Neden Kuranı Kerim Hedef ?

Fiyat:
90,00 TL
İndirimli Fiyat (%30) :
63,00 TL
Kazancınız 27,00 TL
Aynı Gün Kargo


Kitap           Neden Kuranı Kerim Hedef ?
Yazar          İhsan Şenocak  
Yayınevi      Hüküm Kitap
Kağıt Cilt     2.Hamur, Karton kapak cilt  
Sayfa Ebat  104 sayfa, 13x21 cm


 

İhsan Şenocak Neden Kuranı Kerim Hedef ? kitabı nı incelemektesiniz.   
Hüküm Yayınları Neden Kuranı Kerim Hedef ?kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2TAKDİM

MUKADDİME

Kuran-ı Kerim, güneş gibidir. Her yürekte farklı doğar. Her bir ayet çocuğa, kadına, evladını kaybe­den babaya, muzaffer bir kumandana, yenilmiş bir Ümmete farklı şeyler söyler. Bu yüzden gün de ideolocyalar da bir daha doğmamak üzere batar. Kur'an-ı Kerim'in sayfaları ise her gecede, her gündüzde, her yürekte yeniden doğmak için açılır, kapanır. Yeni gün doğumlarını muştular; dostlara umut, hasımlara kor­ku aşılar.

Her bir ayet, bin bir tecelliye namzettir. Muhatap; camide, mezarlıkta, çarşıda, mektepte, sarayda aynı ayeti birbirinden farklı anlar. Her okuyuşta, her yüreğe ayrı bir mânâ dokunur, camide ubudiyete, mezarlıkta dirilişe, çarşıda dünyayı imara, mektepte okumaya, sarayda adalete çağırır ayetler. Açlık gününde sabra, mihrapta yönelişe, minberde teslimiyete, Kosovada şehâdete, Mohaç'ta tevekküle, cenazede vuslata, zafer­de tevazuya, mektepte ilme çağırır Kuran-ı Kerim.

* Kudemâ, kağıdın yere atılması endişesiyle mektuplarında Allah Teâlâ'yı '(..) zamiri, besmeleyi "…', hamdeleyi Efendimiz'e salâh , selamı ise harfleri ile remz ederdi.
** Ayet-i Kerime'lerin bir kısmının mânâsı, Tefsirli Meal şeklinde verilmiştir. Bazı Hadîs-i Şerifler de bu şekilde tercüme edilmiştir.Her yağmur suyunu Ondan alır, her yaprak Onunla canlanır. Her yiğit Onunla doğrulur, her yara Onunla onardır, her acı Onunla teselli olur. Her ana çocuğunu Onunla bulur, her kız iffetin amentüsünü Ondan öğrenir, her delikanlı hayâyı Ondan dinler. Her öğretmen ilim-irfan deryasına Onunla dalar, her mazlum hakkını O hâkim olunca alır.

Buzdan adamları, taştan sütunları O eritir. Yesrib'i Medine O yapar. Saîd bin Zeyd'in eşi Fatıma (radıyallahu anha) Onu okuyunca henüz iman etmemiş ağabeyi Ömer'in karşısında durur. Roma'ya Ona ina­nanlar kafa tutar. İnsanların ellerine, ayaklarına vuru­lan prangayı O kırar. Yığınları O millet yapar. Hubel'i, Menafi O yıkar; iman, irfan anıtlarını O diker. Şirkin kapattığı Allah c.c yolunu O açar.
Cennet i O anlatır, tuzaklardan kurtulmanın çare­lerini O sunar. Yetimin hukukunu O korur; fakirin, zenginin malında hakkı olduğunu O söyler. Ebevey­nine "öf" demeyen çocukları O terbiye eder. Onu dinleyenler meyhanelerin, kumar bayilerinin, faiz müesseselerinin kapısına kilit vurur.

İblis bütün bâtıl yolları, insanlar O'na gitmesin diye açtı; bütün ideolocyaları O'nun gölgesine sığın­masın diye kurguladı. Bütün masalları, eşref-i mahlûkat O'nu okuyup uyanmasın diye yazdı. İnsanlar İblis'in ne yolunda ne masalında ne de gölgesinde huzur buldu.
Yıllar sonra yanlıştan doğruya, çirkinden güzele, geceden gündüze gitmek için Ondan başka buyruk olmadığını anladı insan.

Fitne kopup sokaklar kan dolunca, insanlar evsiz barksız kalıp umutlar solunca, "Kur an-ı Kerim oku­nup yaşansaydı böyle olmazdı." dedi büyükler. Son­ra anladılar ki İblis, Kur an-ı Kerim diye onları başka buyruklara çağırmış. Yine İblisin adamları sahnede... Hubel'i korumak, Romanın yolunu açık tutmak için "Allahın Yolu" diye kendi ideolocyalarına çağırıyorlar. Fakat küçük hafızlar, iffetli kızlar, izzetli delikanlılar, vakur babalar, imamlar, kumandanlar bu defa "iz"-den sapmayacak, işte o zaman Doğuyu ve Batıyı yine Kur'an-ı Kerim kurtaracak.


İhsan ŞENOCAK
Mayıs - 2019


Diğer Özellikler
Stok Kodu9786056753688
MarkaHüküm Kitap
Stok DurumuVar
9786056753688
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.