Risalei Nur Külliyatındaki Ayet ve Hadis Mealleri

Fiyat:
726,00 TL
İndirimli Fiyat (%34,6) :
475,00 TL
Kazancınız 251,00 TL
Havale / EFT:
460,75 TL
133,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Risale-i Nur Külliyatındaki Ayet ve Hadislerin Mealleri ve Mehazleri
Yazar           Derleme
Yayınevi       Envar Neşriyat 
Kağıt Cilt      Sarı Şamua Kağıt,  Lüks Bez Ciltli 
Sayfa Ebat   1.332 Sayfa - 15.50x20 cm
Yılı ve kod    2015 -  kod : 477
       


Envar Neşriyat Risale-i Nur Külliyatındaki Ayet ve Hadislerin Mealleri kitabını incelemektesiniz.    
Risalei Nurdaki Ayet ve Hadislerin Mealleri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


  ÖNSÖZ

Risale-i Nurların geniş kitlelere ulaşması ve çok insanların Nurlarla meşgul olması yeni ihtiyaçlar meydana getirmiştir.
Yaklaşık bir asırdır öz dilinden koparılmaya çalışılan aziz mil­letimiz, Risale-i Nurlar vasıtasıyla dinini koruduğu gibi, dilini de korumuştur.

Fakat teferruatta, bazı da merak sebebiyle Risale-i Nur Külli­yatında âyet ve hadîslerin me'hazleri ve sair arabî ve farisî ibarele­rin Türkçe karşılığını merak edenler olmaktadır.

Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin neşriyat için bizzat vazife­lendirdiği zatların dışında neşriyat yapanlar, bu yaptıkları neşri­yatlarında Risalelerin dahiline ayet, hadis mealleri ve ansiklopedik bilgiler koymuşlardır.

Risalelere bu şekilde müdaheleler, bazı çevrelerin daha da ileri gitmesine ve sadeleştirme adı altında adeta tahrif etmelerine kapı açmıştır.

Halbuki bütün bunca yaygaralara rağmen Risalelerin asliyetine dokunmadan, harici bir neşriyatla, hatta bu çalışmamızda gö­rüldüğü gibi bir tek kitapta ve Külliyatın haricinde, bütün Risalele­rin me'hazlerini ve kısa meallerini vermek mümkündür. Risalelerin aslına dokunmaya gerek yoktur. Hem de asliyetine sadakat Risale-i Nura talebe olmanın gereğidir.

Bu mealler asıl metinlere girmemeli ki, Risale-i Nur'un kudsiyetine halel gelmesin. Çünkü bunlar kesbî elde edilen ilimlerdir. Risale-i Nurlar ise vehbîdir.

Hem bir Söz'ün başındaki ayetin mealini verirken o Söz'e sade­ce o ayetin tefsiri diye bakmak dahi yanlıştır. O âyet orada zikre­dilmeyen diğer ayetlerin mümessili hükmündedir. Çünkü Üstad Hazretleri ekser Risalelerin yüzer ayatın tefsiri olduğunu müteaddid defalar zikretmektedir. Külliyatın içine bu meallerin konması halisiyetini bozmaya sebeb olur. Nitekim bazıların yaptıkları bu meal, ansiklopedik bilgiler vesaireler daha sonra başkaların sade­leştirme adı altında tahrife yeltenmesine sebep olmuştur.

Biz bu çalışmamızla hem bu sahada duyulan ihtiyaçları, hem meraklan izale etmek, hem de yapılırsa böyle yapılmalıdır diye örnek göstermek istedik.

Bu kitapta yüzlerce ayet, hadis ve arabî, farisî ibare ve mealle­rinde ve me'hazlerinde sehven hata, eksiklik yapmışsak bunları tesbit eden kardeşlerimizin yayınevimize ulaştırmalarını önemle arz ederiz.

Faydalı olmayı Cenab-ı Haktan dileriz.

ENVAR NEŞRİYAT

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789759902780
MarkaEnvar Neşriyat
Stok DurumuVar
9789759902780

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.