• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Bu TAM KAPANMA SÜRECİNDE ürün sevkiyatımız devam edecektir. Kargo Çalışmaktadır.

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Neden Kuranı Kerim Hedef ?

   Neden Kuranı Kerim Hedef ?
   Görsel 1
   Fiyat:
   16,00 TL
   İndirimli Fiyat (%34,4) :
   10,50 TL
   Kazancınız 5,50 TL
   10.50 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo


   Kitap           Neden Kuranı Kerim Hedef ?
   Yazar          İhsan Şenocak  
   Yayınevi      Hüküm Kitap
   Kağıt Cilt     2.Hamur, Karton kapak cilt  
   Sayfa Ebat  104 sayfa, 13x21 cm
   Yayın Yılı     2020


    

   İhsan Şenocak Neden Kuranı Kerim Hedef ? kitabı nı incelemektesiniz.   
   Hüküm Yayınları Neden Kuranı Kerim Hedef ?kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   TAKDİM

   MUKADDİME

   Kuran-ı Kerim, güneş gibidir. Her yürekte farklı doğar. Her bir ayet çocuğa, kadına, evladını kaybe­den babaya, muzaffer bir kumandana, yenilmiş bir Ümmete farklı şeyler söyler. Bu yüzden gün de ideolocyalar da bir daha doğmamak üzere batar. Kur'an-ı Kerim'in sayfaları ise her gecede, her gündüzde, her yürekte yeniden doğmak için açılır, kapanır. Yeni gün doğumlarını muştular; dostlara umut, hasımlara kor­ku aşılar.

   Her bir ayet, bin bir tecelliye namzettir. Muhatap; camide, mezarlıkta, çarşıda, mektepte, sarayda aynı ayeti birbirinden farklı anlar. Her okuyuşta, her yüreğe ayrı bir mânâ dokunur, camide ubudiyete, mezarlıkta dirilişe, çarşıda dünyayı imara, mektepte okumaya, sarayda adalete çağırır ayetler. Açlık gününde sabra, mihrapta yönelişe, minberde teslimiyete, Kosovada şehâdete, Mohaç'ta tevekküle, cenazede vuslata, zafer­de tevazuya, mektepte ilme çağırır Kuran-ı Kerim.

   * Kudemâ, kağıdın yere atılması endişesiyle mektuplarında Allah Teâlâ'yı '(..) zamiri, besmeleyi "…', hamdeleyi Efendimiz'e salâh , selamı ise harfleri ile remz ederdi.
   ** Ayet-i Kerime'lerin bir kısmının mânâsı, Tefsirli Meal şeklinde verilmiştir. Bazı Hadîs-i Şerifler de bu şekilde tercüme edilmiştir.   Her yağmur suyunu Ondan alır, her yaprak Onunla canlanır. Her yiğit Onunla doğrulur, her yara Onunla onardır, her acı Onunla teselli olur. Her ana çocuğunu Onunla bulur, her kız iffetin amentüsünü Ondan öğrenir, her delikanlı hayâyı Ondan dinler. Her öğretmen ilim-irfan deryasına Onunla dalar, her mazlum hakkını O hâkim olunca alır.

   Buzdan adamları, taştan sütunları O eritir. Yesrib'i Medine O yapar. Saîd bin Zeyd'in eşi Fatıma (radıyallahu anha) Onu okuyunca henüz iman etmemiş ağabeyi Ömer'in karşısında durur. Roma'ya Ona ina­nanlar kafa tutar. İnsanların ellerine, ayaklarına vuru­lan prangayı O kırar. Yığınları O millet yapar. Hubel'i, Menafi O yıkar; iman, irfan anıtlarını O diker. Şirkin kapattığı Allah c.c yolunu O açar.
   Cennet i O anlatır, tuzaklardan kurtulmanın çare­lerini O sunar. Yetimin hukukunu O korur; fakirin, zenginin malında hakkı olduğunu O söyler. Ebevey­nine "öf" demeyen çocukları O terbiye eder. Onu dinleyenler meyhanelerin, kumar bayilerinin, faiz müesseselerinin kapısına kilit vurur.

   İblis bütün bâtıl yolları, insanlar O'na gitmesin diye açtı; bütün ideolocyaları O'nun gölgesine sığın­masın diye kurguladı. Bütün masalları, eşref-i mahlûkat O'nu okuyup uyanmasın diye yazdı. İnsanlar İblis'in ne yolunda ne masalında ne de gölgesinde huzur buldu.
   Yıllar sonra yanlıştan doğruya, çirkinden güzele, geceden gündüze gitmek için Ondan başka buyruk olmadığını anladı insan.

   Fitne kopup sokaklar kan dolunca, insanlar evsiz barksız kalıp umutlar solunca, "Kur an-ı Kerim oku­nup yaşansaydı böyle olmazdı." dedi büyükler. Son­ra anladılar ki İblis, Kur an-ı Kerim diye onları başka buyruklara çağırmış. Yine İblisin adamları sahnede... Hubel'i korumak, Romanın yolunu açık tutmak için "Allahın Yolu" diye kendi ideolocyalarına çağırıyorlar. Fakat küçük hafızlar, iffetli kızlar, izzetli delikanlılar, vakur babalar, imamlar, kumandanlar bu defa "iz"-den sapmayacak, işte o zaman Doğuyu ve Batıyı yine Kur'an-ı Kerim kurtaracak.


   İhsan ŞENOCAK
   Mayıs - 2019


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056753688
   MarkaHüküm Kitap
   Stok DurumuVar
   9786056753688
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.