Osmanlı Tarihi, 5 Cilt, Çamlıca Yayın

Fiyat:
175,00 TL
İndirimli Fiyat (%28,6) :
125,00 TL
Kazancınız 50,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

     Stoktan Kargo 

  Kitap              Osmanlı Tarihi
  Yazar             Heyet
  Yayınevi         Çamlıca Basın Yayın
  Etiket Fiyatı   104 TL
  Kağıt - Cilt     1.Hamur - 5 Cilt takım
  Sayfa - Ebat   2.248 sayfa  -  17.50x24 cm
  Yayın Yılı       2012

Çamlıca Basın Yayın tarafından yayınlanan Osman Gazi den Sultan Vahidüddin Han a Osmanlı Tarihi kitabını incelemektesiniz.
4 Cilt Osmanlı Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 
 
               TAKDİM
 
Osmanlı Devleti, şüphesiz ki, tarihte yer alan en büyük devletlerden biridir. Osmanlı, kendine has bir medeniyetin kurucusu idi. Kurduğu medeniyet ise İslam inanç ve itikadına dayamakta idi. Denilebilir ki, İslam Medeniyeti’nin dünya hakimiyetini Osmanlılar temsil etmişlerdir.
Osmanlı’yı bilmek, siyasi ve askeri tarihinin yanında, içtimai, iktisadi, hukuki, idari teşkilat ve medeniyet tarihini; maarif, den, tasavvuf ve fikir hayatının hususiyetlerini de bilmekle mümkün olur.

Halbuki, Osmanlı hakkında bilinenler, bilinmesi gerekenler yanında çok azdır. Çünkü arşiv vesikalarının henüz çok az kısmı tasnif edilebilmiş, kütüphanelerde bulunan binlerce eser de henüz bütün teferruatıyla istifadeye arz edilmemiştir.

Şurası da sevindiricidir ki, bugün Osmanlı tarihinin çeşitli devirlerine ait araştırmalar artarak devam etmekte, her gün yeni vesikalar bulunmakta ve birçok mesele açığa çıkarılmaktadır.
 
Bu eser de hazırlanırken yeni vesika ve araştırmalardan da mümkün olduğu kadar istifade edilmiştir. Bu eseri hazırlarken görmek imkanına kavuşamadığımız kaynaklar ve yeni araştırmalar vardır. Fakat bu hal, hiçbir istisnası olmamak şartıyla her müellif ve her telif eser için bahis mevzuudur. Bu eser hazırlanırken en mühim Osmanlı tarihi kaynaklarının yazma ve basmalarından, mümkün olabileceği kadar arşiv vesikalarından ve telif eserlerden istifade edilmiştir.
 
Osman Gazi’den Sultan Vahidüddin’e Osmanlı Tarihi ” ismini verdiğimiz bu esere, Anadolu Selçuklu Devleti tarihinin kısa bir hülasası ile giriş yapıldı. Moğol istilası ile başlayan beylikler devri ve Osmanlı Beyliği’nin kuruluşunu hazırlayan sebepler kaydedildi. Ertuğrul Gazi’den itibaren sıra ile her padişah devrinin vukuatı yer aldı. Padişahların hayatları, yetişmeleri, şahsiyetleri, devirlerinin vukuatı, meşhur kişilerin hayatları ve vefatları, padişahların ve valide sultanların hayır eserleri, hizmetleri, yabancı devletlerle münasebetleri, devirlerindeki yabancı devlet adamları ve en sonunda da kısa kronolojileri yazıldı. Hadiseler anlatılırken okuyucuyu yormaması için çeşitli menkıbelere de yer verildi.
 
Bütün iktibaslar dipnotlarla gösterildi. Metinler tarihi harita ve resimlerle desteklendi. Resim ve haritalar tamamen orijinal kaynak ve resim albümlerinden alındı. Eserlerin son cildinde, mühim tarihi tabir ve terimlerle alakalı bir lügatçe ile yer ve şahıs isimleri indeksi konuldu. Metinde geçen tarihi tabirler italik olarak gösterildi. Son cilde tafsilatlı bir kaynaklar kısmı da konuldu.
 
Bu vesile ile muhteşem tarihimizin altı buçuk asrını ihtiva eden “ Osman Gazi’den Sultan Vahidüddin’e Osmanlı Tarihi ” nin okuyucularımıza faydalı olması en halisane temennimizdir.
 
Çamlıca basın Yayın
Sultanahmed,  2012
 


Çamlıca Basın Yayın tarafından yayınlanan Osman Gazi den Sultan Vahidüddin Han a Osmanlı Tarihi kitabını incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055331979
MarkaÇamlıca Basım Yayın
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786055331979
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.