Nurul Misbah Nurul İzah Toplu Tercümesi 

Fiyat:
165,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap               Nurul Misbah Nurul İzah Toplu Tercümesi    
Yazar              Hasan Bin Ammar Şurunbulalı
Yayınevi          Yasin Yayınevi
Kontrol            Ahmed Mahmut Ünlü ( Cübbeli Ahmet Hoca )      
Hazırlayanlar  Hüsameddin Vanlıoğlu, Selim köroğlu, Mustafa İsmail Fındıklı
Kağıt Cilt          Sarı şamua, Kalın Ciltli 
Sayfa Ebat       510 sayfa, 17x24
Yayın Yılı          2019Nurul Misbah Nurul İzah tercümesi kitabını incelemektesiniz.
Yasin yayınları Nurul misbah nurul izah tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2TAKRİZ

Kemâl sıfatlarla muttasıf noksan sıfatlardan münez­zeh olan Allahü Tealâ'ya hamd, mucizelerle te'yîd edilen Efendimiz Hazreti Muhammed (AleyhVs-Selâm)e ve O'nun hidâyet öncüleri Âl'ine ve Ashâbına salât ve selâm olsun. Allahü Tealâ, selef-i sâlihinin müçtehid imâmlarından ve kıyâmete kadar onlara tâbi olanlardan râzı olsun.

Hoca kardeşlerimizin terceme ve îzâh mâhiyetinde üzerinde çalışma yaptıkları bu Nurul-izah kitâbi; taharet, namaz, oruç hac ve zekât konularını içeren ve Osmanlı döneminden günümüze kadar İslâmî eğitim yapan bütün ilim merkezlerinde okutulan bir eserdir.

Onları, bu arapça eserin herkes tarafından anlaşıla­bilmesi için yaptıkları terceme ve îzâh mâhiyetindeki çalışmalarından ötürü tebrik eder ve bütün müslüman kardeşlerimize, yalnız sâlih amellerin menfaat vereceği günde menfaat vermesini, herşeyi bilen ve herşeyden haberdâr olan Rabbimden niyâz ederim.

AHMED MAHMÛD ÜNLÜ (Cübbeli Ahmed Hoca)  MUKADDİME

Allah Teâlâ'ya hamd, Resulüne salât-ü selâm olsun.

Nurul İzah kitabı, Hanefi mezhebine dair yazılmış fıkıh kitapları içinde, özellikle namazla alakalı konuları tafsilatlı bir şekilde ele almış olması itibarıyla önemli bir yer tutmuştur.

Bu özelliği sebebiyle eskiden beri İslâmî tedrisât yapan eğitim mer­kezlerinde ders kitabı olarak okutulmuştur.

Kitap, her ne kadar mübtedî (ilme yeni başlayan) kitabı olarak ele alınmış olsa da, ifade ettiği manalara kalıp mesabesinde olan ibarelerinin (lafızlarının) çok yerde zorluğu göze çarpmaktadır.

Müptedilerin kastedilen manaları anlamakta zorlandıkları hoca efendiler arasında şüphesiz bir gerçek kabul edilmiştir. Bu itibarla elinizde bulunan bu kitabın yazılmasına ihtiyaç hissetmemiz, böyle bir çalışmaya girmemize sebep olmuştur.


MUSANNİF "HASAN BİN AMMÂR ŞÜRÜNBÜLÂLÎ" HAZRETLERİNİN TERCEME-İ HÂLİ

Hasan bin Ammâr, Mısırlı, Hanefi mezhebine mensup bir fakih olup, faziletli bir zattır. Camii Ezher'de ders okutmakla meşgul olarak büyük bir şöhret kazanmıştır.

Bu makbul ve muteber olan kitabından başka Molla Hüsrev (Rahimehullah)ın "Dürer" isimli kitabına "Gunyetü Zevil el-Ahkâmfi Buğyeti Düreri'l-Hükkâm" adında bir haşiye yazmıştır.

Bu kitap, elimizde matbu olarak bulunan "Dürer" kitabının hamişinde/ kena­rında mevcuttur, İbni Vehbâ'nın menzûmesini de şerh etmiştir.

Ali bin Ganîm el-Makdisî kendisinden ilim alan talebelerindendir. Hicrî 1069 tarihinde 75 yaşında vefat etmiştir. Mısır'da "Karafe-i Kübrâ"ya defnedilmiştir.

"Şübrablûl", Mısır köylerinden biridir. Bu kelimenin nisbetinde kıyasa muhalif olarak "Şürünbulâlî" denilmesi şöhret bulmuştur.

       

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054184071
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786054184071
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.