• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Risalei Nurdan Kelimeler Cümleler, 3 Cilt, Takım

   Risalei Nurdan Kelimeler Cümleler, 3 Cilt, Takım
   Görsel 1
   Fiyat:
   75,00 TL
   İndirimli Fiyat (%33,3) :
   50,00 TL
   Kazancınız 25,00 TL
   5.0 1
   50.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde
   Haber Ver

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Kapak, 2. Hamur, 352 Sayfa
   12,00 TL
   8,00 TL
   %33,3
   Ciltli, 1.020 Sayfa, 1.Hamur Sarı Şamua
   64,00 TL
   42,00 TL
   %34,4
   Şamua, Ciltli, 977 sayfa
   41,00 TL
   27,00 TL
   %34,1
             Stoktan Kargo 

   Kitap             Risalei Nurdan Kelimeler Cümleler
   Yazar            Alaaddin Başar
   Yayınevi        Zafer Yayınları
   Etiket Fiyatı   75 TL
   Kağıt - Cilt     2.Hamur kağıt - 3 Cilt takım
   Sayfa - Eb     1.391 Sayfa - 16.5x22
   Yayın Yılı       2011,  2012,  2013
   ISBN              9789752611191,   9789752611207,   9789752611863

    
   Zafer yayınevi, Alaaddin Başar tarafından yazılan Risalei Nurdan Kelimeler Cümleler adlı kitabı incelemektesiniz.
   3 cilt Risalei Nurdan Kelimeler Cümleler kitap seti hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
       Risalei Nurdan Kelimeler Cümleler 1


   Bu âlem hakkında yapılmış birbirinden güzel teşbihlerden biri: Kâinat Sarayı.

   Bu teşbihde tevhid vardır. Bir sarayda iki sultan olmaz. Sarayın tabanı başkasının, tavanı başkasının olmaz. Dış duvarlar sultanın, iç bölmeler vezirin olmaz. Saray ve sultan bir olunca artık ondaki eşyaları başkasına veremez, başkasından bilemezsiniz.

   Bu kâinat sarayının halıları, lâmbaları ve diğer eşyaları bir başka âlemden getirilip de buraya monte edilmiş değiller. Saraydaki her şey ve en önemlisi her misafir, saraydan doğuyor. Bir çiçeğe bakalım: Topraktan güneşe kadar sarayın herşeyinin onda bir hissesi vardır. İnsan bedenine nazar edelim: Bu sarayın temel taşları olan elementler onda da mevcut.

   Dağlar ovalara birer koltuk gibi kurulmuş. Ama başka bir yerden getirilerek değil ovanın içinde yükselerek.

   Meyveler dallara tutunmuş. Başka bir beldeden ithal edilerek değil, ağacın içinden çıkarılarak.

   Yavru, annenin kucağına oturmuş. Bir başka ülkeden gelerek değil, onun rahminde büyüyerek...

      ***

   Çeyrek asrı aşkın bir zamandır, Zafer Dergisi sayfalarında, Risale-i Nur'un temel meselelerini anlatma gayreti ile yazılar yazan Prof. Dr. Alaaddin Başar'ın, bu yazılarının dergi sayfaları arasında kalmasına razı olamadık. Derleyip, Nurdan Kelimeler ve Nur'dan Cümleler isimleri altında toplam yedi kitap olarak yayınladık.

   Özellikle, Risale-i Nur'u, daha iyi anlamak arzusu duyan genç okurları tarafından büyük bir ilgi ve alâka ile karşılanan bu kitapları şimdi de, Risale-i Nur'dan Kelimeler-Cümleler adı altında iki büyük ciltte topladık. Bu çalışmayı, konu ve kelimelerine göre sıralayıp, aranan konunun daha rahat bulunabilmesi için, kitapların başına bir de "konu ve kelime fihristi" koyduk. Böylece, bin sayfayı aşan, derli toplu bir kaynak eser ortaya çıktı.

   Okurlarımıza iftiharla sunduğumuz bu iki cilt, Risale-i Nur'lardaki en temel meselelerin anlaşılması yolunda yapılmış, kapsamlı ve geniş içerikli bir çalışmadır. Bundan sonra yapılacak çalışmalara, kaynaklık edecek kadar, zengin bir muhtevayı da okurlarına sunmaktadır.


   Risalei Nurdan Kelimeler Cümleler- 2

   Kaba, sert bir ağacın, narin ve nazik bir meyve vermesi gibi, bu haşmetli ve cansız âlemden kendisine pek de benzemeyen bir varlık süzülmüş: İnsan...

   Güneş yakarken o yanmış, rüzgâr eserken o nefes almış, ırmaklar akarken o kanmış, toprak mahsul verirken o tüketmiş...

   Ağacı cansız iken o canlı olmuş, âlem görüp işitmezken o görücü ve işitici kılınmış...

   Artık bu üstün meyve, kâinat ağacının gözü kulağı kesilmiş. Bu şerefli rütbe ile birlikte büyük de bir mes'uliyet yüklenmiş. O, neye hizmet etmişse, kâinat da mânen o işin peşine düşmüş; o neye kulak vermişse âlem onu dinlemiş ve o neye bakmışsa bütün hizmetçiler de onu seyre koyulmuşlar...

   İşte bu insan meyvesinin şu görünen beden hanesinin ötesinde, şu âlemi memnun yahut mahzun eden bir efendi mevcut. Elini dilediği meyveye uzatabiliyor. Gözlerini arzu ettiği istikamete dikiyor. Ayaklarını keyfince hareket ettirebiliyor. İşte bütün bir kâinat ve topyekûn insan bedeni o efendi için yapılıp çatılmış.

   Renkler âlemi onun gözü önünde hazır. Tadlar âlemi onun diline arzedilmekte. İlim ve hikmet âlemi onun aklına bakıyor.

   Bu beden ve şu kâinat, o ruhun önünde iki sahife gibi. Dilerse bedeni okur, isterse kâinatı...

    
   Risalei Nurdan Kelimeler Cümleler - 3


   Bu çalışma ile birlikte üçüncü cilde ulaşan Risale-i Nurdan Kelimeler Cümleler kitaplarının beş mühim gayesi vardır.

   Birincisi: Zamanımızın ihtiyaçlarına göre telif edilmiş bir Kur’an tefsiri olan Risale-i Nur ışığında, en önemli imanî ve İslamî meselelere dair, çok sorulan sorulara cevap vermek, anlaşılmayan, eksik yahut yanlış anlaşılan konulara herkesin anlayacağı berrak bir anlatım ile ışık tutmak.

   İkincisi: Risale-i Nur’un bir arada okunup müzakere edildiği, ders halkalarına iştirak etme imkanı bulamayanlar için, yazılı bir sohbet imkânı sunmak.

   Üçüncüsü: Özellikle genç Risale-i Nur okuyucularının, bu kıymetli eserlerde izah edilen iman derslerini daha iyi anlayabilmeleri için, onlara rehberlik etmek.

   Dördüncüsü: Üzerine Risale-i Nur’dan iman dersleri yapma görevi düşmüş ve taşın altına elini koymuş gayretli Nur talebelerine, yardımcı bir ders kitabı olmak.

   Beşincisi: Risale-i Nur kitapları’nın ismini duymuş fakat, bu kıymetli eserler hakkında yeterli derecede bilgi edinip, merakını giderememiş olanlar için, Külliyat’ın muhtevasına dair son derece tatmin edici bir kaynak vazifesi görmek.

   Bu beş mühim gayenin de ortak noktası, Risalei Nur’un kurtarıcı sayfaları arasındaki imanî konularının anlaşılması, anlatılması ve herkese ulaştırılmasıdır...

   Okurlarımıza iftiharla sunduğumuz bu kitaplar, Risale-i Nur’lardaki en temel meselelerin anlaşılması yolunda yapılmış, çok kapsamlı çalışmalar olup; bundan sonra yapılacak çalışmalara kaynaklık edecek kadar zengin bir muhtevayı da okurlarına sunmaktadır.  ( risalei nurdan kelimeler cümleler kitap , risale i nurdan kelimeler cümleler 2 , risalei nurdan kelimeler cümleler 3 cilt takım , alaaddin başar, zafer yayınları , kelimeler cümleler set )
    
    
   Prof. Dr. Alaaddin Başar
   ZAFER YAYINLARI

    
    
    
   Zafer yayınları Alaaddin Başar 3 cilt Risalei Nurdan Kelimeler Cümleler  adlı kitap seti ni incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752611191
   MarkaZafer Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789752611191
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.