• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Kutsal İklimde Dua

   Fiyat:
   4,00 TL
   İndirimli Fiyat (%12,5) :
   3,50 TL
   Kazancınız 0,50 TL
   Aynı Gün Kargo
          Stoktan Kargo
    
   Kitap              Kutsal İklimde Dua    
   Hazırlayan      Prof. Dr. Bünyamin Erul - Dr.Ekrem Keleş           
   Yayınevi         Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları       
   Etiket Fiyatı   4.00 TL
   Kağıt - Cilt     Şamua kağıt, Plastik Ciltli, Dikişli
   Sayfa - Ebat  208 sayfa, 10,5x16,5 cm
   Yayın Yılı       2012
   ISBN             9789751936035

    
    
   Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları Kutsal İklimde Dua kitabını incelemektesiniz.
   Diyanet yayınları kutsal iklimde dua kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

     
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
    
             ÖN SÖZ
     
   İslâm'ın temel ibadetlerinden biri olan Hac, duanın bütün unsurlarını bünyesinde toplamak­tadır. Neredeyse haccın her bir ânında, her bir mekanında duaya yer verilmiştir. Hac-dua iliş­kisi son derece kuvvetli olduğu içindir ki, bu mübarek vazifeyi yapacak kardeşlerimize bu hu­susta yardımcı olacağı düşüncesiyle işbu kitap­çık hazırlanmıştır.
    
   Bu kitapçıkta yer alan duaların çoğu, Kur'an-ı Kerim ile hadis-i şeriflerden ve bazı selef âlim­lerin dualarından derlenmiştir.
    
   Ayetlerden derlediğimiz dualar, genellikle çeşitli peygamberlerin yaptığı ilim, iman, hik­met ve basiret dolu bereketli dualardır. Farklı su­relerde yer alan bu dua ayetlerini -üslup ve konu bütünlüğünü de dikkate alarak- bir araya getir­meye çalıştık. Bu dualar bize Rabbimizin va­hiyle öğrettiği dualar olduğu için, hem daha muhtevalı, hem de daha tesirlidir. Dolayısıyla bu dualara devam edilmesinin daha isabetli ve yararlı olacağı kanaatindeyiz.
    
   Yine âlemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Sevgili Peygamberimizin yapmış olduğu dualarla Allah'a yakarmak, Yüce Yaratıcıdan O'nun istediğini O'nun kelimeleriyle dilemek elbette yakarışa ayrı bir zevk, farklı bir renk ka­tacaktır. Her yönüyle örneğimiz ve rehberimiz olan Hz. Peygamber'in rahmet dolu yüreğinden coşan niyazların, mübarek dudaklarından dökü­len duaların ne denli mana yüklü ve de hikmetli olduğu malumdur. Bu duaların, bize nasıl dua etmemizin ve duada neler istememizin uygun olacağını öğretmek üzere söylendiğini göz önüne aldığımız takdirde, önemi bir kat daha artmaktadır.
    
   Sonra sahabe ve seleften gelen ve nice âşık­lardan, yanık gönüllerden yankılanan her keli­mesi aşk, sevgi, saygı ve gözyaşı dolu dualardan da yararlanılmalıdır. Bu yakarışlara, ilim, zühd, takva ve irfan sahibi yüzlerce Allah dostunun, farklı zaman ve mekanlarda dile getirdikleri his­siyatı, Mevla ile kurdukları irtibatları yansımış­tır.
    
   Bu kitapçıkta yer alan dualar yalnızca örnek olmak üzere zikredilmiştir. Bu duaların okun­masının hiçbir zorunluluğu yoktur. Arzu eden bu hazır dualardan yararlanabileceği gibi, önceden bildiği ve devam etmekte olduğu güzel duaları da okuyabilir. Arapça okumayı bilmediği için ki­tapta yer alan duaların Arapçalarını telaffuz ede­meyen veya telaffuzda güçlük çekenler, okumak istedikleri duanın Türkçe'sini okuyabilirler. Ya da anlamını göz önüne alarak bunu kendi ifade­leriyle dile getirerek dua ederler.
    
   Esasen kişinin Yüce Yaratıcıya içini açıp ya­karmasında en güzel yol, kişinin içinden geldiği gibi dua etmesidir. Mutlaka birtakım dua kalıp­larının söylenmesi şart değildir. Ayrıca duanın Arapça olması da gerekmez. Herkesin kendi di­liyle Cenab-ı Hak'tan ne istediğini bilerek dua etmesi daha güzeldir.
    
   Dua yaparken, belli bir kitaptan birtakım dua cümlelerini okuma çabası, tam bir iç huzuruyla Cenab-ı Hakk'a yönelmeyi engellememelidir. Bunun yerine, dileklerin gönülden geldiği gibi, dilinin döndüğü kadar ama sevgi ve tazim duy­gulan içinde dua olarak arz edilmesi daha güzel olur. Kitaba bakarak tavaf etmek yerine, Ka­be'yi seyrederek tavaf etmek belki daha bir an­lamlı olacaktır.
    
   İbadetlerin şeklî unsurlarına can veren, onları anlamlı kılan hiç şüphesiz huşudur. Yani gönül­den bir bağlılık, içtenlik, severek ve zevk alarak yöneliştir. Böyle olmadığı zaman, ibadetler ruh­suz ceset gibi kalır. Aşkla yapılmayan ameller, yapay çiçekler gibidir. Belki görüntü çok güzel­dir. Şekiller ve kalıplar tamamdır. Şekilde pek bir eksiklik görülmez. Ama onda gülü gül yapan, ona hayatiyet veren, koku ve canlılık sağlayan öz bulunmamaktadır. Duada da önemli olan içtenliktir.
    
   Yüce Rabbimizden niyazımız, o mübarek ik­limde yapılan ve yapılacak bütün duaların kabul görmesi, kutsal iklimdeki yakarışların yankı bul­ması ve sonuçta Müslümanların, İslâm âleminin ve bütün beşeriyyetin mutlu olmasıdır.
    
   Yüce Allah, yolumuzu, kalbimizi aydınlatsın. Bizi, terk ettiğimiz kusur ve eksikliklerimize geri dönmekten korusun. Bizlere ve bütün in­sanlığa aydınlık bir gelecek nasip etsin. Rabbi-miz haccımızı makbul eylesin, gayretimizi karşılıksız bırakmasın, günahlarımızı bağışlasın!
    
   Rabbimiz! Bize dünyada ve ahirette iyilik ver, bizi cehennem azabından koru, iyilerle bir­likte cennete koy, hidayete erdikten sonra kalp­lerimizi kaydırma; annemizi, babamızı ve bütün Müslümanları bağışla! Ülkemizi, cennet vatanı­mızı her türlü kötülükten koru. Milletimizin dir­lik ve düzenini daim eyle. Sen dualara karşılık verensin, duaları kabul edensin. ( Kutsal İklimde Dua, Diyanet yayınları hac ve umre duaları, hac umre dua kitabı, Prof. Dr. Bünyamin Erul, Dr.Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, Mekke medine duaları, umre duaları, hac duaları )
    
   Diyanet İşleri Başkanlığı
    
   İÇİNDEKİLER
    
    
    
   İÇİNDEKİLER         
   ÖN SÖZ
   GİRİŞ
   Duanın Anlamı ve Önemi
   Duada Şekil ve Âdâb         
   Duada Zaman ve Mekan  
   Duada Kişinin İç Dünyası 
   KUTSAL İKLİMDE YAKARIŞLAR YOLCULUK         
   Yola Çıkarken
   Vasıtaya Binerken
   İHRAMA GİRERKEN VE İHRAMLI İKEN OKUNACAK ZİKİRLER
   Telbiye          
   Tekbir
   Tehlil
   Teşbih          
   Salavat-ı Şerife       
    
   MEKKE'YE GİRİŞTE / HAREM BÖLGESİNE VARINCA
              
   Mescide Girerken   
   Kabe'yi Görünce     
   Zemzem İçerken     
   Mescitten Çıkarken            
    
   TAVAF
   Tavafın Şavtlan      
   Tavaf Namazından Soma 
    
   SA'Y  
   Sa'yden Soma Merve'de   
    
   ARAFAT      
   Arafat'a Çıkarken    
   Mina'dan Arafat'a Hareket Edince
   Arafat Duaları          
   Arafat'tan Müzdelife'ye İnerken
              
   MÜZDELİFE VAKFESİNDE MİNA'DA  
   Cemerata Taş Atarken      
   Kurban Keserken   
   S açlarını Tıraş Ederken   
   İhramdan Çıktıktan Sonra
   Teşrik Günlerinde Mina'da
    
   VEDA TAVAFINDAN SONRA MEDİNE
   Rasulullah'ın Kabrini Ziyaret        
   Hz. Ebu Bekir'e Selam      
   Hz. Ömer'e Selam  
    
    
   Uhut Şehitleri, Bakî' Mezarlığı ve
   Diğer Mezarlıkları Ziyaret  
   Mescid-i Nebevî'de Okunabilecek
   Dua   
   Mescid-i Nebevî' den Ayrılırken
              
   11. NİYETLER        
   Niyet Hakkında Kısa Açıklama    
    
   BİTİRİRKEN

    
    
    
    
   Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları Kutsal İklimde Dua kitabını incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789751936035
   MarkaDiyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789751936035
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.