• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Kuranı Kerim Satır Arası Kelime Meali

   Kuranı Kerim Satır Arası Kelime Meali
   Kuranı Kerim Satır Arası Kelime Meali
   Görsel 1
   Görsel 2
   Fiyat:
   45,00 TL
   İndirimli Fiyat (%28,9) :
   32,00 TL
   Kazancınız 13,00 TL
   32.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Şamua, Lüks Ciltli, 639 sayfa, Mühürlü
   75,00 TL
   38,00 TL
   %49,3
   Cami Boy, Şamua, Latince Okunuşlu, Türkçesi
   70,70 TL
   41,00 TL
   %42
   Orta, Şamua, 624 Sayfa, Latince Kelime Okunuşlu
   45,00 TL
   29,00 TL
   %35,6
               Stoktan Kargo 

   Kitap                Satır Arası Kur'an-ı Kerim Kelime Meali
   Yazar               Elmalılı Hamdi Yazır
   Sadeleştiren    Mustafa Özel
   Yayınevi           Seda Yayınları
   Kağıt - Cilt        Lüks kuşe kağıt ( parlak yağlı kağıt ), Sert lüks cilt -  5 Renk
   Sayfa - Ebat     624 sayfa - 17x24 cm - Orta boy 
   Yayın Yılı          2013 - Kolay okunan bilgisayarlı hat  - ofset baskı
   ISBN                9789944929554    
   Ürün KOD        048


   Seda Yayınları Elmalılı Hamdi Yazır tarafından Meali yazılan Satır Arası Kur'an-ı Kerim Kelime Meali adlı kelime mealli kur’an kitabı nı incelemektesiniz.
   Orta 
   boy, Satır Arası Kur'anı Kerim Kelime Meali kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    

                Sunuş
    
   Yüce Allah'ın adıyla.
    
   Her türlü övgü, saygı, ibadet yalnızca Onun hakkıdır.
    
   Elçisi, habercisi, rehberimiz Muhammed Mustafa'ya selam olsun!
    
   Getirdiği kitabı bizlere ulaştıran, açıklayan, anlatan, öğreten bilginlerimize, hocalarımıza Rabbimizin katından rahmet yağsın.
    
   Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın Hak Dini Kur'an Dili tefsirinde yer alan meal bölümünü kelime merkezli, Arapça ve Türkçe kelimeleri karşılıklı renklendirerek okuyuculara, hangi Türkçe kelimenin, hangi Arapça kelimeyi karşıladığını göstererek hazırladık. Bununla, okuyucunun Kurân-ı Kerim'in anlam dünyasına daha yakından bakmasına yardımcı olmayı amaçladık.
    
   Yöntem gereği, metne bağlı kaldık. Elmalılı'nın bazen Arapça cümle yapısına göre meal yaptığı ayetleri, Türkçe cümle yapısına göre anlamlandırdık. Müfessir, kelimelere çok güzel Türkçe karşılıklar verirken, bazen de Arapça kelimeyi mealde olduğu gibi bırakmıştır. Bu durumlar, az değildir. Biz, bunların Türkçe karşılıklarını verdik. Elmalılı'nın kendi zamanında kullanılıp da günümüzde kullanılmayan kelime ve deyimleri, bugünün kullanımına uygun hale getirdik. Anlam bütünlüğünden dolayı bazen birden fazla ayet, birleştirilerek sadeleştirildi. Ayrıca Allah'ın isimlerini, zamirlerin ilk harflerini büyük harfle yazdık. Bazen dipnotlarda, ayet veya kelimelerin açıklamasını yaptık. Müfessirin metne bağlılığından dolayı, kimi durumlarda kendisinin verdiği anlam, yetersiz kaldığı için parantez içinde ilaveler yaptık. Bazen müfessirin meal kısmında verdiği anlamı değil de, tefsir kısmında verdiği anlamı tercih ettik. Hem meal, hem de tefsir bölümünde anlamı açık  olmayan  yerlerin  açıklamasında,   Celâleyn  tefsirinden  yararlandık.
    
   Bunlara ek olarak, kelimelerin sözlük anlamını değil, müfessirin verdiği anlamı verdik. Elmalılı, kimi zaman metne çok bağlı kalırken, kimi zaman da çok rahat anlam verebilmektedir. Müfessir zaman zaman ayetleri meâlen genişçe anlamlandırmaktadır. Biz bu tür durumlarda, anlamı güçlendiren kelimeleri renklendirmeden siyah olarak bıraktık. Çok az yerde mealde karşılığı olmayan sözcükleri, ayet metninde renklendirmedik. Uzun ayetlerde, uzun ayet cümlelerinde çok fazla renk kullanmak zorunda kaldık. Bu durum, kimi renklerin silik kalmasına yol açtı. Okuyucuların bunu mazur görmelerini istirham ediyoruz. Elmalılı bazen fiile isim, bazen de isme fiil anlamı vermiştir. Kimi yerde zamir yerine isim, kimi yerde de isim yerine zamir kullanmıştır. Biz bunlara bağlı kalmaya çalıştık. Kelimeleri birebir karşılama yolunu tercih etmedik.
    
   Örneğin edatları, ism-i mevsûlleri (ilgi zamirlerini), bazen zaman zarflarım, ilgili olduğu kelimeyle birlikte verdik. İsim ve sıfat tamlamalarını bütün olarak karşılamayı uygun gördük. Müfessirin birkaç kelimeye toplu anlam verdiği yerlerde, biz de kendisini aynen izledik ve bunları bir bütün olarak renklendirdik. Meal kısmında cümle bittiğinde, genellikle ayet metninde ilk renge geri döndük. Ayet metninde başlangıç rengi olarak kırmızıyı seçtik.
    
   Bu çalışma sırasında kendilerine neredeyse hiç zaman ayıramadığım eşime, çocuklarıma teşekkür ediyorum. Anlayışları olmasaydı, bu çalışmanın ortaya çıkması daha uzun zaman alacaktı.
    
   Müfessirimiz Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır 'a ve diğer âlimlerimize Yüce Allah'tan rahmet ve mağfiret dileriz. Gösterdiğimiz onca dikkat ve özene rağmen gözden kaçan noktaların düzeltilmesi bakımından meal imiz, okuyucularımızın katkısına açıktır. Ancak Allah'a sığınır, ancak Ondan yardım dileriz. ( Okuması Çok Kolay Bilgisayar Hattı, satır arası Elmalılı kuranı kerim,  ota boy seda yayınları kuranı kerim kelime meali, elmalılı kuranı kerim ve kelime meali , kolay okunuşlu , Elmalı'lı Hamdi Yazır Meali, kelime mealli kuran, orta boy satır arası kelime meal, satır arası meal  )

    
   Mustafa Özel
   31 Ağustos 2007 İstanbul   Seda Yayınları, Elmalılı Hamdi Yazır tarafından Meali yazılan Orta Boy Satır Arası Kuranı Kerim Kelime Meali adlı kelime mealli kuran kitabı nı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944929554
   MarkaSeda Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789944929554

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.