• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Müslüman Kardeşlerimize Öğütler

   Müslüman Kardeşlerimize Öğütler
   Müslüman Kardeşlerimize Öğütler
   Müslüman Kardeşlerimize Öğütler
   Müslüman Kardeşlerimize Öğütler
   Müslüman Kardeşlerimize Öğütler
   Müslüman Kardeşlerimize Öğütler
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Görsel 6
   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%47,7) :
   34,00 TL
   Kazancınız 31,00 TL
   34.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              Müslüman Kardeşlerimize Öğütler
   Yazar             Ragıp Güzel ( Emekli müftü )
   Yayınevi         Çelik Yayınları    
   Kağıt  Cilt       2.Hamur kağıt, Ciltli
   Sayfa  Ebat    571 sayfa, 17.5x24.5 cm
   Yayın Yılı        2003

       

    
   Çelik Yayınları Müslüman Kardeşlerimize Öğütler kitabını incelemektesiniz.   
   Ragıp Güzel Müslüman Kardeşlerimize Öğütler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   İlim ve kudret, gerçek olgunluk vasıflarındandır. Mal ve makam ise böyle değildir. Nice makam sahipleri ve nice zenginler vardır ki olgunluğa erişememiş, çocukluktan kendilerini kurtaramamışlardır. İlim ve kudreti insandan koparıp almak mümkün değildir. Mal ve makam ise bir anda elden çıkabilir. İnsan maldan da makamdan da mahrum kalabilir. Bunun için ilim insanı, insan da ancak malını korumaya çalışmaktadır.

   'Ümmetimde iki sınıf vardır ki, onlar iyi olurlarsa bütün insanlar iyi olur. Kötü olurlarsa bütün insanlar kötü olurlar. Onlar, âmirlerle, âlimlerdir.'


   ÖNSÖZ

   "Tek dostum kitaplarım.
   Tek düşmanım câhil dostlarım" diyen tarihçi Diderot okumanın ve öğrenmenin insan için ne derece önemli olduğunu ifade etmiştir.
   Şimdi kitaplar çok. Yayınlanan sayısız eserler var. Her konuda, her yaşa hitâbeden binlerce kitabı bulmak mümkün. Her dilde her ebatta yayınlanmış kitaplar dostlarını beklemektedir. Emerson'un dediği gibi:

   "Doğa ve kitaplar, onları görebilen gözlere aittir."

   Kitapları görebilenler, dost olarak yanından eksik etmeyenler okumanın tadına eren talihli insanlardır. Çünkü okumak ve öğrenmek hayata yön veren bir meziyettir.

   1955 yıllarında ben iyi bir dinleyici idim. On yaşlarında iken rahmetli babamın gaz lâmbası ışığında okuduğu kitapları zevkle dinlerdim, o yıllarda oyalayıcı, vakit öldürücü televizyon programları da yoktu. Bazı meraklı âilelerde olduğu gibi bizim evde hemen her akşam kitap okunurdu. O günün şartlarında Mızraklı İlmihal, Peygamberler Tarihi, Kerem ile Aslı ve Nasreddin Hoca hikâyeleri evin büyüğü tarafından okunur çocuklar da dinlerdi.

   İşte on yaşımdan itibaren başladığım dinleme alışkanlığımı okuma takip etti. Ve bir gün okumadığım veya yazamadığım zaman huzurum kaçmaktadır.

   Osmanlı saraylarında padişahın ve ileri gelenlerin huzurunda 
   kitaplar okunurdu. Bunlara "Huzur dersleri" denirdi. Hem öğrenme ve hem de sohbet havası içinde geçen bu derslerden gençler ve çocuklar güzel eğitim alırlardı.
    
   Neden evlerimiz bizim sarayımız olmasın?

   Niçin bizler çocuklarımıza o güzel âdeti aşılamayalım?
   Her çeşit eserler mevcut iken, her konuda yazılan kitaplar var iken böyle bir nimetten istifade etmemek çok büyük bir kayıptır.

   Elinizde bulunan " Müslüman Kardeşlerimize Öğütler " böyle bir alışkanlık için istifade edilecek güzel bir fırsattır. Her insanın anlıyabileceği şekilde hazırladığım bu eser, kitaplığınızda durdukça okumaya ve sohbete vesile olacaktır.

   Bu eser meydana gelinceye kadar nasıl gayretler gösterildiği, ne emekler sarfedildiği dikkate alınacak olursa okuyucuların ne derece talihli oldukları ortaya çıkar. Yılların birikimi, yüzlerce kitapların didik didik edilerek araştırmalar yapılması, en iyiyi ve en güzeline ulaşmak için çalışılması, bu satırları okuyan gözlerin boş yere yorulmaması içindir.

   Doyurucu bir eser meydana getirebilmek için hiç bir fedâkârlıktan kaçınmamak bir yazar için en önde gelen vazifedir. Bunda başarılı olunmanın ifâdesini bizler,

   -"Allah râzı olsun. Faydalanıyoruz" sözlerinden daha iyi anlamaktayız. Önemli olan da bu değil mi?

   İnsanlara faydalı olarak anılmak güzel bir ünvandır. Allah, rızâsına uygun olarak yapılan her işin karşılığını vermektedir. Bu karşılık, yazarına verildiği gibi okuyucusuna da belki daha fazla olacaktır.

   Konuları, dar bir çerçevede kalmamak için geniş olarak ele aldım. İstedim ki bu eserler hem ilim erbâbına hem de halkımıza hitap etsin. Faydalanma alanı geniş olsun diye. sadece klâsik usûle bağlı kalmayarak, doğudan ve batıdan güzel sözlere de yer verdim. Hele kutsiyyetinden iftihar ettiğim ehl-i tarik ülemâsının menkıbelerini zevk ve heyecanla aktardım. İnanıyorum ki, mâneviyât irfanından,
    
   tarikat deryasından bahsedilmeyen eserler çok hatif kalmakta, gönüllere hitâbı zorlaşmaktadır. Mânâ erlerinin, gönül sultanlarının o derin anlamlı sözleri, kalplere en güzel işlemektedir.

   Toplumun büyük bir alanına hitap edecek şekilde hazırladığım bu eser, kürsülerde vaazlara, evlerde sohbetlere ve konferanslara da kaynak teşkil edecektir.

   Faydalı olabildiysem bu benim için güzel bir vesile-i duâdır. Şâirimizin dediği gibi:

   "Minnet Hüdâ'ya devlet-i dünya fena bulur
   Bâki kalır sâhife-i âlemde adımız."

   Ragıp GÜZEL
   Küçücek
   06.06.2001
    
    

   İçindekiler

   Âlimler Ve Âmirler
   Azim Ve Sebat  
   Dini Eğlenceye Alanlar
   Fikir Danışmak  
   Günahtan Kaçmak     
   Hakka Teslimiyet        
   Haset        
   Haya
   Irkçılık       
   İnanmak   
   Kibir          
   Kolaylık    
   Muhabbet 
   Müsamaha
   Öfke
   Ölüm Gelecektir
   Para Hırsı          
   Peygamberimizden Öğrendik       
   Sabırlı Olmak     
   Sadâkat    
   Seçkin Kullar     
   Tebliğ       
   Vatan Sevgisi    
   Zulme Karşı Olmak     
      
   Çelik Yayınevi Ragıp Müslüman Kardeşlerimize Öğütler kitabı nı incele diniz. 
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9799756457190
   MarkaÇelik Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9799756457190
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.