Maksud Mefhumu ve İlaller ( Türkçe - Arapça )

Fiyat:
180,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap              Maksud Mefhumu ve İlaller ( Türkçe - Arapça )
Yazar             Mikâil Adıgüzel
Yayınevi        Yasin Yayıncılık
Kağıt  Cilt      Sarı Şamua - Karton Kapak
Sayfa Ebat    304 sayfa - 17x24 cm


                               

Mikâil Adıgüzel tercümesiyle Maksud Mefhumu ve İlaller adlı kitabını incelemektesiniz.
Yasin Yayınevi Maksud Mefhumu ve İlaller adlı kitap hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


Tercümesini yapmış olduğumuz maksud kitabı, Arapça ilmi tahsilinde, sarf ilmi hakkında, okunup hıfz edilmesi gereken kitaplar arasındadır.

Bu eserden Kur'an Kursu talebeleri, İmam Hatip tale­beleri faydalanacağı gibi, talebe olmayıpta meraklı olan kardeşlerimiz, bizim daha önde tercüme ettiğimiz, emsile ve bina tercümelerini okuyarak bu kitaptan da rahatlıkla faydalanabileceklerini ümit eder, Allah'ü Teâlâ'dan muvaffakiyetler dileriz.

Saygılarımızla


MUKADDİME

Bütün hamdler, bizleri yoktan var edip varlığından haberdar ederek iman şerefiyle müşerref kılan, Alalh'ü tealâ hazretlerine olsun.

Salat ve selam insanların en güzidesi olan Allah'ü tealânın habibi nebisi, rasülü ekrem Muhammed Mustafa (s.a.v) ve onun âl ve eshabı üzerine olsun.

Emsile ve bina kitabının tercümelerini bitirdikten sonra maksut kitabının tercümesinide Allah'ü tealânın yardımı ile bitirdik. Bina kitabını tercüme ederken izlediğimiz uslübu maksut tercemesindede sürdürdük, ayrıca metne kelime kelime mana verirken dağılan konuları, toplu mana vererek, metnin anlatmak istediği hususu özetledik. İlâller hususunda başka bir kitaba ihtiyaç duyulmasın diye maksut kitabındaki mutel, muzaaf, mehmüz olan her bir fiilin ilâlini, kaidelerini vererek açık ve anlaşılır bir şekilde yapmaya çalıştık.

Bu tercümeden istifade eden kardeşlerimizden dualarını talep eder, ilim yolunda onlar için Allah'ü tealâdan muvaffakiyetler dileriz.

Bu maksut kitabını kendisinden ders olarak okuduğum üstadıma şükranlarımı sunar, Allah'ü tealâdan kendi yolunda arzuladıkları şeylere muvaffak kılmasını niyaz eder, dünya ve ahiret saa­detleri dilerim...


Mikâil ADIGÜZEL
Nisan 1998


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054184231
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786054184231
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.