Mevızai Hasene Tercümesi

Fiyat:
190,00 TL
İndirimli Fiyat (%37,9) :
118,00 TL
Kazancınız 72,00 TL
33,04 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo
Kitap              Mevızai Hasene Tercümesi
Yazar             Seyyid Abdülehad Nuri
Tercüme         Mehmet Can
Yayınevi         Osmanlı Yayınevi
Kağıt - Cilt      1.Hamur  - Karton Kapak Cilt
Sayfa - Ebat   565 sayfa - 14,5x20,50 cm
Yayın Yılı        2019


Osmanlı Yayınları, Seyyid Abdülehad Nuri tarafından yazılan Mevızai Hasene Tercümesi adlı kitabı incelemektesiniz.
Mevizei Hasene Tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

            Mütercimin Önsözü
 
Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamdolsun. Bütün alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’ya, Ali’nin ve Eshabının tamamına salat ve selam olsun.
 
Kıymetli Okuyucular! Evvela özet olarak “ Mevızaı Hasene ” nin  müellifini size takdim etmek istiyorum: Künyesi; Es-Seyyid Abdulehad En-Nuri El- Müfti El Hanefi En-Nakşibendi  El-Konevi dir. Bu muhterem zat, Aksaray’ın Eşkil Köyü’nde dünyaya geldi. İlk tahsilini köyünde yaptıktan sonra, Aksaray’a gitti. Orada zamanın meşhur alimlerinden Hacı İbrahim Efendi’nin derslerine devam etti. Ve O’ndan icazet aldı. Daha sonra tahsilini ilerletmek için Hadim’i geçti. Hadimizade Nu’man Efendi’den bazı fen ilimlerini tahsil ederek bir icezet de ondan aldı. Sonra Konya’da Nakiboğlu Medresesine  Müderris tayin edildi. Bir çok talebe yetiştirdi. Talebelerin çoğu müderris ve müftü oldu. Bir süre Konya müftülüğü ve Sultan Selim Camii’nde vaizlik yaptı. Zamanın uleması arasında “Darül Hilafe Müderrisi” diye meşhur oldu. Nakşibendi meşrepli olan bu kıymetli alim hicri 1264, miladi 1848 de Konya’da Hakkın rahmetine kavuşmuştur.
 
Müellif,  “Mev’ıza-ı Hasene” kitabını İslam alimleri Rahmetullahi Teala Aleyhim Ecmainin kıymetli eserlerinden  derlemiştir. Her mevzunun sonuna, aldığı kitabın ismini koymuş, kendinden bir şey yazmamıştır. “Mev’ızaı Hasene”  Osmanlılar zamanında defalarca Arapça olarak basılmıştır.  Müellif Ehl-i sünnet itikadı üzere olmanın lüzumunu ehemmiyetle durmaktadır. Ehli Sünnet itikadı üzere bulunmak pek büyük bir nimettir. Allahu Teala Azze ve Celle bütün Müslümanları bu yolda bulundursun. Ve bu itikad üzere ruhumuzu teslim etmeyi nasip eylesin. Amin.
 
Biz “ Mevıza-ı Hasene ” yi  tercüme ederken çok titiz davrandık. Herkesin anlayabileceği bir dil kullandık ve aslına sadık kaldık. Lüzum görülen yerlerde parantez içinde bazı açıklamalarda bulunduk. Ayeti Kerime ve Hadis-i Şerifleri siyah yaptık. Tefsir ve açıklama mahiyetindeki Ayeti Kerime veya Hadis-i şerifleri ise yine siyah yaptık. Kitabın bütün başlıklarını aynen aldık. Bazı mühim tabirleri aynen alıp, siz sayın oku yucularımızın dikkatini çekmek için tırnak içinde verdik. Ağdalı bir lisan  kullanmadığımız gibi, uydurukça kelimelerden de mümkün mertebe kaçındık. 
 
Mehmet   CAN    
İSTANBUL  
1994

              Müellifin Önsözü
 
 Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla.
 
Alemlerin Rabbi olan Allaha Hamdolsun. Bütün alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimize, âline ve her biri müminlerin birer mürşidi kamilleri muhasebesinde olan eshabına  selatu selam olsun.
          
Manevi sermayesi az ve kusurları çok olan, Es-Seyyid Abdulehad En-Nuri El-Müfti El-Hanefi En-Nakşibendi El-Konevi diyor ki: Bin ara Allahu Teala’nın,  “ işlediklerini ve eserlerini yazan biziz” (Yasin 12) kavli şerifini, şu kısa ve zayıf aklımla düşünüce bende, bir eser hazırlama arzusu hasıl oldu. Binaenaleyh Tefsir, Hadis ve muteber vaaz kitaplarından ayeti kerime, hadis-i şerif  ve menkıbelerden, sohbet şeklinde bir vaaz kitabı derlemeye ve derleyeceğim her bilginin kaynağını yazmağa kara verdim. Kanatim şu ki, insanların ilim ehlinden istedikleri tek şey vaaz ve nasihattir. İlim ehlinin de, böyle, aralarında yakın ilgi bulunan Ayeti Kerime, Hadis-i Şerif vi gerçek kıssalarla bezenmiş ve hoş bir şekilde tertip edilmiş, güzel bir vaaz kitabına ihtiyaçları vardır. Mevizei hasene sohbet
 
Bu kararımı bazı iyi niyetli yakın dostlarıma açtım. Onlarda hüznü zan edip beni, bu işe ehil görünce, Alim ve Kerim olan Allah’ın yardımına sığınarak kararımı uygulamaya koydum. Hükümdarların hükümdarı olan Yüce Mevla’nın inayeti ile düşündüğümü gerçekleştirdim ve zamanın gençlerinin, kırmızı güllere olan rağbeti gibi kitabım ilim ehli kardeşlerimin arasında rağbet kazandı.
 
 Kitabıma “ El Mevizetül Hasene ”  ismini koydum. Mutlak mülk sahibi, lütfü keremi sonsuz ve her şey den haberdar olan Rabbimden ümit ederim ki, kitabımı benden güzel bir eser olarak kabul eder, yüce rızasını kazanma güzel cennetine girmeme, Habibi Muhammed Mustafa (sav) in, takva ehli olan ehli beytinin ve gerçek akıl sahipleri olan ashabının şefaatine nail olmama vesile olur. Zira Hadis-i Şerifte: “Mü’minlerin güzel gördükleri şey Allah’ın indinde de güzeldir” buyrulmuştur. Beni hayır ve rahmet ile ananları, Allahu Teala’da hayır, rahmet ve rızası ile yadetsin. Rabbim benim amellerimi de, onların amellerini de kabul buyursun.
 
Kafirler için elem verici bir azap hazırlayan, mü’minlere güzel bir mükafat va’deden rahman, Kur’an-ı Kerim’de, “ Kim Allah’a ve Peygamberine itaat ederse, şüphesiz büyük bir bir kurtuşa ermiş olur” ‘(Ahzab 71) diye buyuran Rahim Allah’ın adıyla. ( Mevızai Hasene Tercümesi, Seyyid Abdülehad Nuri, osmanlı yayın, meviza-i hasene vaaz kitabı, Mevizei Hasene, tercümesi, Mevizei Hasene Tercümesi Abdülehad Nuri, meizei hasene, meviza-i hasene sohbet kitabı, mevizei hasene, fatih yayınevi )
Osmanlı Yayınları, Seyyid Abdülehad Nuri tarafından yazılan Mevızai Hasene Tercümesi adlı sohbet vaaz kitabı nı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok KoduOsm Mev Hasen
MarkaOsmanlı Yayınevi
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.