Aleyhisselâm): "Allah yanında Kur'ân'dan daha üstün hiçbir şefaat edici yoktur, ne peygamber ne de melek"

"Kur'ân, Kıyamet günü şefaat edecek ve şefaati da Al­lah katında kabul olacaktır." buyurmuş.

Yâni, Kur'ân-ı Kerîm, kendisini okuyan müslümanın elinden tutup Cenâb-ı Allah'ın izniyle doğruca cennete ulaştıracaktır.
 
Kur'ân, "insanları hakka ve hidâyete ulaştırır."

Kur'ân, "Allah 'tan korkanlara doğru yolu gösteren, müttekilere (kötülüklerden korunanlara) hidâ­yet yolunu göstermektedir."
 
Kur'ân, “Mü'minler için bir hidâ­yet ve müjde kaynağıdır."

Kur'ân, dünyâda kendisine sarılan mü'minlerin yolu­nu aydınlatmakta ve onları (mü'minleri) uyarıcı ve müjdeleyici emir ve tavsiyeleriyle doğru yolda tutmak­tadır. Ve dolayısiyle, âhirette de cennetle ve cennet nimetleriyle, Cenâb-ı Allah'ın rızâsı ve hoşnutluğuyla müjdeler vermektedir.

Ey Dost! Her iki cihanda da (hem dünyâda, hem âhiret­te) mutlu ve mes'ûd olman dileğiyle, sana mübarek ve kutsal kitabımız Kur'ân ile ilgili bilgiler vermek istiyo­rum.

Kur'ân-ı Kerîm, devamlı olarak okunan ve her an okun­masıyla okuyanlara sevâb ve fazilet kazandıran bir kitâb-ı ilâhi olmasındandır ki, okunmasında gönüllere ferahlık veren ve âyetleri üzerinde düşünebilenlere yeni ufuklar açmakta ve okuyanın ma'nâsında engin ufuklar açarak okuyanları mestetmektedir. Kur'ân, inananlara bir rah­met ve bir şifâdır.

"Kur'ânda indirdiğimiz âyetler, mü'minlere rahmet ve şifâdir. " İsra Sûresi âyet 82
 
Mukaddes kitabımız olan Kur'ân-ı Kerim'in 114 sûresi­ni konu alan bu yeni kitabımı, din kardeşlerime bir hiz­met olur ümidiyle hazırlamış bulunuyorum. Kitabıma: Sevgili Peygamberimizin Mübarek Dilinden "KUR'ÂN OKUMANIN FAZİLET ve SEVABI" "KUR'ÂN SÛRELERI'NÎN FAZİLETİ" ismini koydum.
 
1-Kitabımın "Giriş" bölümünde Kur'ân ile ilgili bilgiler ve Kur'ân-ı Kerfm okumanın sevâb ve fazileti ile ilgili bil­giler bulunmaktadır.

2-Sûreler bölümünde, Kur'ân-ı Kerim'in 114 sûresi ayrı ayrı bölümler halinde, kısa kısa bilgiler verilmek suretiyle sûre isimleri, âyet, kelime ve harf sayıları, Mekki veya Medeni oluşları açıklanmıştır.
 
3-Her sûrenin ayrı ayrı fazileti, Havas ve Esrarı ile ilgi­li kısa bilgiler ve bazı sûrelerde Hadis-i Şerif metinlerine de yer verilmiş bulunmaktadır.
 
4-Belirli vakitlerde okunmasında çok sevâb ve fazileti olduğu Hadis-i Şerifler ile bildirilen sûrelerin Arabça aslı ve lâtin harfleriyle de Türkçe okunuşları verilmiştir, (Bilgi için FİHRİSTE bak.)
 
5-Ayrıca belirli saat ve vakitlerde okunan âyetler bölümü de ilâve edilmiştir.

Ey Hak Yolcusu! Bil ki, Kur'ân başımızın tacıdır. "Kal­binde (ezberinde) Kur'ândan hiç bir âyet bulunmayan kimse, terkedilmiş har ab bir ev gibidir."
 
"Kur'ân'ı öğrenip ve diğer din kardeşlerine de öğreten, müslümanlarm en üstünü, en hayırlısı"olduğu ve olacağı Hadis-i Şerif'de müjdelenmektedir. Efendimiz (aleyhisselâm), Kur'ân okuyan müslümanlara şu müjdeyi vermekte­dir: "Allahü Teâlâ ile konuşmak isteyen Kur'ân okusun."
 
Kur'ân okumak, yüce Allah'la konuşmaktır. Kur'ân okuyan bir müslümân, Yüce Allah'la konuştum dese, doğru söylemiş olur. Yani, Kur'ân okuyan bir kimseye ne yapıyorsun? diye sorulsa, o da Allah ile konuşuyorum dese, bu kimse doğru söylemiştir demek olur.
 
Ey Kur'ân'a gönül veren dost! İlerleyen sayfalarımız­da Efendimizden (S.A.V.) gönül açıcı mükemmel müjdeler, teşbih ve benzetmeler okuyacaksın!.. Gönülleri fetheden bu müjdeleri metinleriyle arzedeceğiz.
 
Kur'ân'a hizmet konusunda din kardeşlerime bir neb-zecik hizmette bulunup, onların gönüllerine Kur'ân sevgi­sini alevlendirecek küçük bir kıvılcım atabilir ve Efendi­mizin (Aleyhisselâm) "Ümmetimin hayırlıları, Kur'ân'ı öğ­renen ve öğretenlerdir."Hadis-i Peygamberfsine mazhar olabilirsem, kendimi mutlulukların en yücesine ermiş olacağımı addederim.
 
Ey Dost! Tek amacım din kardeşlerime hizmet etmek ve yardımcı olabilmek bahtiyarlığına ulaşmaktır. Tevfik ve hidâyet, muvaffakiyet ve başarı Cenâb-ı Hakk'ın lütuf ve yardımıyladır. 
( Tavaslı Yayınları Surelerin Fazileti, Yusuf Tavaslı, tavaslı yayıncılık surelerin fazileti, kuran surelerinin fazileti, surelerin esrarı , kuran okumanın fazilet ve sevabı , peygamberimizin dilinden surelerin fazileti )
 
  
 
 
Tavaslı Yayınları Yusuf Tavaslı Surelerin Fazileti adlı kitabı nı incele diniz. 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789758131150
MarkaTavaslı Yayınları
Stok DurumuVar
9789758131150
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.