• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Bu TAM KAPANMA SÜRECİNDE ürün sevkiyatımız devam edecektir. Kargo Çalışmaktadır.

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Kurandan Mesajlar

   Kurandan Mesajlar
   Kurandan Mesajlar
   Kurandan Mesajlar
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Fiyat:
   35,00 TL
   İndirimli Fiyat (%25,7) :
   26,00 TL
   Kazancınız 9,00 TL
   5.0 1
   26.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   1. Hamur, 2 Cilt Takım, 1.340 Sayfa
   100,00 TL
   KDV Dahil 67,00 TL
   %33
   Ciltli, 1.Hamur, 690 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 35,00 TL
   %46,2
   Sarı Şamua Kağıt, Ciltli, Bilgisayarlı
   45,00 TL
   KDV Dahil 33,00 TL
   %26,7

   Kitap             Kurandan Mesajlar  
   Yazar            Doç. Dr. İsmail Karagöz
   Yayınevi        Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları
   Kağıt  Cilt       2.Hamur, Citli, Kalın Cilt
   Sayfa  Ebat    560 Sayfa - 17x24
   Yayın Yılı        2014   Diyanet Vakfı Yayınları Kurandan Mesajlar kitabını incelemektesiniz.
   Doç. Dr. İsmail Karagöz Kuran'dan Mesajlar kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   ÖNSÖZ

   Yüce Allah; yerleri, gökleri, yerde ve göklerde bulunan bütün varlık­ları yarattıktan sonra, yeryüzünde halife olmak üzere ilk insan Âdem'i ve eşi Havva'yı yaratmış, bu ikisinin evlilikleri ile insan cinsinin devamını sağlamıştır.

   İnsanları, varlıkların en değerlisi, en itibarlısı ve en üstünü yapmış, yerde ve göklerde ve bu ikisi içinde bulunan her şeyi onların hizmetine sunmuştur. Bu üstün varlığa akıl, muhakeme, düşünme, okuma, yazma, anlama gibi birçok yetenek vermiş, peygamber ve kitaplar ile ona reh­berlik etmiştir. Buna mukabil imtihan etmek üzere onu irade sahibi yapmış böylece ona; iradesini hayır veya şer, iyi veya kötü, doğru veya yanlış, hak veya batıl yönde kullanabilme imkânı sağlamıştır. Bu özgür­lük içinde aklını ve iradesini iyi veya kötü yönde kullanarak, iman ve güzel ameller veya inkâr ve isyan ile yaşam ve ölüm sınavını kazananlar da kaybedenler de olmuştur ve bundan sonra da olacaktır.

   Dünya sınavında başarı veya başarısızlık, insanın ancak aklını iyi yolda kullanmasına, Kur'ân ve Sünnete uyabilmesine bağlıdır. İnsan, aklını kullanmadan Kur'ân'ın rehberliğinden yararlanamaz. Hz. Pey­gamberin Sünnetine müracaat etmeden de Kur'ân'ı tam anlayıp uygulayamaya koyamaz. Bu itibarla İslam'ın bu iki temel kaynağını iyi an­lamak ve hükümlerini uygulamaya koymak gerekir. Yüce Allah, Kur'ân'ın iyi anlaşılmasını, kendisine ve Peygamberine itaat edilmesini istemektedir.

   Her biri Diyanet Aylık veya Avrupa Aylık Dergide yayınlanmış 52 makaleden oluşan elinizdeki eser; dünya sınavını kazanabilmek için bize rehber olarak gönderilen Allah kelâmı Kur'ân'ı anlamaya yönelik bir gayretin sonucu ortaya çıkmıştır.

   Kur'ân, insanlara gönderilmiştir, onu anlayacak ve hükümlerini uy­gulayacak olanlar da insanlardır. Kur'ân'ı anlamanın ön şartı aklı kul­lanmak, Kur'ân'ın Allah sözü olduğunu, anlaşılsın, öğüt alınsın ve hü­kümleri uygulansın diye gönderildiğini kabul etmek ve Hz. Peygamberin Kur'ân'ı "açıklama"sından yararlanmak ve bu konuda gereken çabayı göstermek gerekir. Biz de böyle yapmaya çalıştık.

   Konular işlenirken ayetin ayet ve hadisle yorumuna öncelik verdik. Kur'ân'ı anlama ve anlatma çabasının birer ürünü olan tefsir kitapların­dan yararlandık. Yararlandığımız tefsirlerin başında Taberî'nin, el-Câmiu'l-Beyân An Te'vîli Âyi'l-Kur'ân; Kurtubî'nin, el-Câmi' Li Ahkâm'il-Kur'ân; Beydâvî'nin Envâru't-Tenzîl ve Esrâru't-Te'vîl; Hâzin'in, Lübâbü't-Te'vîl fî Meânî't-Tenzîl; Nesefî'nin Medâriku't-Tenzîl ve Hakâiku't-Te'vîl; Hamdi Yazır'ın, Hak Dîni Kur'ân Dili gelmektedir. Ha­disler çoğunlukla Buhâri ve Müslim'in el-Câmiu's-Sahîh, Ebû Davûd, Tirmizî, Nesâî ve İbn Mâce'nin es-Sünen adlı eserlerinden alınmıştır.
   Başarı, ancak Allah'ın yardımı ile mümkündür.


   Doç. Dr. İsmail KARAGÖZ
   12.12.2011 Etlik-ANKARA    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789753897471
   MarkaDiyanet Vakfı Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789753897471
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.